RussiaGate

“ДАРЫ ВОЛХВОВ”, 2-й сезон.

Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

1 год · 

“ДАРЫ ВОЛХВОВ”, 2-й сезон.
Отже, таки спецоперація – за час, що минув з демаршу московських “десантників у рясах” на Вербну неділю, шило з мішка вилізло остаточно: Кремлеві тупо треба ввести до Києва (очевидно, для “окончательного решения украинского вопроса”) свій спецназ – під будь-яким приводом, так само, як у січні 2014-го були прибули в Лавру знамениті російські автобуси з гіркінськими “паломниками” на виставку “Дары волхвов”, – після чого й почалися кровопролиття на Майдані.

Хоч “пожежну поміч”, хоч “гумконвой” (!!!), хоч “бригаду вірусологів” (але тут довго треба чекати, поки епідемія в Україні розгориться до відповідного стану, на таке часу в Кремля вже, схоже, нема, самим підгоряє!) – словом, хоть чучєлом, хоть тушкой, але впустіть! – волає Москва Києву. Впустіть, “дайте посадку”, – як у 1968-му дав Празький аеропорт (і як у 2014-му – НЕ дав аеропорт у Харкові, спасибі тим невідомим диспетчерам, що врятували тоді не лише Харків…)

(Сподіваюсь, у нашому Генштабі знайдуться люди, спроможні пояснити навіть зеленим слугам так, щоб до них дійшло: пацани, впустите той гумконвой – вони вас же першими й розстріляють! )Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)12 квітня о 18:16 · 

БУДЬМО УВАЖНІ (с)
“Ой ковіде-ковідоньку, ковіде-ковіде,
Не так видно тотих хорих, як тотих, що гниди…” (с)

Адже ми не забули, що російсько-українська війна триває – не тільки там, де за березень убито 14 наших воїнів (а з початку року – 44)? Ми ж не думаємо, ніби в московському генштабі НЕ працюють над тим, як скористатись пандемією для проведення в Україні своїх спецоперацій, див.відео з Рівного в першому коментарі?..

Москві ПОТРІБЕН вибух в Україні епідемії. Дуже. І Великдень (власне, весь Страсний тиждень) – ідеальна нагода, щоб такий вибух забезпечити. Особливо коли є на те “свій” ресурс.

І тому обидві наші Церкви київської традиції – ПЦУ і УГКЦ – сьогодні святкують в’їзд Христа в Єрусалим дистанційно, щоб нікого з своїх вірян не наражати на ризик, – а московські бійці зараженого патріархату (в якому вже 3 взводи “батюшок” злягло з коронавірусом!) продовжують, як бачимо, не зважаючи ні на урядові постанови, ні на пошесть у власних лавах, збирати людей до гурту, щоб нести вірус у маси((. І поліції, яка вп’ятнадцятьох ганяється за голим плавцем по пустирю, при цьому чомусь не видно. (Тут надвоє баба ворожила: або Москва напряму контролює Авакова, або місцеву владу – через своє ФСБ МП, чи як там ще, – то вже подробиці, суть від яких не міняється: на нас, з усією правдоподібністю, чекає важкий випробувальний тиждень, істинно – Страсний. )

Принаймні я тепер, після цього “страху і огиди з Рівного”, буду роззиратися, як грибник, що, загледівши серед галяви здоровенного білого, починає шукати довкола ще грибів, “по грибниці”, – якщо моя підозра слушна і Москва дійсно задумала влаштувати нам “ПОШЕСНИЙ ВЕЛИКДЕНЬ”, то на цьому тижні в нашому інформпросторі має повибухати трохи московських “консерв”, націлених і на інші суспільні “бульбашки” – на тих, хто НЕ ходить до церков МП, – з тією самою метою: створити під Великдень (уже під іншими приводами) якомога більше масових зібрань.

Це можуть бути виступи “лідерів громадської думки” з закликами, напр., збиратися в парках-чи-де-там-ще проти абсурдних (і справді ж!) “карантинних заходів” уряду; можуть бути якісь чергові політичні провокації абощо, – та мало що може бути, що, взяте саме по собі, може виглядати безвідносним до війни та московської спецури (в Бергамо, нагадаю, був футбол, якого вирішили не скасовувати, а в Валенсії карнавал!), – але я тепер матиму чіткий маркер, кого варто слухати, а кого ні: якщо в питанні масових зібрань під час карантину людина займає ту саму позицію, що ПЦУ й УГКЦ, – ок, постою-послухаю, якщо ж ту саму, за збігом)), що й Московський патріархат – до побачення, чим би той збіг не пояснювано.

Ось так усе просто.

“Якщо у вас паранойя, це не значить, що за вами не стежать”, каже амер. прислів’я. Може, в мене й паранойя, – але я з дитинства знаю, що в 1920 р. мого діда-добровольця вибило з лав УНР не поранення – а ТИФ. Дід вважав, що то була бактеріологічна війна, і що через неї ми й програли, – і я починаю тепер думати, що, може, він не так і помилявся. А вже про те, що в 1947-му проти українських повстанців НКВД застосовував бактеріологічну зброю, свідчень збереглося більш ніж досхочу. Не бачу жодних причин, чому цим разом противник відмовиться скористатися зброєю, що сама йде йому до рук.

Тож “будьмо уважні”, як кажуть у церквах)).

З Вербною неділею всіх християн східного обряду!
And Happy Easter to all the rest!

Залишити відповідь