Тетяна Геращенко

Доброго ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Доброго ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

????
⚜️
Українські полярники написали розділ про Антарктиду для «Енциклопедії світових біомів» – МОН
⚜️
????
⚜️У Палаті представників США заявили, що мають намір висунути додаткові звинувачення президенту Дональду Трампу при розгляді імпічменту в Сенаті.
Як повідомляє CNN, демократи розраховують допитати колишнього радника президента Дона Макгана, який досі відмовлявся приходити на засідання комітету Палати представників з юридичних питань.
Він вважається важливим свідком у справі про перешкоджання Трампом діяльності комісії спецпрокурора Роберта Мюллера в зв’язку з можливим втручанням Росії у американські вибори.
Зокрема, важливим аргументом проти Трампа могло бути визнання Макгана, що той дійсно наказував йому домогтися звільнення Мюллера. Сам Трамп ці звинувачення категорично заперечує.
Свідчення Макгана матимуть вирішальне значення для того, щоб допомогти нижній палаті Конгресу подати свою справу проти Трампа в майбутньому сенатському процесі за затвердженими статтями імпічменту.
⚜️Ім’я 44-річного Девіда Коррея фігурує в обвинуваченні ФБР проти американських бізнесменів – уродженців України Льва Парнаса та Андрія Кукушкіна і уродженця Білорусі Ігоря Фрумана.
ФБР арештувало Девіда Коррея, як і трьох інших партнерів Руді Джуліані, особистого юриста Дональда Трампа у жовтні . Коррея висунули звинувачення у використання іноземних коштів, щоб отримати політичну підтримку для бізнесу з поширення марихуани у США.
Трьом іншим партнерам Джуліані висунули ще три звинувачення у справі щодо фінансування передвиборчих кампаній. Зокрема, їм закидають змову для “перерахування коштів з іноземних джерел кандидатам на державні посади федерального рівня і рівня штатів для того, щоб обвинувачені могли отримати потенційний вплив на кандидатів”. Обвинувачені заперечують свою роль у злочинах.
????
⚜️
⚜️
????
⚜️Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон визнав, що помилявся щодо Росії, і вказав, що більше не вірить у можливість «перезавантаження» відносини з Москвою на тлі багатьох розбіжностей між двома країнами. Про це британський лідер написав у статті в журналі British Spectator, опублікованій 23 грудня.
«Я справді думав, як, гадаю, і багато міністрів закордонних справ і прем’єр-міністрів раніше думали, що ми можемо розпочати знову з Росією. Що це велика країна, з якою ми боролися з фашизмом. Це дуже, дуже прикро, що я помилявся», – наголосив Джонсон, який був міністром закордонних справ Великої Британії з 2016 по 2018 рік і став прем’єр-міністром у липні 2019 року.
З такою заявою Борис Джонсон виступив після того, як 21 грудня під час візиту до Естонії сказав, що сподівається на поліпшення відносин з Росією, але у двох країн є «жахливі проблеми» у відносинах.
⚜️ЄС вбачає у відкритті залізничного сполучення з Кримом порушення територіальної цілісності України
⚜️Дмитро Кулеба: Нові можливості для українського бізнесу в ЄС та інвестиції – головний пріоритет європейської інтеграції у 2020 році
⚜️На межі з окупованим Кримом відкрили сучасну сервісну зону для громадян
⚜️ЄС запускає програму для підтримки малого та середнього бізнесу на сході України
⚜️Верховна Рада ухвалила запуск трьох важливих проєктів для розвитку інфраструктури регіонів України
⚜️У грудні зросла підтримка проєвропейського вектору розвитку України – результати опитування
⚜️За підсумками 2019 року Україна посіла 39 місце у рейтингу найсильніших країн світу за версією американського журналу U.S. News & World Report. Рейтинг ґрунтується на результатах опитування, які проводили та аналізували спільно з експертами BAV Group та університету Пенсільванії. Цього року Україна обійшла Фінляндію, Грецію, Польщу та інші країни.
⚜️Верховна Рада ухвалила закон про моніторинг викидів парникових газів в Україні
⚜️ЄС виділив 8 млн євро для українців, які постраждали від війни на сході України
⚜️Україна залишається одним з пріоритетів порядку денного ЄС, Європейський Парламент підтримує територіальну цілісність та суверенітет нашої держави, засуджуючи російську агресію. Такі тези озвучили під час десятого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС, що відбулося у Страсбурзі (Франція) 18-19 грудня.
⚜️Французький бізнес бачить нові можливості для торгівлі та інвестицій в Україні — Дмитро Кулеба
⚜️За 10 місяців цього року експорт товарів в країни ЄС досяг $17,4 млрд. Це на 6,1% більше ніж в аналогічному періоді 2018 року. Найбільше українських товарів експортували у Польщу ($2,8 млрд), Італію ($2,04 млрд), Німеччину ($2,03 млрд), Нідерланди ($1,5 млрд) та Угорщину ($1,3 млрд). Частка ЄС у структурі українського експорту склала 41,9%, в структурі імпорту – 41,2%. Водночас продажі українських товарів до РФ продовжують скорочуватись, наразі їхній обсяг знизився на 9,7% і склав $2,7 млрд.
⚜️Українські равлики завойовують ринки країн ЄС: експорт склав 248 тонн за 9 місяців цього року
⚜️Україна приєднується до Європейського фонду підтримки кіно «Eurimages»
⚜️Майже 9 тисяч студентів та викладачів пройшли навчання у європейських вишах завдяки програмі ЄС Еразмус+
⚜️Україна долучиться до формування нової наукової політики ЄС
Наприкінці квітня 2020 року в Києві проведуть інфодень «Tour des Capitales» — ініціативу Єврокомісії для масштабного обміну думками щодо стратегії та майбутнього Європейського дослідницького простору (ЄДП).
⚜️Українки посіли три з чотирьох призових місць у конкурсі есе про євроінтеграцію
Марта Франчук, Яна Саєнко та Оксана Терлецька стали переможицями конкурсу есе про євроінтеграцію, який проводили серед молоді з України, Грузії та Молдови. Ще двоє українців – Нікіта Апалков та Михайло Снопенко – отримали спеціальні відзнаки.
Конкурс проводив проєкт Understanding the EU’s Association Agreements and Deep and Comprehensive Free Trade Areas with Ukraine, Moldova and Georgia (3DCFTAs). За умовами конкурсу, молоді люди (до 30 років) з трьох країн – з України, Грузії та Молдови – могли подати есе до 3 тисяч слів англійською на тему, що пов’язана з Угодою про Асоціацію. Загалом журі отримало 64 роботи
⚜️На міжнародній конференції Zero Corruption Conference обговорюватимуть питання боротьби з корупцією та відмиванням доходів, а також зв’язок цих проблем з глобальними безпековими викликами, питаннями охорони здоров’ та збереження довкілля. Захід відбуватиметься з 25 по 27 квітня із програмою заходів у Києві та Чорнобилі. Подати заявку на участь можна до 10 січня
⚜️Німецько-українські зустрічі молоді для знайомства та об’єднання активної молоді Німеччини та України у рамках проекта MEET UP!, який підтримує самостійні подорожі в Німеччину для активних людей, які мають конкретні плани для створення в майбутньому спільного німецько-українського проекту. Подорожі в Німеччину можливі в період з 1 березня до 31 грудня 2020 року. Подати заявку можна до 27 січня 2020 року
⚜️Конкурс для студентів на участь у навчальному турі до Польщі (Study Tour to Poland)
STP – це півтора тижні інтенсивної пізнавальної програми в міжнародній групі однодумців. Програма STP реалізується Польсько-американським Фондом Свободи, Фондом “Лідери змін” і Фондом “Боруссія”. У програмі можуть взяти участь студенти вищих закладів освіти, які сполучають успішне навчання з активною діяльністю поза навчанням (наприклад, у студентському самоврядуванні, у громадських/молодіжних організаціях, волонтерських рухах тощо). Дедлайн для подачі заявок – до 6 січня.
???
⚜️Шосткинський казенний завод “Імпульс” (Шостка Сумської області), що входить до складу держконцерну “Укрборонпром”, відкрив у вівторок новий виробничий комплекс, де виготовлятимуть всі необхідні деталі для засобів ініціювання артилерійських снарядів та ракетного озброєння.
Як повідомляється на сайті “Укроборонпрому”, завдяки запуску нового цеху на заводі утворився повний цикл виробництва артилерійських боєприпасів і ракетного озброєння.
⚜️До моменту, коли Україна вступить до Північноатлантичного альянсу, Збройні сили мають бути взаємосумісними з арміями держав-членів альянсу. Про це сказав тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор під час години запитань, відео якої було оприлюднене на сторінці посольства США в Україні у Facebook.
“Я був в Україні з 2006 по 2009 роки, коли ставлення до вступу України до НАТО не були таким високим. Водночас, здається, зараз це змінюється. Я думаю, російська агресія, війна Росії проти України змусила українців розглянути НАТО уважніше, і все більше людей тепер зацікавлені у вступі до НАТО”, – сказав Тейлор.
Зі слів дипломата, коли він був в Україні минулого разу, підтримка вступу до НАТО серед суспільства була на рівні близько 20%, водночас зараз результати опитування свідчать про підтримку вступу до НАТО перевищує 50%.
“Це питання для українців, вони мають прийняти це рішення. Якщо Україна, її уряд, її люди вирішать подати заявку на вступ до НАТО, тоді НАТО повинно вже вирішувати щодо їхнього членства. Це процес займе певний час, і, я впевнений, є речі які український уряд, українські військові можуть зробити, щоб підготуватись до того дня, коли Україна зможе вступити в НАТО. Але найкраще, що може зробити Україна і що вона власне зараз робить – це щоб її Збройні Сили розвивались таким чином, щоб бути сумісними з іншими військами у НАТО”, – пояснив він.
Нагадаємо, за результатами останнього дослідження, більше половини українців підтримують вступ до НАТО.
⚜️Американський есмінець USS Ross прибув до Одеси
До порту Одеси увійшов американський ракетний есмінець “Росс” (USS ROSS – DDG-71) класу “Арлі Берк”.
Есмінець пробуде в порту на Різдвяні свята. Про це йдеться у повідомленні Шостого флоту США у Twitter.
“Візити до портів наших партнерів зміцнюють нашу дружбу і надалі!” – відзначають американські військові.
Судно прибуло в межах розширення міжнародного співробітництва та зміцнення партнерських відносин України із країнами – членами НАТО, повідомили в ЗСУ України.
???
⛔️Підприємствам ГМК уперше за останні роки затримали відшкодування ПДВ сумою понад 2 млрд грн
⚜️Кабміні схвалив постанову про передачу кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що були залучені для ремонту магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород», від АТ «Укртрансгаз» до ТОВ «Оператор ГТС України.
??⚙️
⚜️Перший Міжнародний форум українських освітян діаспори пройде в Італії
⚜️Верховна Рада підтримала скасування паперових книг обліку для ФОП
⚜️ProZorro зекономила держбюджету вже 100 мільярдів
⚜️Закон про надання добровольцям статусу УБД офіційно оприлюднений
⚜️Україна припиняє експорт коньяку і шампанського: відтепер тільки бренді та ігристе вино
⚜️Українська діаспора в США підтримує наміри з реформування Служби безпеки України (СБУ) та готова допомагати у цьому.
Про це заявив президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Андрій Футей під час зустрічі з головою СБУ Іваном Бакановим, йдеться на сторінці СБУ в Facebook.
⚜️В Україні запустили дитячу онлайн-бібліотеку книжок шрифтом Брайля
⚜️Паста болоньєзе замість сосисок в тісті. Інтерв’ю з кулінаром Євгеном Клопотенком, який змінює підхід до харчування в українських школах на НВ
✅НКРЕКП остаточно сертифікувала ТОВ “Оператор ГТС” та видала новому оператору газотранспортної системи ліцензію на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу з 01 січня 2020 року.
Файного дня всім ??

Залишити відповідь