Украина и США

5 жовтня відбулася зустріч з Wilson L. White, директором з питань державної політики та урядових відносин у Google

The Aspen Institute Kyiv з Alina Shklyaruk і ще 3 особи перебувають в iHUB.

5 жовтня відбулася зустріч з Wilson L. White, директором з питань державної політики та урядових відносин у Google, який сьогодні є глобальним лідером з впровадження технології штучного інтелекту. Візит Wilson L. White відбувся в рамках Сократівського семінару, до якого долучилися лідери з 10 країн аби обговорити можливості штучного інтелекту у вирішення глобальних проблем та етичні проблеми, які пов’язані з масовим впровадженням цієї технології.

Ділимося думками, що були озвучені під час зустрічі. Модератором події виступив Cordell Carter II, директор програми Сократівських семінарів Аспен Інституту (США). Повний запис зустрічі можна знайти за цим посиланням https://youtu.be/Isn4DLmYu7g

***

«Ми повинні мислити в парадигмі, “як машини можуть зробити нас розумнішими”, а не “як зробити машини, що будуть розумнішими за нас”».

***

«Коли під час нашого семінару ми розмірковували чи правильно називати наяву технологію “штучним інтелектом”, адже зараз це скоріше маркетингова назва ніж реальна альтернатива “людському інтелекту”, то прийшли до такого терміну як “колаборатиний інтелект”. І це так і, адже ця технологія, в першу чергу, допомагає людству вирішити ті конкретні завдання, які ставить перед нею людство. І вона наче виступає нашим асистентом, в тих процесах де людині потрібно мати максимально точні данні для прийняття рішень.»

***

«Сьогодні технологією штучного інтелекту користуються люди по всьому світу навіть не знаючи того. У кожному продукті від Google вшита ця технологія, що забезпечує максимальну ефективність від використання їхніх продуктів. Google, як один з глобальних лідерів впровадження штучного інтелекту, сформував сім принципів розвитку цієї технології, та, що важливо, чотири “червоні лінії”, які ніколи не буде порушувати. A саме:
– не створювати технології, які збирають або використовують інформацію для нагляду та порушує міжнародні норми;
– не створювати технології, призначення яких суперечить загальноприйнятим принципам міжнародного права та прав людини;
– не створювати технології, які завдають або можуть нанести загальну шкоду. Тобто діяти лише якщо користь значно перевищує ризики та має відповідні обмеження безпеки;
– не створювати військових технології, чи таких, що основною метою мають заподіяння або безпосереднє полегшення можливостей для нанесення ушкодження людей.»

***

«Штучний інтелект, як технологія здатна вирішувати глобальні проблеми людства і тому вона має бути врегульована на міжнародному рівні. Адже зараз, наприклад, важко уявити світ в якому б правила для авіаперельотів у кожної країни були б різними. Така ситуація зробила б неможливим міжнародні перевезення та можливість так легко здійснювати авіаперельоти. Так само і технологія штучного інтелекту мусить бути врегульована на міжнародному рівні та задовольнити інтереси всього людства»

Залишити відповідь