Тетяна Геращенко

Доброго ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Доброго ранку, краяни.
Середа. Що важливого?
????
⚜️Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що поділяє занепокоєння жертв і родичів загиблих на Майдані через видачу в рамках обміну угрупованням «ЛДНР» колишніх беркутівців, підозрюваних у розстрілі людей на Майдані в 2014 році.
«Передача п’яти співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 протестувальників 20 лютого 2014 року, на територію, контрольовану самопроголошеними «республіками», суттєво ускладнить здійснення правосуддя і дотримання права жертв на справедливість. Раніше, у цій же справі, зусилля Генеральної прокуратури заочно притягнути до відповідальності інших співробітників «Беркута», які втекли з країни, виявилися безрезультатними», – йдеться в заяві місії.
⚜️
????
⚜️Forbes назвав запізнілими санкції США проти «Північного потоку-2»
На думку журналіста видання, які беруть участь в проекті газопроводу компанії вже завершують роботи, тому США занадто пізно почали вимагати від них «згорнути роботи»
⚜️США вітають звільнення дописувачів “Радіо Свобода”
⚜️Виконавчий директор Фонду Пенн-Байден Майкл Карпентер не бачить ознак для встановлення миру на сході України. У коментарі Атлантичній Раді експерт пише: «перспективи для миру у 2020 році є туманними, тому що президент Путін як і раніше намагатиметься відновити контроль над Україною та її геополітичною орієнтацією».
⚜️Європейці відкриють для себе українську культуру – Ерік Карл Гонц
країнський бізнес продовжуватиме розширювати свої комерційні та ділові зв’язки з Євросоюзом. А європейці у 2020 році відкриють для себе українську культуру та творчість.
«Якщо не станеться великої глобальної економічної кризи, українська промисловість та постачальники послуг продовжать виходити на європейські ринки, і навчившись там, вдосконалюватимуть свої товари та послуги для українських споживачів. Українська культурна та творча індустрія увійде в мейнстрім Європи, а європейці “відкриють” український процвітаючий креативний клас», – розповідає Ерік Карл Гонц.
Міжнародний бізнес в Україні має всі шанси для розширення.
«Західні фірми, які зараз працюють в Україні, продовжать розширюватись та інвестувати. І якщо український уряд забезпечить трохи стабільності, то ці компанії почнуть розмовляти зі своїми партнерами про розширення бізнесу в Україні», – прогнозує аналітик.
⚜️Основна мета Путіна у 2020 році – зробити так, щоб Росія повернула контроль над ухваленням рішень у Києві, легітимізувати зовнішню політику реваншизму Росії, позбутись міжнародного тиску – а саме санкцій, вважає керівниця групи з вивчення Росії в американському Інституті дослідження війни Наталія Бугайова.
«Кремль наполягатиме на проведенні виборів на сході України, щоб таким чином узаконити статус російських ставлеників у східній Україні. Якщо Україна проведе вибори на Донбасі чи надасть особливий статус цьому регіону, не відновивши повного військового чи політичного контролю над цією територією, Путін досягне успіху в легітимізації», – вважає Бугайова.
Вона також не виключає, що Кремль спробує використати сценарій Донбасу для спроб окупації інших українських регіонів.
⚜️Україна не може сподіватись на підтримку США у 2020 році – Майк Боцюрків
Моя найбільша тривога – це те, що російський президент Путін продовжуватиме наполягати на проведенні виборів на окупованих територіях, не допустивши виведення звідти контрольованих Росією сепаратистів і відновлення українського контролю над кордоном», – ділиться власним прогнозом на 2020 рік Майкл Боцюрків, експерт аналітичного центру «Глобальні справи».
Крім того, на його думку, Україна у новому році не зможе сподіватись на підтримку США, натомість змушена буде самостійно протистояти Росії.
«Україна змушена буде певний час самостійно справлятись, так як Вашингтон відволікся на процедуру імпічменту, а Дональд Трамп надто зосереджений на переобранні», – мовиться у коментарі Боцюрківа.
⚜️Масштабних військових дій на сході України не передбачається – Дейвид Сеттер
У новому році Росія швидше всього не зможе повернутись до масштабних військових дій, – вважає старший науковий співробітник Гудзонівського інституту Дейвид Сеттер.
«Українська армія зараз краще підготовлена до війни, ніж раніше, і також вона ортимала від США протитанкову зброю «Джавеліни». Крім того, оновлення російської агресії призвело б до значних нових санкцій проти Росії з боку Заходу», – вважає експерт.
При цьому Сеттер застерігає, що «головна мета Росії – не допустити, аби суверенна Україна стала прикладом для життя росіян. Відтак Росія продовжуватиме намагатись дестабілізувати Україну та окуповувати її територію».
????
⚜️Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та російський «Газпром» підписали контракт на транзит газу з використанням української газотранспортної системи. Про це пізно ввечері 30 грудня повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.
«Я підписав у Відні о 14:30, а голова «Газпрому» Олексій Міллер ввечері підписав у Санкт-Петербурзі. Ми з ним проводили переговори до глибокої ночі, сподіваючись, що підпишемо контракти в одному місці, але мені для підписання потрібні були погодження правління та наглядової ради «Нафтогазу», а також Кабміну, тому довелося перенести підписання і робити це вже по черзі і дистанційно», – написав у фейсбуці Вітренко.
«Той факт, що ми підписали контракт на транзит за принципом «качай або плати» на п’ять років – є непересічною подією за таких умов. Зауважу, що це перший раз в історії України, коли «Газпром» уклав контракт на транзит за європейським принципом «качай або плати». До цього часу тільки закупівлі газу в «Газпрому» покривалися схожим, але невигідним для України та вигідним для Росії, принципом «бери або плати», – додав виконавчий директор «Нафтогазу».
⚜️У ЄС вітають підписання контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом”
Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович привітав підписання контракту на транзит газу з використанням української газотранспортної системи між “Нафтогазом України” і російським “Газпромом”.
⚜️ГТС України та Словаччини домовилися про транзит
⚜️Єпархія святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії
Українська Греко-Католицька Церква
Українці Цюриха перейшли на новий календар
Душпастирський осередок для українців візантійського обряду у м. Цюрих (Швейцарія) перейшов на святкування нерухомих свят (Різдва, Богоявлення та ін.) за новим стилем.
Ініціятива переходу на новий календар належить самим парафіянам. Протягом усього 2019 р. відбувалося інформування й обговорення цього кроку, а відтак волевиявлення вірних було зафіксоване у трьох турах голосування. За підсумками голосування, в якому майже всі висловилися за зміну календаря, було здійснено офіційний перехід і 25 грудня 2019 р. вперше відзначено Різдво за новим стилем. Різдвяну літургію в Цюриху очолив адміністратор громади о. Назарій Заторський, із яким співслужив митрофорний протопресвітер о. Петро Костюк.
З огляду на те, що більшість парафіян висловилася не лише за перехід, але й за те, щоб він був повним, а не поступовим, з 1-го січня 2020 р. всі богослужіння громади Цюриха відбуватимуться відповідно до неоюліянського (чи то пак григоріянського) календаря.
Хоча це не перша релігійна громада в Паризькій єпархії, яка перейшла на новий стиль, проте перша у Швейцарії. Її приклад уже спричинив обговорення цього питання в інших швейцарських громадах.
Приклад переходу громади Цюриха також показує можливий варіянт вирішення календарного питання в Україні: перехід на новий стиль повинен вирішуватися самими вірними на рівні кожної окремої громади, замість бути спущеним ієрархією згори. Тоді набагато нижчою буде ймовірність міграції вірних до іншої конфесії та їхнього спротиву цьому крокові, необхідність якого стає все очевиднішою також і з огляду на те, що за якихось 80 років, через усе більше відставання старого календаря, на ще один день доведеться переносити дати нерухомих свят за старим стилем, тож із 2100 року Різдво припадатиме вже не на 7, а на 8 січня і т.д.
???
⚜️Sayenko Kharenko виступила юридичним радником Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) щодо надання синтетичного фінансування в місцевій валюті трьом українським банкам в рамках програми EU4Business, а саме:
– ПроКредит Банку в еквіваленті 20 млн євро;
– Райфайзен Банку Аваль в еквіваленті 25 млн євро;
– ОТП Банку Україна в еквіваленті $ 25 млн.
Кошти надаватимуться зазначеними банками-партнерами малим і середнім підприємствам на поворотній основі і будуть використовуватися для інвестицій і поповнення оборотного капіталу.
Команда Sayenko Kharenko працювала над проектом під керівництвом радника Ігоря Лозенко та складалася з юриста Віри Паньків та молодшого юриста Олександри Максименко.
⚜️Міністр фінансів Оксана Маркарова не виконала обіцянку знайти до кінця 2019 року покупця для ПАТ АБ «Укргазбанк».
Обіцянку Маркарова давала в жовтні минулого року ще в статусі виконувачки обов’язків міністра.
«Ми плануємо, що до кінця цього року в Укргазбанк зайде IFC (Міжнародна фінансова корпорація, що входить до структури Світового банку) як фінансовий соінвестор, а до кінця 2019 року знайти покупця на цей банк», – розповіла вона.
У листопаді IFC затвердила кредитну угоду Укргазбанку, яка дозволить Світовому банку отримати частку акцій. В рамках угоди Укргазбанку буде надано кредит на 30 млн євро терміном на 5 років. Погасити кредит можна буде за рахунок передачі акцій банку. Загальна частка акцій, яку може отримати Всесвітній банк, складе 20%. У грудні Кабінет міністрів уповноважив Маркарову підписати всі документи для реалізації кредитної угоди.
Станом на кінець року Укргазбанк на 94,9% належить державі, а передати Світовому банку планується тільки 20% акцій. Зважаючи на це, міністр фінансів не виконала свою обіцянку.
??⚙️
⚜️Податкова запускає тестування програмного РРО
Державна податкова служба України запрошує всіх охочих взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу. Програмні РРО «пРРОсто» – це безкоштовний сервіс від податкової.
Записатися на бета-тест можна вже з 1 січня за посиланням. Учасники отримають запрошення до тестування з 9 січня 2019 року, повідомляє Урядовий портал.
Додаток буде доступним для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS.
Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток буде вдосконалюватися для подальшого використання.
«пРРОсто» взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних, та інші.
⛔️”Легалізація ЛДНР” та перемога Путіна: яким був обмін на Донбасі очима західних ЗМІ
⛔️Сербія отримає російські комплекси “Панцир-С” в січні-лютому – росЗМІ
Росія поставить Сербії комплекси протиповітряної оборони ближньої дії “Панцир-С” в січні-лютому 2020 року.
✅Посол США у Варшаві Жоржет Мосбахер стала на захист Польщі після заяв президента РФ Владіміра Путіна про нібито польську причетність до вибуху Другої світової війни.
✅Польщі гітлерівською Німеччиною та СРСР у вересні 1939 року відбулася в результаті підписання пакту Молотова-Ріббентропа.
Про позицію федерального уряду Німеччини з приводу останніх заяв президента Росії Володимира Путіна щодо подій Другої світової війни у Twitter повідомив посол Німеччини у Польщі Рольф Нікель.
“Позиція федерального уряду Німеччини є зрозумілою: пакт Ріббентропа-Молотова підготував злочинну наступальну війну гітлерівської Німеччини проти Польщі. СРСР спільно з Німеччиною брав участь в цьому брутальному поділі Німеччини”, – написав Нікель.
✅Міністерство оборони Білорусі заявило про намір розширювати співпрацю з НАТО.
“Білорусія зацікавлена в підтримці і розвитку діалогу з НАТО. Це природно, враховуючи той факт, що альянс є військово-політичним актором світового рівня”, – йдеться у заяві відомства.
Ба більше, раніше начальник Генерального штабу Збройних сил країни Олег Бєлоконєв повідомляв про переговори з представниками НАТО щодо можливих форматів військових маневрів.
✅Білорусь припиняє з РФ переговори щодо нафти і буде завозити її з портів Балтії — Лукашенко
✅Суд над відставним полковником австрійської армії, який з 1990-х років шпигував на російське ГРУ, розпочнеться у Зальцбургу 2 березня 2020 року.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь