Тетяна Геращенко

Доброго ранку, друзі. Субота. Що важливого?

Доброго ранку, друзі.
Субота. Що важливого?

????
Тексти електронних повідомлень, якими обмінювались американські дипломати та представник команди українського президента Володимира Зеленського стали відомі громадськості після свідчень колишнього Спецпредставника Державного департаменту з питань України Курта Волкера в Конгресі 3 жовтня.
Листування оприлюднив комітет Палати представників США із закордонних справ.
Зі змісту повідомлень випливає, що двоє посланників США готували заяву від імені президента України Володимира Зеленського, в якій йшлося б про готовність України провести розслідування щодо колишнього віце-президента США Джо Байдена та можливого втручання України у вибори 2016 року на боці кандидатки від демократів Гілларі Кінтон.​
Волкер та посол США до ЄС Ґордон Сондленд обіцяли узгодити дати зустрічі Зеленського із Трампом. Свої дії, згідно переписки, вони узгоджували із особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джулаіні. З українського боку в листуванні брав участь помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак. В листуванні також брав участь тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Агенція з питань співпраці у царині оборони та безпеки Державного департаменту США (Defense Security Cooperation Agency) повідомляє, що Державний департамент погодив продаж 150 ракет для ПТРК “Джавелін” та відповідного устаткування на суму, яка не перевищує 39.2 мільйони доларів. Агенція з питань співпраці у царині оборони та безпеки передала необхідну сертифікацію до Конгресу США у четвер.

Міністр енергетики США Рік Перрі запевнив Конгрес, що співпрацюватиме зі слідством, яке проводять комітети Палати представників США. Міністр енергетики Рік Перрі оголосить про свою відставку наприкінці листопада.

«Присутня сьогодні у Києві делегація складається як з республіканців, так і з демократів. Тут є представники Комітету з питань збройних сил та інших важливих комітетів. Ми прибули для того, щоб спільно дати важливий чіткий меседж – Сполучені Штати підтримують Україну. Конгрес США підтримує зусилля вашої країни у протистоянні збройній агресії Російської Федерації», – наголосив очільник делегації, голова підкомітету з питань боєготовності Комітету з питань збройних сил Палати представників США Джон Гараменді.

Команда Президента США Дональда Трампа готує листа спікеру Палати представників Конгресу США з вимогою провести голосування за початок розслідування з імпічменту.
Юристи Білого дому вже працюють над змістом звернення до законодавців, спираючись на те, що жоден запит Палати представників не виконуватиметься, допоки Палата представників офіційно не проголосує за початок розслідування з імпічменту.
Водночас Трамп визнав, що демократи “на жаль, мають голоси”, необхідні для затвердження цього рішення.

Глави трьох комітетів Палати представників США, залучених до розслідування з імпічменту президента Дональда Трампа, заявили, що вивчають роль віцепрезидента Майка Пенса, держсекретаря Майка Помпео та інших посадовців у можливому тиску адміністрації Трампа на Україну.
????
У Запорізькому Національному Університеті презентували досвід освітньої українсько-канадської взаємодії | Освітній портал «Педагогічна преса»

????
ЄС 4 жовтня здійснив переказ понад 12 млн євро до Державного бюджету України. Цей платіж відповідає досягненням України у реформуванні держуправління, зокрема, через запровадження конкурентніших і прозоріших процедур відбору державних службовців.

Тристоронні газові переговори між Єврокомісією, Україною та Росією заплановані на 28 жовтня.

???
У Києві відбувся семінар із питань знешкодження вибухонебезпечних пристроїв за стандартами НАТО | Міністерство оборони України

Американські військові психологи та інструктори 254-ї групи контролю бойового та оперативного стресу Збройних Сил США в Європі провели тренінг з охорони психічного здоров’я для військових психологів Збройних Сил України

НА БАЗІ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ НАЧАЛЬНИКА ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗС УКРАЇНИ РОЗПОЧАВСЯ МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА УЧАСТЮ ІНОЗЕМНИХ ЕКСПЕРТІВ

???
Європейський інвестиційний банк допоміг добудувати поліклініку. 25 вересня в Приморську Запорізькій області відкрито нову поліклініку комунального підприємства «Приморська центральна районна лікарня».

Закупівля газу за кошти ЄБРР: Нафтогаз оголосив відбір компаній

??⚙️
Нідерландська лоукост-авіакомпанія Transavia, яка входить до групи Air France KLM, розглядає можливість роботи в Україні.

Верховна Рада затвердила новий склад ЦВК

Рада схвалила Програму діяльності уряду

Рада дозволила НАБУ і ДБР здійснювати “прослушку”

Рада запровадила єдиний рахунок для сплати податків

??Щасливого дня всім ?

Залишити відповідь