Украина Реформы

А от чи знаєте ви, який обсяг е-закупівель припадає на будівельні роботи?

Офіс ефективного регулювання

? Впевнені, більшість із вас чули про систему електронних публічних закупівель ProZorro. Вона була запроваджена у 2015 році після прийняття Закону України «Про публічні закупівлі» й кардинально змінила стратегію управління державними фінансами в частині придбання товарів та послуг за кошти платників податків.

? А от чи знаєте ви, який обсяг е-закупівель припадає на будівельні роботи?

? Розповідаємо. Їх обсяг на ProZorro зростає з року в рік, і в 2018-му закупівлі лише будробіт у вартісному вимірі склали 250 млрд гривень. За 3 квартали 2019 року частка будівельних робіт на електронному майданчику сягнула 39% публічних закупівель за вартістю, але тільки 13% – за кількістю лотів.

?‍? Закупівлі послуг та робіт у сфері будівництва та архітектури мають свої особливості. Вони пов’язані з тривалістю та багатоетапністю процесу реалізації проектів, а також певною складністю предмету закупівлі для аналізу. Окрім цього, накладають свій відбиток часті законодавчі зміни та особливості регулювання ринку.

⚖ Ці фактори зазвичай не враховуються у стандартній моделі закупівель, тому з’являється підґрунтя для появи корупційних ризиків при проведенні тендерів у будівельній сфері, зловживань з боку окремих постачальників та спотворення принципу чесної конкуренції.

?‍⚖ Зважаючи на те, що держава та місцева влада – великі замовники на ринку, така ситуація нерідко загрожує ризиками надання неякісних робіт і послуг, що безпосередньо впливають на безпечність будівель та споруд, які оплачуються коштами платників податків.

? Саме тому наші експерти провели ґрунтовне дослідження особливостей публічних закупівель в сферах будівництва, архітектури та проектування. Найближчим часом презентуємо його висновки для обговорення в рамках Публічного діалогу. Не перемикайтесь!

#FORBIZ #EU4Business

Taisiya Baringolts Irina Bardasova Олександр Дмитрук Олексій Дорогань (Oleksii Dorogan) Igor Lavrynenko

Залишити відповідь