Среда 8 Апрель 2020

Февраль 27, 2020

Щасливого ранку, краяни. Четвер. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Четвер. Що важливого?

🇺🇦🇺🇳
⚜️Шість років після вбивств в Україні: правосуддя залишається примарним - ООН
⚜️24 лютого Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко провів зустріч із Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Глава українського зовнішньополітичного відомства, зокрема, поінформував співрозмовника про актуальну безпекову та гуманітарну ситуацію в країні, а також останні зусилля української сторони з нормалізації ситуації на Донбасі на тлі триваючої агресії з боку Російської Федерації.
Вадим Пристайко подякував очільнику Управління за надання сприяння нашій країні у подоланні гуманітарних викликів та відзначив активне залучення УВКБ на міжнародному рівні до віднайдення нових механізмів надання сприяння особам, що потребують допомоги, зокрема ВПО.
У свою чергу, Філіппо Гранді запевнив Вадима Пристайка у тому, що УВКБ продовжить брати участь у захисті в Україні окремих категорій осіб відповідно до свого мандату та наданні технічної допомоги у посиленні відповідної інституційної спроможності.
⚜️Справа MH17: через загрози життю 13 свідків залишаться анонімними
🇺🇦🇺🇸
⚜️Президент США Дональд Трамп продовжив на рік дію указів, які передбачають низку санкцій, введених раніше стосовно Росії у зв'язку з ситуацією в Україні.
"Дії і політика, про які йдеться в указах, як і раніше представляють собою незвичайну і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці Сполучених Штатів. З цієї причини надзвичайний стан в країні, оголошений 6 березня 2014 року, і заходи, прийняті цього дня, 16 березня 2014 року, 20 березня 2014 року, 19 грудня 2014 року та 20 вересня 2018 року, щоб впоратися з цією надзвичайною ситуацією, повинні продовжувати діяти після 6 березня 2020 року. Тому (...) я продовжую на рік національний надзвичайний стан , оголошений в наказі 13660", - йдеться в документі, опублікованому Білим домом.
Санкції проти Росії через ситуацію в Україні були введені адміністрацією президента Барака Обами в 2014 році. Перші санкції набули чинності 6 березня 2014 року, пізніше - 16 березня, 20 березня і 19 грудня того ж року - санкції розширювалися.
З моменту введення санкцій вони щорічно продовжуються на 12 місяців.
⚜️
🇺🇦🇨🇦
⚜️Перша ротація 2020 року.
На базі 235 Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів відбулися урочистості присвячені відкриттю першої ротації 2020 року.
В урочистостях взяли участь представники Збройних сил України, Великобританії, Канади та духовенство Павославної Церкви України.
Урочистості були проведені на плацу центру та складалися з підняття державних прапорів України і країн учасниць, вшанування загиблих хвилиною мовчання, виступу керівного складу центру та іноземних гостей, та молебнем і освяченням усіх присутніх протоієреєм Анатолієм.
По завершенню начальник Центру підготовки підрозділів подякував військовослужбовцям за їх щоденну сумлінну службу та побажав усім присутнім успіхів в навчаннях, зміцнення дружніх зв'язків між нашими арміями і народами, стійкого миру й безпеки в Україні, Європі та цілому світі!
⚜️Ефективна та міцна співпраця між Канадою та Україною - запорука постійного успіху! Командир підполковник Джеффрі Туп та командування операції ЮНІФАЄР зустрілися із полковником Михайлом Куликом та його командою у Навчальному центрі Національної гвардії України в Золочеві, щоб обговорити та безпосередньо побачити підтримку, яку Канада надає НГУ.
🇺🇦🇪🇺
⚜️Представництво Європейського Союзу в Україні підготувало нове видання посібника для журналістів
У довіднику зибрали інформацію про Європейський Союз та його діяльність - як в Україні, так і в ЄС. Нове видання містить актуалізовану інформацію про:
*програми та проєкти ЄС в Україні;
*інституції, громадські організації та асоціації, які на експертному рівні займаються питаннями європейської інтеграції;
*європейські та українські аналітичні центри.
Кожен розділ містить корисні поради та коментарі щодо підводних каменів роботи інституцій, умови публікації коментарів, які надали співробітники інституцій ЄС, їхні контакти, терміни для акредитації медіа для відвідування подій тощо.
Нагадаємо, ЄС допомагає вдосконалювати систему професійної освіти.
⚜️Естонія підтримує зближення України з Європейським Союзом і НАТО, заявила естонський президент Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid) у вівторок на зустрічі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.
"Естонія підтримує прагнення України на зближення з Європейським Союзом і НАТО та продовжуватиме надавати їй підтримки", - сказала президент, слова якої наводить прес-служба президента Естонії.
Кальюлайд додала, що в Естонії раді, що в будівництві електронної держави Україна "підтягує свій рівень" до естонського.
"В України хороша позиція щодо залучення зарубіжних інвестицій, але для цього потрібно продовжити реформи і створювати законодавство, властиве правовій державі. Правова визначеність і боротьба з корупцією створюють хороше підприємницьке середовище і викликають довіру в інвесторів", - зазначила президент Естонії.
⚜️Європарламент проведе «Український тиждень»
Низка культурних і політичних заходів, присвячених Україні, відбудеться в Брюсселі на початку березня. Про це журналістам повідомив представник України при ЄС Микола Точицький. У перший день «Українського тижня» заплановано дискусію, присвячену процесу реформ у нашій країні, в якій візьмуть участь члени Європарламенту, депутати Верховної Ради, представники експертних кіл. Планується, що в офіційній церемонії відкриття «Українського тижня» візьме участь президент ЄП Давід Сассолі. Гості зможуть насолодитися грою відомого українського піаніста Дмитра Суховієнка, який виконає твори Фредеріка Шопена, Людвіга ван Бетховена й Валентина Сильвестрова. У кулуарах Європарламенту влаштують виставку «50 винаходів, подарованих Україною світові», у ме­жах якої презентують сучасні українські стартапи в галузі промислових інновацій.
⚜️ЄС 4 березня прийме рішення щодо санкцій для Януковича і його соратників. Ставицького і Азарова зі списку виключать
Очікується, що 4 березня Європейський Союз прийме рішення щодо санкцій для екс-президента України Віктора Януковича і його соратників. Екс-прем'єр Микола Азаров і екс-міністр енергетики Едуард Ставицький зі списку будуть виключені.
Як повідомив у понеділок в Брюсселі агентству "Інтерфакс-Україна" дипломатичне джерело, рішення буде прийнято 4 березня в рамках засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС. "Щодо Азарова і Ставицького санкції продовжені не будуть", - сказав він.
Санкції, введені ЄС ще з 5 березня 2014 року щодо 18 високопоставлених чиновників часів президента Януковича у вигляді заморожування активів продовжуються на рік. При цьому багато хто з фігурантів списку санкцій регулярно оскаржують рішення ЄС. Суд ЄС вже прийняв низку рішень на їхню користь. При цьому деякі екс-чиновники зі списку виключені. Так, наприклад, у минулому році зі списку санкцій був виключений Андрій Клюєв, який оскаржив це рішення в суді ЄС. Після прийняття рішення в цьому році в списку залишиться 10 імен.
⚜️25 лютого, Європейська Бізнес Асоціація оголосила про створення комітету, який буде займатися питаннями промислової екології та сталого розвитку.
Комітет з питань промислової екології та сталого розвитку при Європейській Бізнес Асоціації має намір сфокусуватися на вдосконаленні українського законодавства, щоб стимулювати екологічну модернізацію підприємств і поліпшити стан довкілля.
«Представники найбільших компаній аграрної, металургійної, енергетичної, цементної галузей України об’єдналися під егідою Європейської Бізнес Асоціації, щоб сприяти формуванню такої законодавчої бази, яка сприяла б посиленню економічного потенціалу країни не на шкоду соціальній та екологічній сферам», – розповів під час презентації Станіслав Зінченко, керівник Комітету з промислової екології та сталого розвитку, директор GMK Center.
🇺🇦🛡
⚜️Збройні Сили України готові переходити до нової структури, — заступник Міністра оборони України Аліна Фролова
25 лютого в рамках «Форуму реформ: на шляху до Вільнюса» заступник Міністра оборони України Аліна Фролова взяла участь у панельній дискусії на тему: «Національна безпека та реінтеграція тимчасово окупованих територій».
Учасники дискусії обговорили Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО і стан впровадження стандартів НАТО, а також заходи необхідні для забезпечення належної імплементації реформи оборонних закупівель.
Аліна Фролова поінформувала учасників форуму щодо поточної реалізації визначених пріоритетних напрямків реформи Міністерства оборони та Збройних Сил України, а також підготовки та проведення оборонним відомством реформ, передбачених Річною національною програмою.
Зокрема, вона повідомила про готовність до переходу Збройних Сил України на нову структуру.
«Наразі для цього все готово. Сподіваємося, що вже найближчим часом з ухваленням відповідного закону ми зможемо фактично змінити структуру Збройних Сил», — сказала Аліна Фролова.
За словами заступника Міністра, таким чином Україна переходить від пострадянської структури збройних сил на сучасну структуру, яка відповідатиме стандартам НАТО. Це дозволить забезпечити сумісність українського війська з арміями держав Північноатлантичного альянсу, впровадити інші принципи управління, застосування і генерування сил.
Реформування системи оборонних закупівель заступник Міністра оборони України назвала одним із найважливіших пріоритетів для оборонного відомства. За її словами, йдеться про докорінну зміну системи вже до кінця цього року.
⚜️25 лютого в університеті відбувся круглий стіл за темою “Протидія гібридній війні на морі: уроки та перспективи”.
У заході взяли участь помічник Міністра оборони України капітан 1 рангу Андрій Риженко, представники Генерального штабу ЗС України, командування Військово-Морських Сил ЗС України, Урядового офісу координації європейської євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного інституту стратегічних досліджень, командування, Державної прикордонної служби України, представники громадських організацій, наукові та науково-педагогічні працівники, слухачі Національного університету оборони України.
Присутніми на зібранні також були представники Центру інформації та документації НАТО в Україні, а також іноземні експерти із США, Великої Британії, Швеції, Литви, Румунії та Польщі.
Круглий стіл було проведено в рамках Платформи Україна-НАТО щодо протидії гібридній війни, а також – дослідної роботи, яка ведеться в Національному університеті оборони України у співпраці з країнами-членами Альянсу з питань застосування Військово-Морських Сил у складі міжвідомчих сил (військ) в умовах гібридних дій Росії в Азовському регіоні.
🇺🇦💲
⚜️За словами Крумханзла, скасування націоналізації ПриватБанку може привести до виведення коштів іноземними інвесторами.
У разі скасування націоналізації ПриватБанку Україні загрожує витік капіталу і падіння курсу національної валюти, заявив глава банку Петро Крумханзл, пише Financial Times.
Це може статися, якщо президент Зеленський не прийме сторону ПриватБанку.
Більшість вимог Міжнародного валютного фонду для укладання нової програми Україна виконала, а робота над ще не виконаними попередніми кроками вже добігає кінця.
Про це заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб розповів у інтерв'ю УНІАН.
⚜️21 лютого відбулась підсумкова нарада консультантів ЄБРР та ЄІБ компанії «Mott MacDonald», фахівців Укргідроенерго та підрядних організацій щодо реалізації контрактів по проєкту «Реабілітація гідроелектростанцій».
Напередодні, з 11 до 20 лютого, моніторингова місія Інженера-Кредитора у складі британських та українських фахівців відвідала чотири філії Укргідроенерго - Київську, Канівську, Середньодніпровську та Дніпровську, а також українські заводи-виробники Турбоатом та Електроважмаш.
Метою місії стало ознайомлення з поточним станом реалізації контрактів за проєктом «Реабілітація гідроелектростанцій», збір об’єктивної інформації усіх аспектів реалізації проєкту з подальшим аналізом та наданням звіту, який включатиме рекомендації щодо покращення роботи під час втілення проєкту як з технічної точки зору, так і з організаційної.
⚜️Україні необхідно відновити довіру до фінансового сектора - посол ЄС
Україні після очищення банківського сектора необхідно відновити довіру до фінансового сектора.
Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас у виступі на "Форумі реформ: на шляху до Вільнюса", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Після очищення банківського сектора Україні тепер необхідно поновити довіру до фінансового сектора, зокрема через забезпечення незалежності НБУ і покращення корпоративного управління державними банками", - сказав Маасікас.
У цьому контексті дипломат додав, що платники податків мають отримати "якийсь плюс" від цього процесу і не переживати, що їхні гроші, врятовані в результаті очищення банківського сектора "будуть знову вкрадені або з ними відбуватимуться якісь зловживання".
Серед інших реформаторських кроків, які Україні ще належить зробити, Маасікас назвав реформування "Укрзалізниці" і річкового пароплавства. За його словами, важливою частиною цього процесу є приватизація державних компаній.
Насамкінець дипломат запевнив, що ЄС готовий і надалі сприяти розвитку економіки України і подальшій реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.
⚜️
🇺🇦⚙️
⚜️Україна вводить 50% мита на імпорт сталевої продукції з Росії
⚜️Деякі держоргани України та ГО підписали меморандум про співпрацю в розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів
⚜️"Земельний" закон Рада може ухвалити у березні - торговий представник України
У Кабміні не виключають, що закон про ринок землі Верховна Рада може прийняти вже у березні.
Про це у Вашингтоні на зустрічі з представниками американського бізнесу заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка, передає кореспондент Укрінформу
"Стосовно ринку землі, я думаю, що квітень - це дуже консервативний сценарій для прийняття закону", - зазначив урядовець на зустрічі, організованій Американсько-українською діловою радою.
Качка констатував, що все залежатиме від швидкості роботи парламенту. Водночас, додав він, народні обранці просуваються в "достатньо швидкому темпі", а владна партія налаштована рішуче на те, аби закон був прийнятий без зайвих зволікань.
⚜️МВС посилює співпрацю з Американською торговельною палатою
⚜️Запуск 5G в Україні: Мінцифри та Ericsson підписали меморандум
⚜️В Україні створили мобільну школу для вивчення робототехніки та програмування
⚜️Кримські татари залишаються вірними Україні – заява Меджлісу
✅Мінськ виставив Москві рахунок за "брудну" нафту на $61 мільйон
✅Кара-мурза подав позов проти ФБР США про приховання даних про його отруєння
Координатор громадського руху "Відкрита Росія" Володимир Кара-мурза подав позов до окружного суду Вашингтону проти Федерального бюро розслідувань США з вимогою оголосити результати токсикологічних тестів, які були проведені американською спецслужбою після його отруєння в 2017 році. У документі Кара-мурза звинувачує Міністерство юстиції США, частиною якого є ФБР, в тому, що відомство неправомірно приховує підсумки дослідження.
Коментуючи подання позову, Кара-мурза заявив, що потребує результатів тесту "не з цікавості або пихатого інтересу, а як в мірі захисту від повторних замахів на своє життя".
2 лютого 2017 року Кара-мурза був доставлений в критичному стані в реанімацію московської клінічної лікарні імені Юдіна. Лікарі були вимушені ввести його в штучну кому. У госпіталі він провів три тижні. Медики дійшли висновку, що Кара-мурза переніс гостре токсикологічне отруєння від невідомої речовини, припустивши, що він міг отруїтися антидепресантами, які приймав. Незалежні токсикологи назвали цей сценарій украй маловірогідним.
19 лютого 2017 року дружина Кара-мурзи привезла зразки крові чоловіка в США і передала їх для тестування ФБР. До справи виявили цікавість конгресмени від Республіканської партії. Представники американської спецслужби завірили їх, що з'ясують причину отруєння російського опозиціонера.
Проте пізніше ФБР відмовилося надати результат свого дослідження - як Конгресу, так і Кара-Мурзе, хоча останній мав право отримати їх відповідно до законів США про свободу інформації і конфіденційності.
Сам Кара-мурза вважає, що його цілеспрямовано намагалися отруїти речовиною, яка, по його припущенню, доступно тільки російським спецслужбам. Він категорично відкидає версію отруєння антидепресантами. В якості мотиву злочину опозиціонер називає помсту за політичну діяльність в Росії, зокрема - за лобіювання "закону Магнитского", прийнятого в США в 2012 році. Закон дозволив ввести санкції проти російських чиновників і представників силових відомств, які, на думку Вашингтону, порушують права людини.
За два роки до вищеописаного отруєння Кара-Мурзу вже госпіталізували з схожими симптомами. Тоді російські лікарі також не змогли поставити точний діагноз. Опозиціонер вимагав від Слідчого комітету Росії порушити кримінальні справи про замах на вбивство як в 2015, так і в 2017 році, але відомство відмовило в цьому.
В той же час в 2015 році французькі фахівці, проаналізувавши зразки крові Кара-мурзи, виявили в його організмі істотне перевищення концентрації важких металів. Після отруєння в 2017 році зразки крові Кара-мурзи також були надані його рідними в лабораторії Франції і Ізраїлю, проте жодна з них не дійшла однозначного висновку про причину отруєння.
Володимир Кара-мурза довгий час був найближчим соратником Бориса Нємцова - одного з лідерів російської опозиції, убитого в лютому 2015 року в центрі Москви. У різні роки Кара-мурза полягав в партіях "Демократичний вибір Росії", Союз правих сил і ПАРНАС.
⛔️Адміністрація президента РФ за участю Сбербанку Росії і уряду Москви запустила з листопада 2019 року нову структуру, відповідальну за пропаганду в інтернеті.
Про це повідомляє видання «Проект» з посиланням на три джерела.
«Для пропаганди в інтернеті владі знадобилася нова структура: з листопада минулого року Кремль за участю «Сбербанку» і уряду Москви запустив Центр управління ризиками (так структуру неформально називають співрозмовники «Проекту», у СПАРК (система професійного аналізу ринків і компаній - ред.) вона проходить як АНО «Диалог)», - йдеться в повідомленні.
⛔️Словацький прем'єр перед виборами приїхав у Москву: у нас власний погляд на відносини з РФ
Прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні 26 лютого зустрівся у Москві з російським колегою Міхаїлом Мішустіним і заявив, що Братислава виступає проти "створення бар'єрів" та "зловживання санкціями" у відносинах ЄС і Росії.

Файного дня всім 💛💙

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram