Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

????
⚜️IFES Ukraine
?‍♀️ «Демократія: від теорії до практики» – це інноваційний навчальних курс з громадянської освіти, що сьогодні викладається в більш ніж 20 навчальних закладах України!
? «Після цього курсу з кожним заняттям я стаю більш свідомою, я розумію свою роль у суспільстві. Я розумію, що я можу зробити щось для того, щоб наша держава була більш розвинутою, демократичною», – розповідає Аліна Жамела, студентка курсу.
? Дивіться відео про те, як курс змінив ставлення студентів щодо своєї ролі в суспільному житті, а також вплинув на методики викладання самих викладачів: http://bit.ly/2tWxjgl
? Ініціатива реалізована за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна), Міністерства міжнародних справ Канади (Embassy of Canada in Ukraine) та британської допомоги від уряду Великої Британії (British Embassy Kyiv).
⚜️
????
⚜️Республіканці у Сенаті втрачають єдність на підтримку Трампа – The Hill
Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл вимушений боротися за те, щоби зберегти контроль над стратегією республіканців щодо проведення судових слухань з імпічменту президента після публікацій про записи ексрадника Трампа Джона Болтона.
Про це йдеться в розгорнутій статті в вівторок американського впливового видання The Hill.
“Напередодні Макконнелл відбивався від наполегливих закликів, у тому числі з боку однопартійців, щоби дозволити Джону Болтону та іншим потенційним свідкам виступити на слуханнях у Сенаті. Це могло би завдати відчутного удару захисту Трампа, якого досі підтримують республіканці”, – зазначається в матеріалі.
⚜️The New York Times опублікувала інформацію про те, що колишній радник президента Джон Болтон у своїй біографічній книзі готується розповісти про те, що президент казав йому про свої наміри затримувати військову допомогу Україні, допоки там розпочнуть розслідування стосовно опонента з Демократичної партії. Це може похитнути один з ключових аргументів захисту Трампа про відсутність домовленості за принципом «послуга за послугу» з президентом України Володимиром Зеленським.
⚜️Держдеп США виключив з пулу преси, які їдуть в європейське турне держсекретаря Майка Помпео, репортера NPR Мішель Келеман.
Раптове виключення відбулося через кілька днів після того, як Помпео грубо відповів на питання іншого репортера NPR Мері Келлі, повідомляє CNN.
У відповідь на це Асоціація кореспондентів Держдепу заявила, що протестує проти рішення видалити Келеман з пулу журналістів.
Трамп похвалив Помпео за суперечку із журналісткою NPR
⚜️USAID Ukraine – USAID Україна
«Найбільше досягнення у боротьбі з корупцією за останні 5 років — це зниження толерантності до корупції з боку громадян, а також їх активна участь у боротьбі з корупцією. І це те, що переконує мене, що в Україні все ставатиме все краще і краще», — Сьюзан Фріц, директорка USAID Ukraine – USAID Україна.
⚜️Сенцов у Конгресі нагадав США про дотримання Будапештського меморандуму
????
⚜️Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS), Канадсько-українська торгова палата в рамках партнерства з Українською асоціацією меблевиків взяли участь в конференції Smart Export 3.0.
Захід об’єднав близько 70 представників меблевої галузі, які зацікавлені в розвитку експортного напрямку.
⚜️Освітній проект-табір GoCamp Afterschool – вперше у будинках-інтернатах! ?
Чотири волонтери – з Бельгії, Великобританії, Канади і Франції – приїхали в Україну, щоб 2 тижні навчати дітей англійської і займатися творчістю ? за нашою програмою Arts&Creativity.
⚜️Cвітовий конґрес українців (СКУ) висловив стурбованість рядом ініціатив та процесів, які можуть зашкодити демократії та прозорості в Україні.
Зокрема, занепокоєння СКУ викликають питання політичного правосуддя, ініціативи в сфері медіа та законопроект щодо земельної реформи, зазначається на сайті СКУ.
«Cвітовий конґрес українців (СКУ) та світова українська діаспора поділяють стурбованість громадянського суспільства у зв’язку з процесами в Україні та кількома запропонованими законопроєктами», – зазначається на сайті.
Зокрема, щодо питання політичного правосуддя «СКУ стурбований останніми новинами у розслідуванні справи резонансного вбивства Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, в тому числі, експрезидента України Петра Порошенка».
«Хотіли б ще раз підкреслити важливість дотримання принципів верховенства права та неможливості здійснення політичного правосуддя й тиску на судову гілку влади. Будь-які розслідування мають відбуватися у повній відповідності до норм чинного законодавства, а не скеровуватися політичними рішеннями. Це є першочергові завдання для утвердження міжнародного іміджу України як правової держави, адже кожен громадянин України має право на законний захист і справедливий суд», – зазначили в СКУ.
У Світовому конґресі українців також відзначили занепокоєння нещодавнім призначенням колишнього адвоката експрезидента України Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного бюро розслідувань (ДБР). «СКУ поділяє думку значної частини світового українства щодо неприпустимості такого призначення через очевидний конфлікт інтересів Олександра Бабікова, а також через фактичне нівелювання значення й досягнень Революції Гідності. СКУ сподівається на перегляд рішення щодо цього призначення, закликає провести повторний прозорий конкурс на посаду та оприлюднити повну інформацію про перебіг такого конкурсу, не допускаючи дій і рішень, які нищать репутацію ДБР та викликають стурбованість щодо можливості реваншу антидемократичних сил в Україні», – йдеться на сайті.
У сфері медіа занепокоєння СКУ викликав, зокрема, законопроєкт про боротьбу з дезінформацією, запропонований Міністерством культури, молоді та спорту України.
⚜️21 січня 2020 р. у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ відбувся перший захоплюючий?? тренінг другої сесії навчальної програми. «Підвищення рівня віртуалізованої зайнятості та стимулювання фрілансу серед незахищених верств населення м. Полтави» для першої групи слухачів.
Viktoriya Kulyk ознайомила слухачів з особливостями використання соціальних мереж для побудови майбутньої кар’єри та просування бізнесу.
Програма реалізується за підтримки Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (The Canada Fund for Local Initiatives), Embassy of Canada in Ukraine, Полтавська міська рада.
????
⚜️В Офіційному журналі Європейського союзу оприлюднені прізвища сімох осіб, проти яких запроваджено санкції за організацію і проведення 8 вересня 2019 року незаконних місцевих «виборів» в анексованому Росією Криму.
Як йдеться в Офіційному журналі ЄС, санкції стосуються так званих «голови виборчої комісії» Севастополя Сергія Даниленка, «заступниці голови виборчої комісії» Севастополя Лiдiї Басової, «секретаря виборчої комісії» Севастополя Катерини Пиркової, члена Ради федерації Росії Катерини Алтабаєвої, «голови Ради міністрів» Криму Юрiя Гоцанюка, голів так званих «законодавчих зборів» Севастополя Володимира Нємцева, а також виконувача обов’язків так званого «губернатора Севастополя» Михайла Развожаєва.
Санкції набирають чинності у день оприлюднення – з 28 січня 2020 року.
⚜️⚜️⚜️В Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (далі – НЦУВКЗ), що входить до сфери управління Державного космічного агентства, запрацював Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus”, який забезпечує вільний доступ всіх бажаючих до матеріалів зйомок території України з супутників Sentinel-1, Sentinel-2 та Sentinel-3. Регіональний дзеркальний сайт програми “Copernicus” розпочав накопичення даних супутників “Sentinel” з 01.12.2019 року по території України.
Регіональний центр даних для прийому, зберігання та розповсюдження даних супутників “Sentinel” програми “Copernicus” оснащено найсучаснішими програмно-технічними засобами, зокрема серверним обладнанням та сховищем даних. Однак на цьому роботи не зупинено. На 2020-2021 роки заплановані роботи щодо подальшого розвитку Регіонального дзеркального сайту програми “Copernicus” та отримання даних з супутнику Sentinel-5P.
Зазначимо, що програма “Copernicus” Європейського Союзу є однією із найбільш масштабних та успішних світових проектів у сфері дистанційного зондування Землі (далі – ДЗЗ) з космосу. Головним завданням якої є забезпечення постійного збору даних ДЗЗ на глобальному рівні, а також надання надійного і незалежного доступу до таких даних в інтересах вирішення економічних, екологічних та безпекових питань для різних країн.
З метою розширення співробітництва з Європейським Союзом у сфері дистанційного зондування Землі між Державним космічним агентством України та Європейською Комісією 2018 року підписано відповідну Угоду.
⚜️Рада Європи має розглядати агресію РФ проти України як сферу своєї відповідальності щодо порушення на окупованих територіях прав людини і демократії.
Про це заявив постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк на зустрічі з генеральним секретарем РЄ Марією Пейчинович-Бурич, розповів дипломат в ексклюзивному коментарі власному кореспондентові Укрінформу у Страсбурзі.
«Звичайно, я наголосив на тому, що триваюча російська агресія проти України напряму пов’язана із сферою відповідальності Ради Європи, адже йдеться про демократію і права людини», – сказав постпред.
⚜️Україна завжди може розраховувати на підтримку Польщі – Дуда
⚜️Порошенко запропонував ініціювати ухвалення Європарламентом резолюції в підтримку України
⚜️Міністри ЄС 28 січня підтримали розширення санкцій, пов’язаних з анексією Криму Російською Федерацією.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це написав у Twitter брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк.
“Міністри ЄС вирішили додати 7 осіб до свого режиму санкцій щодо осіб/суб’єктів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України. Всі пов’язані з Севастополем і Кримом та російськими виборами, які відбулися там у вересні. Зараз у списку є 177 осіб та 44 організації”, – розповів він.
Йдеться про так званих губернаторів і членів виборчкому, причетних до виборів
⛔️Російський депутат став віцепрезидентом ПАРЄ
???
⚜️У рамках проекту Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік, з метою проведення огляду оборонно-промислового комплексу, а також у контексті здійснення законотворчої діяльності із розбудови Національної системи стійкості, Мінекономіки провело попередні консультації з канадським проектом технічної допомоги SURGe.
⚜️Відомий французький письменник та філософ, співзасновник Агентства модернізації України Бернар-Анрі Леві побував біля контрольного пункту в’їзду та виїзду на Донбасі, повідомила 28 січня Державна прикордонна служба України.
«Бернар-Анрі Леві ознайомився з порядком функціонування контрольних пунктів та окремо відзначив як позитив забезпечення громадянам швидкого та комфортного перетину лінії розмежування», – ідеться в повідомленні прикордонників.
«Головна ваша зброя – те, що ви показуєте як це: проживати там і проживати тут», – сказав Леві.
⚜️Про британське військове партнерство
Аташе з питань оборони Тім ВУДЗ: «Україна доводить свою спроможність захищатися від російської агресії»
Велика Британія фактично є другим після США партнером України в сфері військової співпраці. Починаючи з лютого 2015 року ця країна започаткувала інструкторську місію «Орбітал», спрямовану на підвищення боєготовності ЗСУ протистояти російській загрозі і яку було продовжено до березня 2023 року.
«День» звернувся до аташе з питань оборони, посольство Великої Британії, комодора Королівських ВМС Тіма ВУДЗА з проханням розповісти про стан і перспективи військової і військово-технічної співпраці між Великою Британією та Україною.
???
⚜️Другий за величиною український мобільний оператор Vodafone Ukraine 28 січня розпочне серію зустрічей з інвесторами, за підсумками яких планує розмістити дебютні євробонди в доларах, повідомило джерело у банківських колах агентству “Інтерфакс-Україна”.
⚜️До системи віддаленої ідентифікації BankID Національного банку приєднався А-Банк, який став 12-им у цій системі.
⚜️ЄС виділить Україні 26 млн євро на підтримку сільського господарства
⚜️Європейський союз виділить Україні 500 мільйонів євро другого траншу макрофінансової допомоги після сигналу з боку МВФ про виконання плану дій для нової програми співпраці, заявив у Брюсселі віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
«Ми очікуємо виконання Україною ключових попередніх дій, узгоджених з МВФ. Зі свого боку, ми вже запустили відповідні процедури, щоб виплата відбулася, щойно Україна виконає умови програми МВФ», – сказав Домбровскіс.
??⚙️
⚜️У справах Майдану повернули «оригінальну» групу прокурорів. То є добре.
⚜️КСУ відмовився розглядати закони про особливий статус Донбасу та амністію
⚜️Конкурсні відбори інвестпрограм та проектів регіонального розвитку на 2021 рік відбуватимуться на новій онлайн платформі ДФРР
⛔️Закревська: «Після обміну екс-беркутівців у багатьох опустилися руки»
⛔️Голова комітету українського парламенту з питань інтеграції з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе каже, що дії та заяви представників влади свідчать про зміну зовнішньополітичного курсу України і те, що вона назвала “реваншем” антидемократичних сил.
✅США звинуватили Росію в перешкоджанні перемир’ю в Сирії

Файного дня всім ??

Залишити відповідь