Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Понеділок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Понеділок. Що важливого?

????
⚜️Україна поінформувала ООН про юрисдикцію Арбітражного трибуналу щодо позову, у якому звинуватила Росію в порушенні Конвенції з морського права в українських територіальних водах у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.
Про це Укрінформу повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
«Постійне представництво України офіційно поінформувало генерального секретаря ООН про юрисдикцію Арбітражного трибуналу у справі України проти Російської Федерації щодо порушень у рамках Конвенції ООН з морського права», – зазначив дипломат.
Ніколенко додав, що відповідний лист України буде поширено як документ Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН.
у п’ятницю, 21 лютого, Арбітражний трибунал, сформований відповідно до Конвенції ООН з морського права, відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці.
У вересні 2016 року Україна подала до суду позов, у якому звинуватила Росію в порушенні Конвенції з морського права в українських територіальних водах у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.
Україна вимагає припинити в цих акваторіях узурпацію своїх суверенних морських прав. Позов стосується всіх порушень, які вчинила Росія, – перешкоджання навігації, крадіжки корисних копалин, незаконного вилову риби, спорудження Керченського мосту та багатьох інших.
⚜️Росія не хоче розширення “Будапештського формату” – Умланд

Долучення до процесу мирного врегулювання підписантів Будапештського меморандуму, яким Україні були надані гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, могло б бути важливим для врегулювання ситуації на окупованих територіях України.
Про це заявив в коментарі кореспонденту Укрінформу старший науковий співробітник Центру європейської безпеки Інституту міжнародних відносин (Прага) Андреас Умланд на полях панельної дискусії в дипломатичній академії Відня на тему 25-ї річниці Будапештського меморандуму.

“Думаю, що над цим варто працювати. Але проблема цього “Будапештського формату” в тому, що він передбачає участь Росії. А Росія просто відмовляється брати участь в такому форматі. Але, на мою думку, потрібно працювати й з іншими підписантами – США та Великою Британією, як із Францією та Китаєм”, – заявив експерт, коментуючи можливість розширення кола офіційних учасників мирного процесу за рахунок гарантів Будапештського меморандуму “Про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” (ДНЯЗ).
????
⛔️Президент США Дональд Трамп в неділю, 23 лютого, заявив, що хоче примирення України та Росії. Про це він сказав в бесіді з журналістами на південній галявині Білого дому перед вильотом до Індії.
⛔️США Дональд Трамп закликав розслідувати можливий витік конфіденційної інформації під час брифінгу для законодавців, присвяченого втручанню РФ у президентську кампанію 2020 року.
⚜️Чинний глава Білого дому Дональд Трамп розпорядився заблокувати публікацію книги свого ексрадника з питань національної безпеки Джона Болтона, заявивши, що вона є секретною.
⚜️Стівен Пайфер (С. П.): Передусім я назвав би це [імпічмент] скандалом Трампа, і тільки. На мою думку, Україна — жертва того, що сталося. На вашому місці міг бути Парагвай, Камбоджа, будь-яка інша країна, це точно не провина України. І я думаю, існує багато напрямів, у яких США й Україна мають і матимуть спільні цілі та інтереси.
Країни точно подолають драму імпічменту, хоча є кілька моментів, через які переймаюся. Президент Трамп, очевидно, дотримується російського погляду, що це Україна, а не Росія втрутилася в американські вибори 2016 року. Ще до початку імпічменту він не поводився об’єктивно, а, навпаки, показував себе упередженим у цьому питанні. По-друге, Руді Джуліані, персональний юрист президента, все ще дуже активний і намагається втягнути Україну до порядку денного внутрішньої політики США. Тому дещо непокоюся, як це позначиться на подальших відносинах з Україною та її перебуванні у фокусі американської уваги.
Водночас мені здається, що президент Зеленський і його команда за останні пів року виконали гарну роботу і дотримуються дуже правильної лінії в стосунках зі США. З іншого боку, Україна не ініціювала розслідування стосовно Джо Байдена, як того хотів Трамп, і це теж дуже важливо, оскільки дозволило зберегти відносини з обома партіями у Конгресі США і не створило причин для невдоволення демократів.
Моя порада — для початку зосередитися на вирішенні ситуації на Донбасі. Це в інтересах України, там сьогодні дійсно гаряча ситуація, її важливо і потрібно вирішити передусім, а вирішивши, шукати підтримку і механізми для роботи щодо Криму. Оскільки повернути Крим — це велика і важка робота. В України сьогодні інструментів для неї набагато менше, ніж для ситуації з окупованими територіями Донбасу. Навряд чи хтось нині може дати вам відповідь на запитання, як повернути Крим. Я теж не можу.
Стосовно політики щодо анексії, вона є і буде. Ми не визнаємо анексію Криму Росією, як колись десятиліттями не визнавали анексію СРСР країн Балтії.
Упровадження цієї реформи відкриває перед громадянами величезний потенціал вигідних кредитів, земельних банків. Це дуже хороший поштовх для економіки країни.
Не менш важливо для України продовжувати співпрацю з МВФ, саме програми МВФ — сьогодні запорука економічної стабільності країни та її привабливості для інших партнерів. Якщо Україна отримує програму МВФ — це сигнал для інвесторів, що тут безпечно. Ну і, нарешті, я вважаю, що Україна все ще потребує структурних реформ, і те, що ви вже починаєте їх здійснювати, це хороший сигнал. Деякі з них можуть бути дуже болючими.
Три останні роки США говорили, що відносини з Росією не можуть бути покращені без прогресу у вирішенні конфлікту в Україні.
Я сподіваюся, що демократи все-таки виграють цю кампанію, і США повернеться до традиційнішої моделі зовнішньої політики. Але тут Джон має рацію: ніколи не кажи ніколи. Моя порада: незалежно від результату виборів розвивайте свої відносини з чинною президентською адміністрацією, але не забувайте і про Конгрес.
⚜️Сенатор Кріс Мерфі: РФ втручається у внутрішні справи США кожен день — Трамп просто подарунок для неї
⚜️Американський ракетний есмінець Ross знову прямує до Чорного моря
????
⚜️Росія повинна забратися з України – канадський депутат
Консервативна партія Канади, як і сам уряд країни, робитиме все для того, щоб Росія забралася з України.
Про це заявив в коментарі власному кореспонденту Укрінформу член Палати громад Канади від Консервативної партії Канади Керрі Діотт (Kerry Diotte) на полях зимового засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ.

“Ми в Канаді глибоко переконані, що Росія повинна забратися з України. Україна — незалежна країна. І будемо робити все, що можемо, для того, щоб це відбулося. На цьому шляху багато перешкод. Але наше переконання сильне — моє особисте, моєї Консервативної партії, але також, переконаний, уряду Канади”, – заявив Діотт.
⚜️
????
⚜️Круглий стіл «Геноцид проти України: 1932-1933 рр.» відбувся днями в Українському Вільному Університеті в м. Мюнхен (Німеччина). У його роботі, зокрема, взяли участь науковиці Прикарпатського національного університету – докторка мистецтвознавства, професорка Ганна Карась, кандидатка педагогічних наук, доцентка Любов Геник та кандидатка психологічних наук, доцентка Олеся Коропецька. У рамках програми заходу вони виступили з доповідями про голодомор та репресії в Україні та їх наслідки.
⚜️У Празі відкрили виставку, присвячену українським матерям загиблих військових
???
⚜️У п’ятницю, 21 лютого, в аеропорту Гамбурга приземлився літак з американськими військовими, які беруть участь у великомасштабних навчаннях НАТО Defender Europe 20. Раніше в порту Бремерхафен почалося розвантаження американських вантажних суден, що доставили в Європу військову техніку. Всього в порт Бремерхафен прибуло чотири вантажних судна з транспортними засобами і технікою для навчань.
Німеччина – одна з майданчиків проведення наймасштабніших навчань НАТО з перекидання американських військових через Атлантику за останні 25 років. В ході маневрів близько 20 тисяч солдатів повинні бути перекинуті з США через Німеччину до Польщі. 7 тисяч з них мають прибути в Гамбург.
⚜️
???
⛔️Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження проти голови ПриватБанку Петра Крумханзла через невиконання закону про бездоганну репутацію
Суддя Окружного адмінсуду Києва Наталія Добрівська 13 лютого відкрила провадження за позовом «Первинної профспілкової організації працівників ПриватБанку», яка вимагає визнати незаконною бездіяльність Національного банку України (НБУ), який не зажадав звільнити керівництво ПриватБанку, серед яких вказано голову правління Петра Крумханзла, через порушення закону про бездоганну репутацію. Про це йдеться у судовому реєстрі, пише Finbalance.
⚜️Український Concord bank представив власні Фінтех-розробки ProCard і ConcordPay на найбільшому стартап-заході світу Startup Grind Global-2020 року, яке пройшло в Кремнієвій долині 11-12 лютого.
Команда Concord Bank презентувала ряд інноваційних продуктів, ключовий з яких – власний процесинговий центр ProCard (для американського ринку – ConcordPay) і пов’язані з ним послуги. В Україні процесинг банка є найбільш сучасних і технологічною, великі системні компанії, такі як WOG, Fondy, WayForPay і ін. Застосовують в своїй роботі можливості цієї системи. ProCard перший процесинг в Європі і країнах СНД, який спільно з міжнародними платіжними системами розробив і впровадив найбільш надійний протокол безпеки рівня 2.0. і 2.1 за технологією 3DS, в той час як на ринку ще працює протокол 1.0. Цю технологію Concord bank так само надає іншим банкам-партнерам як в Україні, так і за кордоном.
??⚙️
⚜️Ще двом росіянам заборонили в’їзд до України через візити до анексованого Криму – ДПСУ
⚜️Crimea is Ukraine: українці Австралії провели акцію до шостої річниці анексії Криму Росією
?Щоб пам’ятали: У Харкові започаткували День патріота
На головній площі Харкова започаткували святкування Дня патріота концертом “Так працює пам‘ять”
✅Канада засудила Росію за її кібератаки у Грузії
Головне розвідуправління Генерального штабу РФ безпосередньо пов’язане із низкою серйозних кібератак проти Грузії, що відбулися у жовтні минулого року.
Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ Канади.
“28 жовтня 2019 року понад 15 тисяч урядових сайтів та онлайн-сторінок ЗМІ були виведені з ладу у черговій спробі Росії дестабілізувати Грузію та похитнути її демократичні інституції. За нашими оцінками, ці дії були вчинені “Sandworm Team”, яка фінансується кібернетичним підрозділом російської військової розвідки ГРУ”, – йдеться у поширеній заяві.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь