Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Вівторок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Вівторок. Що важливого?

????
⚜️Україна хвилиною мовчання вшанувала пам’ять жертв Голокосту
⚜️
????
⚜️Демократи поновили свою вимогу на колишнього радника з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джона Болтона, який повинен бути покликаний дати свідчення на судовому процесі за імпічмент президента.
Звідси випливає, що пан Болтон стверджує, що пан Трамп хотів заморозити допомогу Україні, якщо вона не розслідувала його суперника, демократа Джо Байдена.
⚜️Посол США в Україні у 2006-2009 рр. Вільям Тейлор відреагував розгорнутою публікацією на висловлювання держсекретаря США Майкла Помпео щодо того, чи мають американці перейматися щодо України.
Статтю під заголовком “Так, пане держсекретарю Помпео, американців має хвилювати Україна” опублікувало видання The New York Times.
“Україна захищає себе й Захід від російського наступу. Якщо Україні це вдасться, ми також матимемо успіх. Відносини між США й Україною є ключовими для нашої національної безпеки, і американців має хвилювати Україна”, – зауважив дипломат.
Він нагадав, що США й союзники підтримують Україну в цій війні, надаючи зброю, іншу допомогу та проводячи навчання. “Американська оборонна допомога для України має послідовну двосторонню підтримку в Конгресі. Важливість цієї допомоги для України, як і для національної безпеки США, не викликає сумнівів”, – наголосив Тейлор.
За його словами, в енергетичному аспекті Кремль намагається обійти Україну та посилити залежність Німеччини і Європи від Росії, витрачаючи мільярди на непотрібний морський газопровід – політичний проєкт без економічного обґрунтування. І ще одним свідченням двосторонньої політичної підтримки України стало затвердження Конгресом санкцій проти компаній, які працювали на завершальній стадії проєкту “Північний потік – 2”, підкреслив дипломат.
⚜️“Я дуже вдячний за вашу підтримку”. Олег Сенцов зустрівся із громадою у Нью-Йорку
????
⚜️Харків розвиває співробітництво із Канадою у соціальній сфері
Представники Асоціації муніципалітетів провінції Манітоба (Канада) знаходяться з візитом у Харкові.
Сьогодні, 27 січня, президент Асоціації муніципалітетів провінції Манітоба Ралф Грейнін і виконавчий директор асоціації Денис Волков зустрілися із заступником міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світланою Горбуновою-Рубан та головою депутатської групи з ґендерних питань міської ради Ольгою Чичиною. Після зустрічі представники Ассоціацаіі муніципалітетів з Канади прочитали у Харківській міській раді лекцію «Сила ґендерної політики та сімей».
Як зазначив Ралф Грейнін, права і можливості людей не повинні залежати від ґендеру, а сьогодні ґендерний розрив між чоловіками і жінками досягає 31,4%.
⚜️“Ми віддані підтримці родичів і близьких, нашими пріоритетами залишаються прозорість, підзвітність та справедливість. Я прямо сказав президенту Рухані, що канадці вимагають від іранської влади повної співпраці… Ми продовжуємо очікувати цілковитої прозорості та повноцінного розслідування від Ірану”, – зазначив Трюдо.
⚜️Recommendations від MLS
?Стратегічна екологічна оцінка: чергова бюрократія чи дієвий механізм запобігання екологічних катастроф?
20 березня 2018 р. в Україні було прийнято Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» № 2354-VIII, а вже через півроку він набрав чинності.
?Що це означає?
Це означає, що сьогодні державні, регіональні і місцеві стратегічні документи, зокрема, Стратегії розвитку, мають обов’язково пройти стратегічну екологічну оцінку.
?‍⚖️Згідно Закону, СЕО визначається як процедура визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виправданих альтернатив, розроблення заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків.
СЕО складається з:
?визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки,
?складання звіту про стратегічну екологічну оцінку,
?проведення громадського обговорення та консультацій (за потреби – транскордонних консультацій),
?врахування у документі державного планування звіту про стратегічну екологічну оцінку, результатів громадського обговорення та консультацій,
☎️інформування про затвердження документа державного планування та здійснюється у порядку, визначеному цим Законом.
Іншими словами, СЕО є певним інструментом приведення у відповідність стратегічних документів до концепції сталого розвитку.
Досвід таких країн як США, Канада, 27 країн-членів ЄС показав, що застосування СЕО є ефективним і сприяє підвищенню екологічної безпеки суспільства☘️
Втім, український досвід використання СЕО ще досить невеликий, тому не час робити висновки.
Рекомендуємо спочатку детальніше ознайомитись із самою специфікою стратегічної екологічної оцінки⬇️
1. Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку»
№ 2354-VIII (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2354-19)
2. Кейс-стаді «СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА:
досвід упровадження в містах України», підготовлений Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg
(https://decentralization.gov.ua/…/fi…/529/Keys-Study-CEO.pdf)
Рух до екологічності розпочато?
Щасти нам із Вами на цьому шляху☀️
⚜️
????
⚜️Українську делегацію очолить прем’єр-міністр Гончарук, а європейську – представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель
Безпекову ситуацію на Сході України та Угоду про асоціацію – планують обговорити на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. Цього року зустріч відбудеться у Брюсселі, нагадали у прес-службі Кабміну.
⚜️Торговий представник України Тарас Качка розповів про перспективу офіційних переговорів щодо Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA).
За його словами, ACAA стала темою першої його зустрічі в Брюсселі. Зокрема, торгпред розповів, що під час зустрічі йшлося про консолідацію усієї інформації з питання і узгодження того, яких документів ще бракує сторонам.
⚜️ПАРЄ: Україна та її партнери двічі оскаржать права делегації РФ у асамблеї
Українська делегація у ПАРЄ досягла домовленості із представниками держав-партнерів про те, як будуть оскаржуватися повноваження російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.
У ПАРЄ оскаржили повноваження російської делегації
Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи зупинили автоматичне затвердження повноважень російської делегації.
Україна намагається зупинити обрання віцепрезидента ПАРЄ від Росії. Представниця України Марія Мезенцева оскаржила призначення Петра Толстого на посаду віцепрезидента ПАРЄ.
Делегація Росії пригрозила покинути сесію ПАРЄ в разі санкцій. Делегація Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи покине зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть ущемлені.
Українського депутата обрали віцепрезидентом ПАРЄ
⚜️В Україні стартувала програма «EU4Skills». Завдяки їй європейські партнери спільно з міністерством освіти і науки України покращуватимуть інфраструктуру, закуплять обладнання і проведуть навчання викладачів у закладах професійно-технічної освіти. Кого торкнуться зміни й чого чекати учням училищ, коледжів, профільних ліцеїв та центрів — далі у матеріалі.
⚜️Дуда запропонував Зеленському увічнити пам’ять українців і поляків, які боролися проти більшовиків
У квітні 1920 року відбулася Київська операція війська польського — наступальна операція війська польського і армії УНР, метою якої було відбити Київ у більшовиків.
⚜️Європейський союз має намір запровадити санкції проти семи осіб, причетних до проведення у вересні 2019 року російських місцевих виборів в анексованому Криму, повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі.
«Завтра ЄС додасть ще 7 осіб у свій список санкцій щодо осіб, котрі підривають територіальну цілісність України. Ці семеро сприяли і брали участь в регіональних виборах у вересні в Криму», – повідомив кореспондент у Twitter.
???
⚜️24 вересня, в Одеському морському вокзалі відбулась офіційна церемонія передачі міжнародної допомоги ДПСУ, в рамках проєкту Програми з експортного контролю та безпеки кордонів EXBS. Екіпажі корабельно-катерного складу та бійці спеціальних дій отримали понад 3 тис. предметів технічної допомоги на суму близько 29 млн. грн.
⚜️Вперше уряд разом разом з НАТО проведе масштабний тренінг для держслужбовців
Фахівці 52 українських інституцій пройдуть спеціалізований курс у рамках Програми Україна-НАТО з професійного розвитку. Навчатимуть найкращі фахівці Альянсу та України.
???
⚜️Національний банк оскаржив судові рішення стосовно застосування заходів впливу до АТ “СБЕРБАНК”
⚜️Євробонди, які Україна випустила на минулому тижні, придбали 200 інвестиційних фондів із 31 країни.
⚜️«Приватбанк» відкрив прийом заявок на програму «Доступні кредити 5-7-9%» для малого бізнесу
??⚙️
⚜️Переможцем конкурсу на посаду голови Державного агентства енергоефективності та енергозбереження став Валерій Безус, чинний віцепрезидент Energy Club.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та захисту довкілля.
“Валерій Безус став переможцем конкурсу на посаду голови Державного агентства енергоефективності та енергозбереження”, – йдеться у повідомленні.
⚜️?У Харкові відкривається інклюзивне кафе. Засновники чітко визначили, що це має бути саме бізнес, соціальне підприємництво, а не благодійність чи волонтерство.
Тож поки що в тестовому режимі, у Харкові відкрилося кафе «Як сніг на голову», у якому кухарями працюють десятеро містян з інвалідністю, зокрема, із синдромом Дауна.
Бренд-шефом закладу став відомий кухар, учасник шоу «Майстер-шеф» Олександр Білодід. Гостям пропонуватимуть екзотичний стейк зі страуса, пасту, оригінальні равіолі, салати та десерти.
⚜️У комітеті Ради припускають відставку Авакова, якщо справа Шеремета розвалиться
⚜️Нацполіція АРК: встановлені організатори викрадення французького оператора під час анексії Криму
⚜️Українська піаністка Надія Шпаченко отримала найпрестижнішу музичну нагороду «Греммі». Її альбом The Poetry of Places переміг у категорії «Найкраща класична збірка».
⚜️Україна посіла 78 місце з 167 країн та територій за Індексом демократії, покращивши своє місце з 84 позиції у індексі 2018 року. Індекс щорічно складає дослідницький підрозділ The Economist.
Україна залишається в категорії “гібридної демократії”, набравши 5.9 бала з 10. Однак, дослідники відзначили значний поступ в Україні на шляху до демократії в 2019 році, зокрема з огляду проведення президентських та парламентських виборів, які було визнано чесними та справедливими.
⛔️Родини героїв Небесної сотні планують протести в зв’язку із призначенням в ДБР Олександра Бабікова
✅Ультраправа партія Сальвіні програла на місцевих виборах у двох регіонах Італії
Ультраправа партія “Ліга”, очолювана ексміністром внутрішніх справ Маттео Сальвіні, програла на місцевих виборах в регіоні Емілія-Романья.
✅Японія хоче створити в армії космічний підрозділ
✅Російські дипломати, яких Болгарія звинуватила у шпигунстві, виїхали з країни
✅Польща 31 січня підпише контракт на купівлю винищувачів F-35 за $4,6 млрд
Контракт на придбання Польщею бойових літаків F-35 у США буде підписаний 31 січня у Дембліні, заявив міністр оборони Маріуш Блащак.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь