Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Вівторок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Вівторок. Що важливого?

????
⚜️Іран відклав розшифровку чорних скриньок збитого літака МАУ через пандемію коронавірусу
⚜️«Малореалістично». Посол України в ООН висловився про можливість розміщення миротворців на Донбасі
Російська Федерація хоче скористатися пандемією коронавірусу задля послаблення санкцій та відбілювання свого іміджу в очах цивілізованого світу. Зокрема, на початку квітня Кремль намагався проштовхнути через Генеральну асамблею ООН резолюцію, яка відкривала би можливість для скасування обмежень щодо РФ – під виглядом боротьби з COVID-19. Але зусиллями України та її партнерів вдалося присікти російську провокацію.
????
⚜️⚜️⚜️Сандерс підтримав кандидатуру Байдена на виборах президента США
“Я прошу всіх американців об’єднатися у цій кампанії, щоб підтримати вашу (Байдена – ред.) кандидатуру, яку я підтримую, щоб забезпечити нашу перемогу”, – заявив Сандерс.⚜️⚜️⚜️
⚜️США в травні в країні можуть «обережно» почати знімати карантинні обмеження, введені через пандемію коронавірусу.
Про це в ефірі CNN заявив директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі.
За його словами, в кінці квітня ситуація в країні буде оцінена, і, в залежності від її результатів, можуть бути прийняті рішення про повернення до нормального життя.
Фаучі висловив надію на те, що, «принаймні в якихось напрямках», країна зможе повернутися до роботи і повсякденної діяльності в травні, але це повернення буде проходити по-різному в різних регіонах країни.
⚜️Адам Шифф закликав створити комісію з вивчення реакції на пандемію коронавируса
Комісія буде створена за зразком і подобою Комісії 9/11
Конгресмен-демократ Адам Шифф, голова Комітету з розвідки Палати представників, повідомив в п’ятницю про розробку законопроекту про створення двопартійної комісії для вивчення того, як влада США реагують на пандемію коронавируса. Про це йдеться в заяві, опублікованій Шиффом в п’ятницю.
За задумом Шиффа, члени комісії займуться вивченням готовності адміністрації до цієї пандемії і реакції на неї, а також вироблять рекомендації для того, щоб поліпшити здатність країни реагувати на майбутні спалахи, епідемії і пандемії і відновлюватися після них.
Законопроект Шиффа змодельований за зразком і подобою закону, прийнятого в 2002 році для створення Комісії 9/11, заснованої після терористичних атак на Сполучені Штати.
⚜️США назвали фарсом кримінальні обвинувачення РФ проти Джемілєва
????
⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg
Курс «Соціальне підприємництво та конкурентоспроможність» від Проекту #ПРОМІС та EdEra тепер доступний на онлайн-платформі Дія.Бізнес
На платформі зібрані важливі поради з підтримки бізнесу, навчальні програми та корисні ініціативи для МСП.
Серед інших ресурсів, що спрямовані на допомогу бізнесу в умовах карантинних заходів:
?Covid-19: інформаційна підтримка бізнесу. Тут підприємці знайдуть інформацію із перевірених джерел про переміщення товарів, зміни у сфері торгівлі та інші важливі нововведення в умовах карантину. Сторінка адмініструється ДУ «Офіс з просування експорту України».
?Портал для підприємців Офіс розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO. Сторінка «Як діяти бізнесу в умовах карантину» містить відповіді на актуальні питання, інформацію про державну підтримку, діючі обмеження, інструменти онлайн роботи, курси та поради.
⚜️Світовий конґрес українців (СКУ) оскаржив у Московському міському суді рішення Тверського районного суду Москви про відмову СКУ в розгляді позову на визнання його «небажаною організацією» в Росії.
????
⚜️Британія – в п’ятірці країн з найбільшою кількістю жертв коронавірусу
Після рекордної кількості померлих від коронавірусу за один день (980 у п’ятницю) Велика Британія разом зі США, Італією, Іспанією та Францією опинилася у п’ятірці держав із зареєстрованою найвищою кількістю померлих унаслідок пандемії.
Представник групи наукових радників британського уряду Джеремі Фарар сказав, що Велика Британія може виявитися “однією з найбільш уражених, якщо не найбільш ураженою країною Європи”.
⚜️Британській економіці прогнозують до 30% падіння через коронавірус
Міністр фінансів Британії Ріші Сунак стверджує, що ВВП країни може впасти на цілих 30% в період з квітня по червень у зв’язку з пандемією коронавірусу.
????
⚜️Україну обрано для участі в пілотних проєктах для транскордонного електронного підпису
Ви часто питаєте, чи можна укладати контракти за допомогою КЕПу з іноземними компаніями. Мінцифра працює, щоб зробити це можливим.
Ось один із кроків у цьому напрямку ?
Україну обрано серед країн Східного Партнерства ЄС та запрошено до участі в пілотних проєктах по електронному підпису. Відбір проводився на основі оцінки адаптації українського законодавства та технічної реалізації вимог у сфері електронних довірчих послуг.
Ціль пілота – досягнути технічну транскордонну інтероперабельність кваліфікованих електронних підписів. Це надасть можливість підписувати угоди та інші документи з іноземними компаніями за допомогою електронного підпису. Зокрема, Україна тестуватиме е-підписи на реальних прикладах застосування в Естонії та Молдові.
Цим кроком ми наближуємо нашу інфраструктуру до ЄС. І не лише виконуємо наші зобов’язання за Угодою про асоціацію з ЄС, а й використовуємо максимум наявних можливостей європейської інтеграції.
⚜️Епідемія у Франції: кількість хворих у реанімації знижується 4-й день поспіль
У Франції четвертий день поспіль знижується кількість хворих у відділеннях інтенсивної терапії та другий день поспіль – добова кількість загиблих.
⚜️Перший рейс після модернізації: літак “Мрія” доправить в Європу медвантаж із Китаю
???
⚜️Американський есмінець USS Porter розпочав перехід з Середземного у Чорне море.
Про це йдеться у Twitter 6-го флоту США, повідомляє “Європейська правда”.
“USS Porter (DDG 78) розпочав свій північний транзит до Чорного моря з Середземного моря. Він працюватиме з чорноморськими країнами-партнерами для забезпечення морської безпеки” – йдеться у повідомленні.
⚜️Безпілотник “Фурія” прийнято на озброєння Збройних Сил України
???
⚜️Пакет допомоги ЄС для України передбачає €4 мільйони на громадські ініціативи проти COVID-19
Пакет допомоги Європейського Союзу для України передбачає 4 млн євро на підтримку громадських ініціатив, спрямованих на протидію поширенню коронавірусу.
⚜️Світовий банк (СБ) виділить Україні $135 млн на модернізацію сектору охорони здоров’я та протидію епідемії Covid-19, повідомила Національна служба здоров’я України (НСЗУ)
⚜️Мінфін України знову відмовився від розміщення ОВДП
Оновлений закон про державний бюджет України на 2020 рік передбачає пряму підтримку Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомив глава Міністерства фінансів Сергій Марченко.
⛔️Ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект №2571-д “Про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” поточного тижня фізично неможливо, заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.
⛔️Говорити про дату розгляду Верховною Радою необхідного для програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) банківського законопроекту “2571-д поки що зарано, сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетмацев.
??⚙️
⚜️«Можна відсіювати цілими пачками». У Раді вирішили, як розглядатимуть правки до «антиколомойського» законопроєкту
⚜️Конгрес українців Латвії надіслав гуманітарну допомогу лікарні в Прилуках
Конгрес українців Латвії та латвійські неурядові організації передали гуманітарний вантаж для Прилуцької центральної районної лікарні.
⚜️Видатки на Державну судову адміністрацію пропонують збільшити на мільярд
Законопроєкт про внесення змін до закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік” №3279-д пропонує збільшити видатки на Державну судову адміністрацію України на 1 млрд 77 млн грн.
⚜️У Мінрегіоні розробили довідник у сфері ЖКГ – “Абетку споживача”
Універсальний довідник для споживачів житлово-комунальних послуг у Міністерстві розробили в рамках реалізації Комунікаційної стратегії з роз’яснення реформи житлово-комунального господарства України.
За задумом Мінрегіону, Абетка споживача має роз’яснити основні терміни та норми законодавства у сфері ЖКГ.
⚜️Рада схвалила доопрацьований закон про зміни до бюджету-2020
⚜️Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) залучило міжнародні компанії для незалежного нагляду за якістю будівництва та ремонту доріг в рамках програми “Великого будівництва”.
⚜️Рада не підтримала постанови щодо скасування ухвалення закону про ринок землі, розблокувавши його підписання
⚜️Верховна Рада збільшила штрафи за підпал трави й лісові пожежі
⚜️Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко не бачить юридичних перешкод для проведення місцевих виборів в умовах карантинних заходів у країні через Covid-19.
⚜️Nestlé в Україні виділить 20 млн грн на придбання необхідного обладнання та захисту медичним закладам, а також на продуктові набори для громад.
⛔️Суд РФ продовжив до серпня арешт вісьмом кримським татарам
Суд у Ростові-на-Дону, РФ, відтермінував на місяць слухання по суті у “справі другої бахчисарайської групи”, а вісім кримських татар залишаться під арештом ще на чотири місяці – до 13 серпня.
Про це за підсумками судового засідання, яке відбулося в понеділок у Південному окружному військовому суді в м. Ростов-на-Дону, повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов, пише Кримська солідарність.
⛔️Кернес закликає провести акцію «Безсмертний полк» на балконах
✅Нафта дорожчає після угоди ОПЕК+ про рекордне зниження видобутку
У понеділок ціни на нафту ростуть на 3−4%. Зростання викликане тим, що ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні країни домовилися в травні-червні скоротити видобуток на 9,7 млн барелів на добу.
Вартість червневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на момент написання новини становила $32,65 за барель, що на 3,6% вище за рівень попередньої сесії. В ході сесії зростання ціни досягало 8%.
⛔️☣️Новий спалах коронавірусу в Китаї пов‘язують з прибулими з Росії
В неділю Китай повідомив про 108 нових заражень на коронавірус COVID-19 – найбільшу кількість нових заражень зареєстровану за добу, починаючи з березня. В суботу китайська влада повідомляла про 99 нових заражень, що більше, ніж 48 зареєстрованих у п‘ятницю.
Китайські посадовці заявили, що сотні осіб, які прибули з Росії протягом останнього часу, були заражені на COVID-19. Більшість з тих, хто прибув до Китаю з Росії є громадянами Китаю.
⛔️☣️Уряд КНР запровадив суворі обмеження на публікації досліджень щодо походження нового типу коронавірусу та коронавірусної хвороби Covid-19. Статті про дослідження можуть бути опубліковані лише після схвалення їх у міністерстві охорони здоров’я та інших державних органах.
⛔️☣️Болгарія: прокурори розслідують заклики лідера проросійської партії до порушення карантину

Файного дня всім ??
Тетяна Геращенко

Залишити відповідь