Украина Реформы

Щойно Президент підписав Закон №1076, який удосконалює Prozorro

Щойно Президент підписав Закон №1076, який удосконалює Prozorro

Коротко нагадаємо ключові зміни, які несе новий Закон:

? Закон виводить з тіні понад чверть мільйона закупівель на рік, адже система Prozorro стає обов’язковою для закупівель вартістю від 50 тис. грн кожна (зараз від 200 тис. грн). Це ще 9 млрд грн додаткової економії на рік.

? Закон зобов’язує замовника звітувати через Prozorro про усі закупівлі вартістю від 1 копійки (зараз від 50 тис. грн).

? Закон запроваджує персональну відповідальність посадових осіб (зокрема, керівників держустанов) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель: штраф від 2 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів (34-170 тис. грн). Зараз відповідальність колективна.

? Закон покінчить з «оскаржувальним тролінгом» шляхом впровадження диференційованої плати за скаргу в АМКУ (через окрему постанову Кабміну). Зараз через необґрунтоване оскарження великої кількості закупівель суттєво затримується їх проведення.

? Боротися з демпінгом стане простіше – система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник матиме її обгрунтувати для укладання договору з замовником.

? Закон затверджує використання онлайн магазину Prozorro Market для замовників. Тепер бюджетники купуватимуть поширені товарів у кілька кліків.​

? Бізнес, який переміг у тендері, матиме 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції. Наразі цю практику успішно застосовують у закупівлях для потреб оборони.

? Закон уможливить консультації з бізнесом для замовників на етапі підготовки до тендеру.

? Медичні препарати (вакцини переважно) закуповуватимуть через міжнародні організації протягом ще 2 років. Перелік ліків і порядок закупівель затверджуватиме КабМін.

Зміни набудуть чинності за півроку від офіційної публікації Закону, на яку відповідно чекаємо вже завтра. Детальніше писали тут: https://bit.ly/2IRXqta

Roksolana Pidlasa Pavlo Kukhta Лілія Лахтіонова Natalia Shymko Anna Bespalova Василь Задворний (Vasyl Zadvornyy) Ivan Lakhtionov

#прокачайProzorro

Залишити відповідь