Украина и ЕС Украина Реформы

Сьогодні відбулася презентація нової програми Європейського союзу в Україні EU4Skills, яка покликана підтримати реформу професійно-технічної освіти (ПТО).

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Сьогодні відбулася презентація нової програми Європейського союзу в Україні EU4Skills, яка покликана підтримати реформу професійно-технічної освіти (ПТО).

“EU4Skills: Кращі навички для сучасної України” передбачає закупівлю нового обладнання, створення мережі центрів професійної досконалості, підвищення кваліфікації майстрів та викладачів, а також розробку нових навчальних програм та стандартів для учнів.

Програма поділена на три компоненти:

1) підвищення ефективності реформ в області професійно-технічної освіти;

2) покращення якості та привабливості професійно-технічної освіти, а також збільшення її відповідності потребам ринку праці;

3) модернізація інфраструктури та обладнання у закладах профосвіти, які будуть відібрані в межах проєкту.

“У жовтні ми презентували пілотні регіони, які отримали можливість створити Центри професійної досконалості в межах програми. EU4Skills також допоможе нам в оновленні 100 стандартів професійної освіти та перенавчанні майстрів і викладачів у профтехах пілотних регіонів. Для нас важливо використати досвід країн ЄС, у яких профосвіта престижніша серед молоді “, – розповіла Міністерка освіти і науки України Anna Novosad .

Програма EU4Skills підтримає впровадження реформи на національному рівні та у 7 областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну.

EU4Skills триватиме до 2023 року. В Україні її реалізовують Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine) та Німецький державний банк розвитку (KfW).

European Union in Ukraine

Залишити відповідь