Украина и ЕС Украина Реформы

Телеком-сфера України може отримати найпрогресивніше європейське регулювання

Офіс ефективного регулювання

? Телеком-сфера України може отримати найпрогресивніше європейське регулювання!

? На днях відповідний законопроект №2320 був зареєстрований народними депутатами, а вчора нарешті оприлюднений на сайті ВРУ. Його основа – останні напрацювання ЄС. І мова не про точкові зміни, а повну зміну застарілого законодавства.

Що передбачає законопроект №2320?
▪ Право кожного на швидкісний інтернет (та механізм його реалізації).
▪ Нові механізми для розвитку мереж.
▪ Технологічну нейтральність (вільне використання нових технологій).
▪ Посилений захист споживачів.
▪ «Регулятор у смартфоні» – онлайн-взаємодія держави та бізнесу, відкриті дані.
▪ Детальну карту покриття інтернетом України.
▪ Дерегуляцію для провайдерів.
▪ Забезпечення конкуренції.
▪ Гармонізацію з сучасними нормами ЄС та наближення Digital Single Market.

?? В основі документу – найпрогресивніші європейські розробки, зокрема Європейський кодекс електронних комунікацій, прийнятий ЄС у грудні 2018 року.

?‍? Експерти BRDO та робоча група із залученням представників ринку та профільних бізнес-асоціацій прискіпливо працювали над цим документом протягом останніх місяців. Тож надзвичайно раді підтримці проекту народними депутатами!

? Варто відзначити, що раніше у ВРУ також було зареєстровано кілька важливих законопроектів, що стали результатом багаторічної роботи та містять дуже важливі для сфери напрацювання:
? №2264 – про електронні комунікації;
? №2316 – про радіочастотний ресурс України.

?За оцінкою BRDO, зараз надзвичайно важливо поєднати найкращі ініціативи з даних проектів у єдиний комплексний документ. У такому разі, законодавчі зміни дійсно сприятимуть системному вирішенню проблем сфери. BRDO готові й надалі допомагати у поступі цього процесу!

✨ Окрему подяку висловлюємо народним депутатам з Комітету з питань цифрової трансформації, особливо Михайлу Крячку та Олександру Федієнку. А головний ідеолог і драйвер процесу з боку BRDO – Надія Костриба. Так тримати!

Із проектом закону ви можете ознайомитися за посиланням: ▶ https://brdo.com.ua/news/zakonoproekt-it-infrastructure

#FORBIZ #EU4Business

Ihor Samokhodsky Gleb Schegol Олексій Гончарук – Прем’єр-міністр України Інтернет Асоціація України – ІнАУ Телекомунікаційна Палата України 3mob – вигідний мобільний 3G зв’язок lifecell Kyivstar Vodafone Ukraine Укртелеком НКРЗІ Українська асоціація операторів зв’язку “Телас” Украінський Союз Промисловців І Підприємців АППК Хай-тек офіс Україна Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України Офіс Президента України @Михаил Федоров Alexander Shelest Taras Kachka Надія Костриба Михаил Крячко Fediienko Alex Yuliya Garyacha

Залишити відповідь