Украина и США Украина Реформы

ICMA Annual Conference 2019

Програма DOBRE

1 год · 

?? Поки у США триває навчальний візит для громад-партнерів програми USAID DOBRE, пропонуємо вам ознайомитися із ключовими тезами конференції ICMA Annual Conference 2019.

? Resident Based Strategic Planning: стратегічне планування життя та розвитку громади має враховувати думку її жителів.
? Учасницьке врядування як цінність: цінність участі у прийнятті спільних рішень в громаді має бути визнана й прийнята як жителями, так і адміністраторами громади. Без цього у представників влади може виникнути спокуса монополізувати процес прийняття рішень.
? Залучення ключових стейкхолдерів до прийняття рішень: до процесу обговорення шляхів розвитку громади/міста мають у рівній мірі залучатися представники громадського сектору, бізнесу та органів самоврядування.
? Врахування думки вразливих категорій жителів громади: матері, які самотсійно виховують дітей, люди із інвалідністю, маломобільні категорії жителів можуть мати свої додаткові коментарі щодо стратегічних задач громади, які мають бути враховані.
? Методи залучення думок: варто використовувати комплексну систему збору інформації про бачення жителів громади щодо того чи іншого питання (аналіз коментарів у соціальних мережах щодо пунктів стратегічного плану, організація фокус-груп, онлайн та офлайн-опитування, громадські дискусії, круглі столи, обговорення, так звані town halls та community meetings тощо). Важливо: їх треба застосовувати, а не лише декларувати.
? Фактор часу: деякі питання планування та розвитку громади можуть виявитися дискусійними і потребуватимуть тривалих обговорень за участю всіх зацікавлених сторін задля знаходження компромісного рішення, яке задовольнить всі сторони.
? Третя особа: стратегічне планування розвитку громади – це відкритий дискусійний майданчик. Для ефективного ведення такої дискусії варто залучати стороннього ПРОФЕСІЙНОГО фасилітатора.
? Ефективна комунікація: будьте відкриті до жителів своєї громади. Регулярно висвітлюйте (через зрозумілі та зручні для жителів громади канали комунікації) перебіг розроблення стратегії, а потім – етапи її втілення. Майте прості, зрозумілі та неперевантажені сторінки громади, де її жителі зможуть швидко знайти інформацію.
? Спільна відповідальність: після врахування думки ключових цільових аудиторій та стейкхолдерів, після розроблення на цій основі спільної стратегії розвитку, в громаді має зростати переконання, що рішення в громаді не мають належати тільки її керівникові, вони мають бути спільними й покладати спільну командну відповідальність на усіх за їх втілення. На органи врядування – за операційне виконання, на жителів – за їх визнання та підтримку.

Тези Сергій Ткаченко, керівник проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”

***Навчальний візит до США із вивчення кращих практик місцевого самоврядування та локального економічного розвитку проходить у рамках програми USAID Ukraine – USAID Україна #DOBRE

Залишити відповідь