RussiaGate

ПВК “Вагнера”

Roman Burko

На сторінці Ихтамнет_м0209 опублікували відео, на якому російські бойовики з ПВК “Вагнера” (ГРУ ГШ ЗС РФ) вбивають на камеру та розрубують на частини людину і довго знущаються з тіла. Покажіть це відео Володимир Зеленський перед ти, як він поїде зустрічатися з Путіним і говорити про “мир”. Це яскравий приклад того, як ведуть себе “миротворці” Путіна в інших країнах, нащадки НКВДистів, за своєю звірячою жорстокістю гірші за терористів ІДІЛ.

Нагадаю, що міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm має багато OSINT-досліджень з ідентифікацією бойовиків ПВК “Вагнера”, які воювали в інтересах РФ в Сирії та Україні. Деталі тут: http://bit.ly/vagnersgr

Крім того, рік тому, 18 листопада 2018, голова Парламентської делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз / Iryna Friz передала міжнародним партнерам звіт волонтерської спільноти InformNapalm, присвячений діяльності російських приватних військових компаній (ПВК). Презентація відбулася під час чергової щорічної сесії ПА НАТО, що проходить у Галіфаксі, Канада.

Ознайомитись із текстом звіту англійською, українською або російською мовами можна за посиланням: http://informnapalm.rocks/pmc_rush

У першій частині звіту розглядається роль російських ПВК у збройних конфліктах. Друга частина присвячена аналізу розвитку ПВК у Росії після розпаду Радянського Союзу: від парамілітарних організацій російських козаків до ПВК “Патріот”. Третя частина коротко зупиняється на юридичному статусі ПВК в Російській Федерації. Четверта частина наводить докази зв’язку російських ПВК з урядом: використання армійської військової техніки, навчання персоналу на території діючої військової бази та перевезення найманців літаками Міноборони РФ, видача бойових нагород членам ПВК. У п’ятій частині розповідається про економіку ПВК та фінансову вигоду, яку отримує від залучення найманців до збройних конфліктів владна верхівка Росії. Шоста частина присвячена аналізу загроз, які несуть російські ПВК світовому порядку. У фінальній сьомій частині звіту спільнота InformNapalm пропонує можливі шляхи боротьби з гібридними арміями Росії, які ховаються під вивіскою незалежних приватних військових компаній.

У першу чергу цей звіт зацікавить дипломатів, юристів-міжнародників, експертів, що займаються питаннями світової безпеки, журналістів та дослідників збройних конфліктів. Втім стисла та проста форма викладення може цілком сподобатися і широкому колу читачів.

Залишити відповідь