Украина Реформы

Уряд працює вже 50 днів, і сьогодні час перевірити параметри польоту.

Офіс віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

?Уряд працює вже 50 днів, і сьогодні час перевірити параметри польоту. За цей короткий час багатьом міністерствам вже є чим похвалитися. Тому всі урядовці вирішили сьогодні звести рахунок: що корисного вони встигли зробили для українських громадян за ці менш ніж два місяці? #50днівУряду

Роль віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Dmytro Kuleba полягає у координації всіх органів влади у нашому спільному русі на Захід. Цей рух, який називається європейською та євроатлантичною інтеграцією, насправді полягає у тому, щоб зробити з України країну мрії. Благополучну, безпечну та сучасну. Тому як стратегічний курс України, євроінтеграція задає тон всім реформам та змінам, які впроваджуються в Україні. Цими змінами треба керувати, заради них треба координувати діяльність великої кількості відомств та людей. І тут є досягнення, якими ми вже пишаємося за цей короткий період.

?Лише за ці півтора місяці ухвалені 13 євроінтеграційних законів, які засновують якісно нові правила і стандарти у багатьох сферах життя. Кожен з цих законів створений згідно найкращих європейських практик. Ці закони розробляли всякі міністерства у співпраці з нашим Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції , щоденною залученістю віцепрем’єра, у постійній роботі з Верховна Рада України (особливо з комітетами з євроінтеграції та у закордонних справах).

Коротко для вас зібрали топ євроінтеграційних законів, ухвалених лише за перші 50 днів роботи нового Уряду.

✅№1230: боротьба з реальними, а не інформаційними фейками, а саме з обсягом контрафакту та підробок, який йде через митний кордон до нашої держави. Завдяки новому рівню захисту інтелектуальної власності, яка перетинає кордони України, фальшиві товари, які наносять шкоду виробникам та економікам, будуть зупинені на кордоні. Детальніше: https://bit.ly/2o4sAGI.

✅№1061: безпечні дороги. Тепер закон зобов’язує перевіряти якість доріг та відповідність їх правилам безпеки, ризикам ДТП та ін. вже на етапі проєктування, а потім на етапах побудови та експлуатації. https://bit.ly/33Mp82m Він запроваджує механізм аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування, який використовують країни ЄС. Детальніше: https://bit.ly/2oVis3o.

✅№1048: довіра митниці чесному бізнесу та спрощений митний режим для тих, хто має довіру. Нарешті в Україні створений інститут авторизованих економічних операторів. Це значить що стосунки підприємств, які беруть участь у ланцюгу поставок, із митницею будуть значно спрощені. Товари рухатимуться швидше та комфортніше. Цей механізм аналогічний тому, що функціонує в ЄС, і значно підвищить конкурентоспроможність нашого бізнесу на зовнішньому та внутрішньому ринках. https://bit.ly/31tlbyf.

✅№1046: дозвіл залучати приватний капітал до управління держмайном без приватизації (концесія). Вже скоро очікуємо різке підвищення якості доріг, які будуються, залучення значних приватних інвестицій в українську інфраструктуру (морські та річкові порти, дороги, аеропорти). https://bit.ly/2P2uyCm

✅1082: “Про режим спільного транзиту” запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту, яку підписали 35 країн Європи. Це – єдині правила декларування та контролю переміщення товарів із використанням спільного ІТ-продукту. Приєднання до Конвенції дозволить Україні запровадити обмін митною інформацією з цими країнами в режимі реального часу, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію за єдиними правилами. https://bit.ly/2qrWW6N.

Аби розповісти про всі закони, місця у фейсбуці не вистачить. Тому інші вісім не менш важливих законів перерахуємо тезово:

✅Закон про правову охорону географічних зазначень, який впроваджує європейські стандарти якості товарів. https://bit.ly/33LDiRz.

✅Закон про здійснення габаритно-вагового контролю, аби дороги експлуатували відповідно до технічних умов експлуатації, дорожній рух був безпечнішим, а бюджетні кошти не вилітали в діру на ремонт зруйнованих автомобільних доріг. https://bit.ly/33HX4NH.

✅Закон про компонування напівпровідникових виробів для спрощення умов отримання і захисту права власності на компонування мікросхем як для великих компаній, так і для простих громадян. https://bit.ly/2BqfNRP.

✅Закон щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, завдяки якому держава зможе оперативно реагувати на порушення прав громадян, які стали споживачами неякісних фінансових послуг, і притягати до відповідальності недобросовісні компанії. https://bit.ly/2VTQgKg

✅Закон про вдосконалення нормування у будівництві – дієвий інструмент боротьби з корупцією в будівельній галузі. https://bit.ly/2P0iAcv.

✅Закон «Про стандартизацію», який встановлює перехід на добровільне застосування національних стандартів та є одним з ключових законів для “промислового безвізу” з ЄС https://bit.ly/33FfxdG.

✅Вдосконалення публічних закупівель, яке надає можливість відкриття ринку публічних закупівель ЄС для українських компаній у всяких секторах.

✅Закон про “спліт”, який скорочує кількість регуляторних та контролюючих органів у фінансовому секторі, забезпечує конкурентне середовище та нівелює діяльність недобросовісних компаній.

✅Гармонізація законодавства України з європейськими вимогами та стандартами, що діють в сфері використання ядерної енергії, встановлює єдині норми безпеки для захисту здоров’я людей, які перебувають під професійним, медичним опроміненням

✅Перезапуск НАЗК в законі про інституційний механізму запобігання корупції, який знизить рівень корупції та підвищить суспільну довіру до антикорупційних органів.

Залишити відповідь