Украина и мировые банки Украина Реформы

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

Щодня Держгеокадастр впевнено наближається до реалізації поставлених перед ним стратегічних цілей: цілковитої прозорості, повної дерегуляції та широкого доступу до інформації, що є підґрунтям стратегії Кадастр 2.0.

Цього разу служба узгодила комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовим банком).

Програма дає змогу заручитися міжнародною підтримкою складових земельної реформи та розвитку геопросторової інформації в Україні. Її реалізація забезпечить відкриття повного доступу до інформації та конкуренції в земельному секторі, що відчутно поліпшить життя простих українців та сприятиме реалізації стратегії реформи Уряду.

«Хочу окремо підкреслити, що земельна реформа – це не лише про ринок землі, і про цей її аспект в такому випадку не йдеться. Йдеться про суто технічні та адміністративні заходи, реалізація яких допоможе трансформувати земельні відносини в Україні в конкурентну, відкриту, безкорупційну сферу та реалізувати економічний потенціал галузі», — пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик. Він також підкреслив, що українська сторона формує порядок денний і визначає пріоритети з огляду на досягнення найбільшої користі для громадян України.

У такий спосіб, Держгеокадастр зобов’язався реалізувати низку заходів, серед яких:

✅ Дерегуляція: реформування системи управління у сфері земельних відносин, зменшення ризиків хабарництва та корупції, зняття штучних обмежень, спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів тощо;

✅ Стимулювання конкурентного середовища та розвитку бізнесу: забезпечення публічності та прозорості аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності;

✅ Розвиток інфраструктури геопросторових даних, відкриття інформації та впровадження інтеграції даних;

✅ Децентралізація: реалізація простої процедури встановлення та реєстрації меж громад, а також комплексного просторового планування їхніх територій;

✅ Антикорупційна політика

Впровадження цієї програми має важливе значення для забезпечення прогресу у правовій базі, який буде досягнуто за підтримки багатосторонніх і двосторонніх донорів та досить оперативно принесе бажані результати з точки зору підвищення прозорості, доступу до інформації та конкуренції в земельному секторі.

? Докладніше: 

Залишити відповідь