Украина НАТО

Українські офіцери у складі багатонаціональної дивізії проводять інформаційні операції у багатонаціональному навчанні «Combined Resolve XIII»

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Українські офіцери у складі багатонаціональної дивізії проводять інформаційні операції у багатонаціональному навчанні «Combined Resolve XIII»

На базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності (Joint Multinational Readiness Center – JMRC), що у німецькому Хохенфельсі, триває багатонаціональне навчання «Комбайнд Резолв XIII».

Упродовж першого тижня було проведено злагодження штабу багатонаціональної дивізії, синхронізацію його елементів та штабів підпорядкованих бригад із Польщі, Великої Британії та США.

У штабі багатонаціональної дивізії, основу якої складають військовослужбовці ЗС Республіки Польща, офіцери Збройних Сил України виконують низку важливих завдань. Це, зокрема, збір та аналіз бойових донесень від підпорядкованих підрозділів, планування та організація нанесення ураження вогнем артилерії тощо. Також у складі управління міжнародного з’єднання наші військовослужбовці опікуються окремим важливим питанням – плануванням, організацією та здійсненням інформаційних операцій як силами та засобами дивізії, так і підпорядкованих підрозділів, повідомляє пресслужба Національної академії сухопутних військ.

Головною метою навчання є практичне тренування у виконанні завдань в багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів збройних сил країн-учасниць.

Сценарій навчання базується на спробі групи уявних країн зі сходу захопити низку країн Балтійського регіону та центральної Європи. При цьому вони широко застосовують засоби, притаманні сучасним воєнним конфліктам, зокрема сепаратистські рухи, незаконні збройні формування, інформаційно-психологічний вплив, пропаганду тощо. Відтак досвід Збройних Сил України щодо протистояння російсько-терористичним бандформуванням на сході нашої держави має чимале значення у форматі загальної підготовки всіх учасників навчання.

Нагадаємо, участь у багатонаціональному навчанні «Комбайнд Резолв XIII» беруть понад 5 тисяч військовослужбовців із 17 країн світу, зокрема з Албанії, Великої Британії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Грузії, Греції, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Північної Македонії, Нідерландів, Румунії, Словенії, США, Угорщини та України.

Нашу державу на навчанні представляє група офіцерів Збройних Сил України, які виконують завдання за різноманітними напрямками у штабі багатонаціональної дивізії та в складі підрозділу інформаційно-психологічних операцій.

Прес-служба Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Залишити відповідь