Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Вівторок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Вівторок. Що важливого?

????
⚜️На тлі поширення коронавірусу. Українські консульські служби призупинили видачу віз
⚜️Секретаріат ООН через коронавирус з 16 березня переходить на віддалену роботу
Співробітники Секретаріату ООН з 16 березня і до 12 квітня через поширення коронавирусу будуть працювати віддалено, якщо в їх присутності не має гострої необхідності, заявив генсекретар ООН Антоніу Гутерріш.
????
⚜️ЗМІ: Німеччина протидіє спробам США заманити компанію-розробника вакцини від коронавируса
⚜️Адміністрація Трампа посилає суперечливі сигнали про серйозність епідемії коронавируса
⚜️Goldman Sachs знизив прогноз економічного зростання в США в перших двох кварталах
⚜️Волонтери Корпусу Миру полишають Україну вперше з часів Євромайдану
⚜️Фінансова група JPMorgan очікує, що пандемія коронавірусу спричинить в економіках США та країн Європи глибоку рецесію, що відчуватиметься вже всередині літа.
Про це повідомляє Business Insider.
“Найбільший банк США очікує, що пандемія коронавірусу поглибить економіку США та країн Європи у глибоку рецесію вже цього літа”, – йдеться у повідомленні.
Прогнози JPMorgan значно змінилися протягом останніх тижнів, оскільки спалах коронавірусу поширився всім світом та став причиною найгірших торгів на фондовому ринку протягом останніх десятиліть.
Згідно з прогнозами JPMorgan, економіка США скоротиться на 2% у першому кварталі та на 3% у другому, а економіка країн Єврозони має скоротитися на 1,8% та 3,3% відповідно.
????
⚜️Росію і Китай назвали “прихованою загрозою” безпеки Канади
Гордон Корера
Кореспондент Бі-бі-сі з питань безпеки
Голова парламентського комітету з нагляду за розвідувальними службами Канади Девіда МакГинті заявив, що існує явна і постійна небезпека серйозного іноземного втручання в суспільне життя країни.
Виступ члена канадського парламенту було приурочено до публікації річного звіту комітету, який він очолює. У документі міститься докладний опис загроз і рекомендації уряду по боротьбі з ними.
Згідно зі звітом, іноземне втручання у внутрішні справи країни приймає різні форми і може ставити собі за мету вплив на хід виборів, прийняття рішень на урядовому рівні, свободу слова. Вина за подібну діяльність покладена на Росію і Китай.
Коментарі Девіда МакГинті представляють собою звіт, аналогічний парламентського звіту про російське втручання в британську політику, який був складений Комітетом з розвідки і безпеки Великобританії рік тому, але до цих пір так і не опублікований.
У доповіді канадського комітету затверджується, що іноземне втручання, хоч і реально, часто носить прихований характер.
Перераховуючи форми такого втручання, автори доповіді говорять про те, що іноземні держави часто використовують брехню, щоб впливати на позицію політиків і журналістів, контролювати різні етнічні громади, чинити тиск на правозахисників, порушувати свободу слова, впливати на настрої академічних кіл.
На сторінках документа Росія звинувачується у втручанні в політичні процеси в Канаді з метою вплинути на громадську думку і прийняття важливих політичних рішень.
В інтерв’ю Бі-бі-сі МакГинті заявив, що існує серйозна небезпека для прав і свобод канадців і суверенітету країни, а також можливість компрометації її демократичних інститутів.
Деякі частини доповіді, що містять інформацію про приклади такого втручання, були відредаговані або піддані цензурі, так як вони містять конфіденційну інформацію.
За словами Девіда МакГинті, в доповіді містяться конкретні рекомендації уряду про те, як вести себе в даній ситуації.
Серед них – заклик до більшої прозорості і контактам з громадськістю, велика внутрішня узгодженість і поліпшення взаємодії з партнерами на місцевому рівні, а також з університетами і коледжами.
⚜️
????
⚜️Європейська служба зовнішніх дій оприлюднила дані щодо прогресу, досягнутого за останні кілька років з Україною, Грузією і Молдовою, які входять до “Східного партнерства” та мають угоди про асоціацію з Євросоюзом.
⚜️Європейський Союз мобілізує додаткову допомогу для підтримки заходів із реагування на конфлікт у східній Україні.
Про це “Європейській правді” у понеділок повідомили у представництві ЄС в Україні
ЄС виділить додаткові 3,2 млн євро Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Таким чином загальна сума, яку Євросоюз надав місії, складе 52 млн євро.
⚜️ЄС: анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці
Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться у заяві Високого представника ЄС Жозепа Борреля у день шостої річниці незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією
“Європейський Союз вкотре підтверджує, що не визнає та продовжує засуджувати це порушення міжнародного права. Анексія Криму й досі є прямим викликом міжнародній безпеці. Вона несе серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, що захищає територіальну цілісність, єдність і суверенітет усіх держав”, – йдеться у заяві.
В ЄС зазначили, що посилення мілітаризації півострова продовжує чинити негативний вплив на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря.
“Порушуючи міжнародне гуманітарне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов до збройних сил Російської Федерації”, – заявили в Брюсселі.
⚜️
???
⚜️Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії пані Меліндою Сіммонс та з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади пані Ларисою Галадзою.
Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України
Керівник вітчизняного оборонного відомства висловив подяку іноземним партнерам за послідовну підтримку Збройних Сил щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України. У цьому контексті Міністр відзначив успішність тренувальних місій «ORBITAL» (Велика Британія) та «UNIFIER» (Канада).
⚜️
???
⚜️Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва
«Карантин та дотримання соціальної дистанції – вірний рецепт для подолання впливу COVID-19 на громадське здоров‘я, а безпека світової економіки потребує абсолютно протилежного», – заявляє директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва у своєму зверненні, опублікованому в понеділок.
Найкращий рецепт для того, щоб економічний біль, завданий вірусом, був короткостроковим – це постійний контакт і тісна коррдинація, наголошує Георгієва.
МВФ готовий мобілізувати 1 трильйон доларів кредитних ресурсів, щоб допомогти країнам, йдеться у заяві.
$50 мільярдів може бути виділено країнам з економіками, що розвиваються. Саме до таких країн належить і Україна.
До 10 мільярдів доларів – країнам з низьким доходом. 200 мільярдів доларів – це загальний обсяг існуючих програм Фонду, які можуть бути гарним механізмом надання додаткових коштів в рамках підтримки у час коронавірусу, йдеться у заяві. Також для найбідніших країн є можливість отримати доступ до Трастового фонду МВФ з подолання катастроф, повідомляє Фонд.
Україна має звернутись за цією допомогою, вважає колишня міністр фінансів України Оксана Маркарова.
«Додаткові швидкі фінансові інструменти від МВФ для подолання наслідків впливу коронавірусу, які обов’язково треба використовувати і в Україні – від бюджетної підтримки медичних видатків (від додаткових місць в лікарнях до апаратів ШВЛ та іншого) до макро фіскальних заходів та підтримки фінстабільності», – написала Маркарова у Facebook.
⚜️Найбільший банк США прогнозує глобальну рецесію через пандемію COVID-19
Фінансовий холдинг JPMorgan прогнозує, що пандемія коронавірусу спричинить в економіках США та країн Європи глибоку рецесію, яка відчуватиметься вже влітку.
Про це повідомляє Business Insider.
“Найбільший банк США очікує, що пандемія коронавірусу занурить американську та європейську економіки у глибоку рецесію вже цього літа”, – йдеться у повідомленні.
Прогнози JPMorgan значно змінилися протягом останніх тижнів, оскільки спалах коронавірусу поширився по всьому світу, спричинивши обвал фондових ринків.
Згідно з прогнозами JPMorgan, економіка США скоротиться на 2% у першому кварталі та на 3% у другому, а економіка країн єврозони – на 1,8% та 3,3% відповідно.
⚜️ФРС США знизила ставку майже до нуля
⚜️Пандемія коронавіруса представляє велику проблему для країн, що розвиваються
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив надзвичайний “Пакет солідарності” обсягом 1 млрд євро, який допоможе компаніям в 38 країнах операцій банку впоратися з наслідками пандемії коронавірусу. Про це йдеться в повідомленні ЄБРР.
Як наголошується в повідомленні, це перший відповідь на кризу, і банк збільшити допомогу, якщо це необхідно.
Коментуючи реакцію ЄБРР на глобальну кризу в області охорони здоров’я, президент ЄБРР Сума Чакрабарті сказав: “Пандемія COVID-19 та її економічні наслідки представляють безпрецедентну проблему для ЄБРР та країн його операцій”.
Заплановані заходи будуть включати розширення фінансування торгівлі і надання короткострокового фінансування на строк до двох років через фінансові установи, особливо для підтримки малих і середніх підприємств.
Банк оцінить необхідність реструктуризації існуючих кредитів, включаючи можливість продовження термінів погашення і зміни інших умов.
??⚙️
⚜️Справа Гандзюк: Левіна екстрадували з Болгарії до України
⚜️?Наглядова рада Нафтогазу продовжила контракт із Коболєвим до 2024 року
⚜️16 березня у Верховному суді України відбудеться засідання у справі Суркісів і в Окружному адмінсуді Києва розглянуть питання про звільнення нинішнього голови ПриватБанку Петра Крумханзла
Сьогодні Велика палата Верховного Суду України цілий день присвятить розгляду справи за позовом сім’ї Суркісів. Позивачі вімагають скасувати рішення Нацбанку України (НБУ) про визнання членів сім’ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами та про визнання недійсними договорів обміну їх депозитів на акції додаткової емісії Приватбанку (bail-in-технічна процедура націоналізації). Останній раз 31 січня судове засідання було перенесено за клопотанням Кабміну, так як раніше власником було Міністерство фінансів України
⚜️Жорсткий карантин запровадили в 12 обласних центрах
Відповідні рішення ухвалили міські ради Вінниці, Дніпра, Житомира, Кропивницького, Луцька, Полтави, Рівного, Тернополя, Херсона, Хмельницького, Черкас та Чернігова.
Жорсткі карантинні заходи передбачають закриття торгово-розважальних центрів, речових та будівельних ринків, салонів краси та перукарень, закладів громадського харчування, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків, нічних клубів тощо.
У звичному режиму працюватимуть продуктові магазини, аптеки, заправки.
Обмежувальні заходи будуть діяти з 17 березня.
⚜️МОЗ та Facebook запускають сервіс миттєвого інформування про коронавірус
⚜️Мінінфраструктури формує чартери, якими українці зможуть повернутись після 17 березня
Міністерство інфраструктури формує перелік чартерних рейсів, якими громадяни України зможуть повернутись додому після 17 березня.
⚜️НАБУ відкрило кримінальне провадження через політичні переслідування Порошенка — адвокат
⛔️Конституційний суд РФ визнав обнулення президентських термінів Путіна законним
⛔️На Міністерство охорони здоров’я США здійснено кібератаку
Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США в неділю вночі піддалося кібератаці, що є частиною, як кажуть особи, знайомі з ситуацією, кампанії зі зриву та дезінформації, покликаної підірвати відповідь відомства на пандемію коронавірусу, та може бути справою рук іноземців.
✅Швеція виділить $30 млрд для подолання економічних наслідків від коронавірусу
Найбільші витрати будуть пов’язані з дозволом компаніям відкласти сплату податків і ПДВ на строк до одного року.
✅Коронавірус: Британія може залучити тисячі військових для охорони порядку під час епідемії
Більше 10 тисяч британських солдатів, моряків і льотчиків можуть бути переведені на чергування в найближчі тижні в міру загострення коронавірусної кризи.
✅Джерело в уряді США повідомив про початок випробування нової вакцини
Перший етап клінічних тестів буде проводитися на групі добровольців
ВАШИНГТОН – Клінічні випробування вакцини від нового коронавируса почнуться в понеділок, повідомив представник федерального уряду.
Перший учасник клінічних випробувань отримає експериментальну вакцину в понеділок, повідомив чиновник на умовах анонімності, оскільки випробування не було оголошено публічно. Випробування фінансуються Національними інститутами охорони здоров’я і пройдуть в Дослідницькому інституті системи охорони здоров’я Kaiser Permanente Washington в Сіетлі, повідомило джерело.
Представники органів охорони здоров’я кажуть, що на повну перевірку будь-якої потенційної вакцини піде від року до півтора років.
Випробування розпочнуться з 45 молодих, здорових добровольців, яким буде введено різні дози препарату, розробленого Національними інститутами охорони здоров’я та компанією Moderna. Зараження волонтерів виключено, так як препарат не містить самого вірусу. Мета полягає в тому, щоб перевірити, що вакцини не мають тривожних побічних ефектів, і підготувати грунт для більш масштабних випробувань.
Десятки дослідних організацій в усьому світі поспішають створити вакцину, оскільки захворюваність COVID-19 продовжує зростати. Важливо, що вони намагаються розробити різні типи вакцин, які не тільки створюються з використанням нових технологій, що дозволяють виробляти їх швидше, ніж традиційні препарати для щеплень, але і можуть виявитися більш потужними.
✅Помпео сказав Макею, що США готові негайно почати поставки нафти в Білорусь
Американські компанії готові негайно почати поставки нафти в Білорусь “за конкурентними цінами”. Про це в п’ятницю заявив держсекретар США Майк Помпео в телефонній розмові з міністром закордонних справ нашої країни Володимиром Макєєв. Його слова переказала керівник прес-служби Держдепартаменту Сполучених Штатів Морган Ортегус. Також Макей і Помпео розмовляли про активізацію двосторонніх торговельних зв’язків. Цього року очікується візит до Білорусі “торгової делегації США високого рівня”.
В інформації МЗС Білорусі про телефонну розмову не було цих деталей. Там прозвучало тільки про “тематиці енергетичної безпеки”.
Помпео подякував за прийом в Мінську і висловив підтримку суверенітету Білорусі.
✅Акції і нафта продовжили падіння, незважаючи на дії урядів у світі
Сьогодні фінансові ринки Азії відкрилися зниженням котирувань акцій і нафти, незважаючи на спроби урядів всього світу підтримати економіку. Про це пише Reuters.
Зокрема, ф’ючерси на американські акції E-Minis на S&P 500 знизилися на 4,77% до денного торгового ліміту за межами США.
Європейські фондові індекси EuroStoxx 50 подешевшали на 2,8%, а ф’ючерси FTSE – на 1,7%.
Індекс акцій MSCI в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за межами Японії впав на 3,1% до найнижчого рівня з початку 2017 року.
Фондовий індекс Nikkei знизився на відносно помірні 0,14%.
Шанхайські “блакитні фішки” подешевшали на 1,4%.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь