Тетяна Геращенко

Доброго ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Доброго ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

????
⚜️З 2014 року Україна незмінно кваліфікує міжнародно-протиправні дії Російської Федерації в Криму та на Донбасі як акт агресії. Ми чітко і послідовно доводимо, що такі дії РФ цілковито підпадають під визначення агресії відповідно до пунктів а), b), c), d), e) і g) статті 3 додатка до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 (XXIX) «Визначення агресії», ухваленої 45 років тому.
Цей знаковий консенсус щодо необхідності універсального дотримання цілей та принципів Статуту ООН був розвинутий у 2018 році шляхом задіяння Кампальських поправок до Римського статуту 1998 року, згідно з якими компетенція Міжнародного кримінального суду була поширена на злочин агресії.
Воєнні злочини та злочини проти людяності на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, частинах Донецької та Луганської областей мають широкомасштабний, системний характер і є наслідком міжнародного збройного конфлікту, розв’язаного Російською Федерацією проти України 20 лютого 2014 року.
Збройна агресія РФ проти України невблаганно збільшує кількість жертв, що за підрахунками міжнародних організацій сягнула більше 40 тисяч осіб, із них понад 14 тисяч – загиблі, 1,5 млн. осіб стали внутрішньо переміщеними особами.
Україна і надалі докладатиме максимальних зусиль на усіх міжнародних майданчиках та протидіятиме намаганням Росії легітимізувати окупацію АР Крим та м.Севастополь, маючи на меті припинення свавілля російської окупаційної адміністрації в Криму та на частині територій Донецької та Луганської областей.
Ми вдячні нашим партнерам за чітку та консолідовану позицію щодо незмінності статусу АР Крим та м.Севастополь як невід’ємної складової частини України, а також необхідності мирного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів.
Розраховуємо на подальшу підтримку міжнародного співтовариства у протидії збройній агресії РФ та реалізації міжнародно-правової відповідальності РФ за шкоду, завдану Україні, її громадянам та юридичним особам.
В Україні переконані, що спільні зусилля з подолання найбільшого виклику миру, безпеці та міжнародному правопорядку з часу завершення другої Світової війни на теренах Європи дозволять в осяжній перспективі відновити територіальну цілісність України та порушені права її громадян.
⚜️
????
⚜️Сенат США у вівторок, 17 грудня, схвалив закон про оборонний бюджет, який містить положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва “Північного потоку-2”.
⚜️Федеральний суддя США виніс остаточний вирок з ув’язненням та умовним терміном колишньому заступнику голови виборчого штабу Дональда Трампа Ріку Гейтсу, врахувавши його співпрацю в розслідуванні втручання Росії у президентські вибори в США.
“Рік Гейтс, один із найбільш вагомих радників кампанії Трампа, який дав свідчення під час розслідування Мюллера, засуджений федеральним суддею у вівторок до ув’язнення на 45 днів за ґратами та трьох років умовного терміну”, – зазначає телеканал.
Крім того, ексрадник Трампа має виплатити 20 тис. доларів штрафу та зобов’язаний надалі співпрацювати з правоохоронними органами.
⚜️Екскерівник кампанії Трампа, Пол Манафорт, який відбуває семирічне покарання в штаті Пенсильванія, потрапив до лікарні через хворобу серця.
⚜️Соратник особистого адвоката президента США Дональда Трампа Руді Джуліані Лев Парнас отримав від українського олігарха Дмитра Фірташа виплату в розмірі 1 мільйона доларів.
⚜️У США відбулася прем’єра фільму «Ціна правди»,режисерки Агншеки Голанд. Це історія уельського журналіста Гарета Джонса, що став свідком Голодомору в Україні 30-х років. Стрічку спільного україно-польсько-британського виробництва показали у рамках фестивалю фільмів Європейського Союзу у кінотеатрі в передмісті Вашингтона.
⚜️США: сенатори просять розвідку оцінити вплив від непродовження договору про ядерну зброю з Росією
⚜️Українсько-американський стартап Firefly завдяки заводам в Техасі, Маямі та потужностям “Південмашу” у перспективі планує збирати 24 ракети на рік.
Про це розповів засновник Firefly Максим Поляков в інтерв’ю для ЕП.
Стартап зараз закінчує виготовлення трьох ракет. У 2020 році він планує побудувати ще шість. У перспективі, каже Поляков, завод в Техасі буде збирати вісім ракет на рік. Ще один завод, який компанія будує в Маямі, плюс потужності “Південмашу” дозволять збирати 24 ракети на рік.
Поляков оцінює світовий оборот космічних послуг в 330 млрд дол, і очікує, що через п’ять років той сягне 1 трлн дол.
За його словами, зараз потреба в запусках значно перевищує можливості.
“Якщо ви зараз хочете “запуститися”, то потрібно оплатити всю вартість запуску і чекати два роки”, — говорить бізнесмен.
Завдяки таким ринковим умовам Firefly Aerospace вже продав шість запусків Ізраїлю, продає запуски Франції, Швеції, США.
Після “обкатки” ракети Firefly Alpha Поляков планує почати розробку більш вантажопідйомної ракети Firefly “Бета” вантажопідйомністю 4 тонни.
????
⚜️ В українській школі в Торонто відбулися Свято Миколая та Різдвяний концерт
⚜️Світовий конґрес українців привітав Православну церкву України з річницею створення
????
⚜️У ЄС набуло чинності законодавство із правового захисту викривачів
⚜️Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас прогнозує збільшення фінансування програми реформування освіти в Україні “Еразмус плюс” у наступному бюджетному періоді Євросоюзу втричі.
⚜️Київ заявив про неприпустимість залучення “Л/ДНР” до переговорів у “нормандському форматі”
⛔️В Єврокомісії заявили, що підготовлений українською владою проєкт реформи Служби безпеки України суперечить рекомендаціям західних партнерів.
⛔️Венеціанська комісія негативно оцінила частину норм Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (в минулому законопроект №1008).
Зокрема, у Висновку Комісія наголошує:
? Окремі положення Закону ставлять під сумнів незалежність суддівської влади.
? Недоліки в процедурі прийняття Закону – відсутність консультацій із зацікавленими сторонами.
? Припинення повноважень членів Вища кваліфікаційна комісія суддів України призвело до зупинення процедур кваліфікаційного оцінювання суддів першої та другої інстанції.
? Створення додаткового спеціалізованого органу, Комісії з питань доброчесності та етики, ускладнює систему органів судової влади.
? Зміни щодо Верховний Суд є негативними. Рекомендовано скасувати норму щодо скорочення кількості суддів ВС.
? Нові скорочені строки дисциплінарного провадження викликають сумніви щодо їхньої реалістичності.
☝️Разом із тим Комісія підтримала спрощення структури органів суддівського врядування та підпорядкування ВККСУ Вища рада правосуддя.
‼️ Така оцінка вкотре свідчить про необхідність долучення стейкхолдерів до розроблення проектів законів і проведення їхнього публічного обговорення для забезпечення якісних і комплексних реформ.
⛔️”Апеляція Німеччини в Суді ЄС (справа C-848/19 P) щодо рішення Загального суду ЄС у справі T-883/16 щодо газопроводу OPAL”, – повідомив суд 17 грудня.
Суд Євросоюзу 10 вересня скасував рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяло російському “Газпрому” постачати більше газу по газопроводу OPAL, який зв’язує його газопровід Nord Stream з Німеччиною.
Рішення Єврокомісії від 2016 року дозволяло “Газпрому” повністю завантажити “Північний потік” для постачання газу до Німеччини та Чехії.
⚜️Тристоронні газові переговори заплановані на 19 грудня — Шефчович
???
⚜️Український офіцер стане секретарем Комітету начальників військово-медичних служб країн НАТО (COMEDS).
⚜️У 2020 році на базі гірсько-штурмової бригади ЗСУ створять бригадну бойову тактичну групу на зразок організаційної штатної структури НАТО (англ. Brigade Combat Team).
⚜️Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус взяв участь у 28-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, яке відбулось 12 грудня в штаб-квартирі Альянсу.
‒ Ми зосередились на реформуванні самої суті існування Концерну та рухаємось в напрямку його корпоратизації. Нарешті склалися всі необхідні умови для впровадження важливих реформ, зокрема завдяки налагодженню дієвої взаємодії та наявності повної підтримки з боку Верховної Ради України і профільних міністерств, – зазначив Айварас Абромавичус.
Він також запропонував стороні НАТО розглянути можливість розширити формат залучення української промисловості до багатонаціональних проєктів НАТО, досліджень Промислово-дорадчої групи НАТО, підтримки та допомоги за напрямками стандартизації, контролю якості, оцінки відповідності оборонної продукції тощо.
???
⚜️Україна зможе відмовитися від необхідності в нових програмах Міжнародного валютного фонду (МВФ) після завершення нової трирічної програми, вважає міністр фінансів Оксана Маркарова.
⚜️Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами зросло на $460 мільйонів – Держстат
⚜️Економіст Всесвітнього банку Анастасія Головач:
Якщо говорити про економічну оцінку ринку землі, то Світовий банк оцінював різні сценарії. Найефективніший – максимально ліберальна модель. Вона дає найбільш позитивний економічний ефект з точки зору інвестицій і зростання економіки. Тому краще відкривати ринок землі з найменшими обмеженнями.
А далі ринок все вирішить. Відбудеться перерозподіл від менш продуктивних землевласників до більш продуктивних, виникнуть умови для залучення ефективних інвестицій. Менше обмежень – краще економічний ефект, більше інвестицій – вища продуктивність.
Але при будь-якому сценарії тільки від відкриття ринку землі вже виграють українці. Зараз власники землі, які отримують нижчу ціну за оренду, вони не мають можливості продати свою землю або використовувати її максимально ефективно. І навіть у разі обмежень на вхід іноземців, все одно буде позитивний економічний ефект від запуску ринку землі. Це однозначно краще, ніж нинішній статус-кво у даному питанні.
??⚙️
⛔️Конституційний суд визнав неконституційним законопроєкт № 1014, який надає Президенту України право призначати директорів НАБУ і Держбюро розслідувань.
⛔️Імпорт електроенергії в Україну перевищив експорт
⚜️Оператор ГТС України пройшов сертифікацію ЄС
⚜️Контрабанду підакцизних товарів криміналізують наступного року – Нефьодов
⚜️Розроблені у Харкові системи управління встановлять на французьких супутниках
⚜️У Мінцифри розповіли про сервіси, які запровадять на державному рівні
У державному мобільному додатку Дія з’являться цифрові водійські права. Вони виглядатимуть, як звичайні права з QR-кодом, який можна буде відсканувати та перевірити чи справжні вони.
⚜️Клієнти банків зможуть підписувати банківські документи стилусом
⚜️Профільний комітет ВР схвалив зміни до законодавства з огляду на скасування депутатської недоторканності
⚜️Найважливіше завдання земельної реформи в Україні – уникнути концентрації землі в одних руках, вважає посол Франції
⚜️В ДМС розповіли про можливість запровадження подвійного громадянства
⚜️Фільм «Ціна правди» зібрав 9 млн грн за майже три тижні прокату
⛔️Розвідувальний корабель РФ здійснює небезпечні маневри біля узбережжя США – CNN
Російський корабель протягом останніх кількох днів перебував біля берегів Південної Кароліни та Флориди.
Адміністрація Трампа не визнає геноцид вірмен всупереч рішенню Сенату
⛔️Державний департамент США у вівторок заявив, що не вважає масові вбивства і депортацію вірмен Османською імперією у першій половині ХХ століття геноцидом всупереч рішенню Сенату США.
✅Чехія депортувала 4 іноземців, які мешкали в будинках посольства Росії в Празі
✅Одним із двох висланих з Німеччини співробітників російського посольства є Євгеній Суцький, який офіційно був заступником військового аташе при диппредставництві в Берліні.
Суцький є висококласним російським шпигуном, що працював у Німеччині на російську військову розвідку ГРУ”, – йдеться у матеріалі.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь