Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.

Середа. Що важливого?

????

⚜️Permanent mission of Ukraine in Geneva

?За даними Секретаріату ВООЗ, станом на 24 травня 2020 р. у світі офіційно зафіксовано 5 204 508 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Станом на 24 травня 2020 р. ВООЗ зафіксувала 337 687 смертей у країнах світу.
?Станом на 22 травня ц.р. у рамках фонду солідарної відповіді на епідемію Організацією акумульовано близько 214 млн. дол. США від понад 375 тис. фізичних та юридичних осіб.
?За словами представників Організації, на сьогодні недостатньо даних для визначення початку другої хвилі пандемії й її залежності від природних умов. Єдиним науково-підтвердженим фактом є те, що більшість світового населення залишається вразливою до захворювання вірусом.
?21 травня ц.р. ВООЗ підписала угоду з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців з метою посилення захисту та покращення доступу до медпослуг примусово переміщених осіб 
?22 травня у спільній заяві ВООЗ, ЮНІСЕФ та GAVI закликали світову спільноту об’єднати зусилля у продовженні кампаній з вакцинацій проти смертельно-небезпечних хвороб, незважаючи на пандемію COVID-19 
?Цього ж дня ВООЗ опублікувала рамки моніторингу та оцінки COVID-19, де перераховуються ключові показники у сфері громадського здоров’я та основних медслужб, а також системні індикатори з моніторингу готовності, реагування та серйозності подій під час пандемії COVID-19
?22 травня Організація оновила керівництво з оперативного планування для підтримки систем готовності та реагування країнДокумент містить практичні поради, які можуть бути використані державними органами влади для розробки та оновлення своїх національних планів з протидії COVID-19.

⚜️ГЛОБАЛЬНИЙ ЗБІР КОШТІВ НА ВАКЦИНУ ВІД COVID-19 ПЕРЕВИЩИВ 10 МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ
⚜️В ІЗРАЇЛІ СТАЛАСЯ КІБЕРАТАКА НА ЛАБОРАТОРІЇ, ЩО РОЗРОБЛЯЮТЬ ВАКЦИНИ ПРОТИ КОРОНАВІРУСУ
В Ізраїлі хакери атакували дослідні центри, які працюють над вакциною проти коронавірусу.

????
⚜️Сім послів закликають політиків не робити кроків, які можуть зруйнувати двосторонні відносини між Україною і США.
Сім колишніх послів Сполучених Штатів Америки в Україні виступили зі зверненням до політиків обох країн через відкриття провадження щодо втручання віце-президента Джо Байдена в діяльність екс-генерального прокурора Віктора Шокіна. Про це йдеться у спільній заяві американських екс-послів, оприлюдненій на сайті аналітичного центру Атлантична рада (Atlantic Coucil).
Вони наголошують, що за останні 30 років Сполучені Штати і Україна розвинули широкі та стійкі відносини, які відповідають інтересам обох країн, які поділяють такі цінності як демократія, воля і свобода людини. На думку авторів звернення, успіх України у розвитку як незалежної, стабільної, демократичної держави з сильною ринковою економікою, вкоріненою в європейські інституції, відповідатиме інтересу США щодо більш стабільної і безпечної Європи. Посли нагадують, що двосторонні відносини України і США мають широку двопартійну підтримку в Сполучених Штатах і, зокрема у Конгресі як від Республіканської, так і Демократичної партій.

“Впродовж років ми працювали над творенням і зміцненням американо-українського стратегічного партнерства, започаткованого у 1996 році. У цьому зв’язку ми засмучені спробами втягнення України у внутрішню політику Америки, оскільки наближаються президентські вибори США 2020-го року. Ці зусилля просувають хибні і токсичні судження, що не ґрунтуються на реальності відносин США і України з метою послабити відносини і посіяти чвари між нашими двома країнами. Це не служить інтересам жодної з країн”, – підкреслюють посли. “Ми суворо засуджуємо ці зусилля, покликані розділити наші дві країни і закликаємо посадовців в обох країнах уникати кроків, які лише підірвуть двосторонні відносини і відштовхнуть одну країну від іншої”, – підсумовується у заяві. Під цим зверненням підписалися: перший посол Сполучених Штатів в Україні Роман Попадюк, третій – Стівен Пайфер, четвертий – Карлос Паскуаль, п’ятий -Джон Гербст, шостий – Вільям Тейлор, сьомий – Джон Теффт і дев’ятий – Марі Йованович. Як повідомляв УНІАН, генеральний прокурор Ірина Венедіктова зареєструвала кримінальне провадження щодо оприлюднених 19 травня депутатом Андрієм Деркачем записів нібито переговорів екс-президента України Петра Порошенка з колишнім віце-президентом США Джо Байденом та колишнім державним секретарем США Джоном Керрі. В ході цих розмов від Порошенка начебто вимагали забезпечити звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора. Раніше Шокін, який обіймав посаду генпрокурора у 2015-2016 роках, стверджував, що його змусили написати заяву про звільнення через розслідування проти посадовців компанії Burisma. Він припускав, що компанія Burisma Holdings Limited мала підтримку США. У 2014 році членом ради директорів Burisma став син екс-віце-президента США Хантер Байден. Суддя Печерського райсуду Сергій Вовк своєю ухвалою зобов’язав Офіс генерального прокурора відкрити кримінальне провадження щодо втручання колишнього віце-президента США Байдена в діяльність екс-генпрокурора України Шокіна.

⛔️⛔️⛔️Українсько-американське стратегічне партнерство під загрозою – Валерій Чалий
Коментуючи ситуацію із так званими «плівками Деркача», дипломат розповів, що спроби зіпсувати стосунки між Україною та США були й раніше. Проте усе вирішувалося дипломатичними методами, не публічно. Але після нещодавньої прес-конференції Президента України Володимира Зеленського, на жаль, усе змінилося.
“Зараз я не зовсім розумію методи ведення зовнішньої політики. Звісно, як громадянин України, як людина, яка віддала більшу частину свого життя зовнішній політиці України, я бажаю успіху.
Щодо державного курс на НАТО і ЄС – українська дипломатія тримає позиції. Але насторожує, що немає стратегії. Уже рік минув, а ми не бачимо ні стратегії національної безпеки, ні стратегії зовнішньої політики. Зараз може виникнути проблема із наданням озброєння Україні. Ми кожен рік вибивали це…”, – констатує Чалий.
“Після російської агресії, вперше в історії, більшість населення України виступає за приєднання до ЄС і НАТО, але нинішня влада чомусь дуже обережно висвітлює ці питання. І агресія Росії проти України якось відходить на другий план, що дає нашим партнерам такий позив: якщо ви не відстоюєте свої позиції у війні з Росією, чому ми маємо більше робити, ніж ви?. Це дуже небезпечно”.

⚜️Компанія зі США почала випробування вакцини проти COVID-19 в Австралії
Американська фармацевтична компанія Novavax розпочала в Австралії випробування на людях експериментальної вакцини проти коронавірусу.
⚜️Університет Міннесоти, найбільший і найстаріший серед університетів Міннесоти та четвертий за кількістю студентів в США, має Центр дослідження Голокосту і інших геноцидів — осередок науки, освіти та інформування громадськості про геноциди та сучасні виклики та форми масового насильства.
НА ОКРЕМІЙ СТОРІНЦІ, ПРИСВЯЧЕНІЙ ГЕНОЦИДУ УКРАЇНЦІВ — ГОЛОДОМОРУ, ЙДЕТЬСЯ ПРО ПЕРЕДУМОВИ, НАСЛІДКИ, ІСТОРИЧНІ ФАКТИ ТА РЕКОМЕНДОВАНІ РЕСУРСИ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ЦЬОГО ПЕРІОДУ. ЗОКРЕМА, СЕРЕД НИХ АМЕРИКАНСЬКІ ДОСЛІДНИКИ РЕКОМЕНДУЮТЬ І ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ «Я ПРО НИХ ПАМ’ЯТАТИМУ…», СТВОРЕНИЙ НАЦІОНАЛЬНИМ МУЗЕЄМ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ ТА КОМПАНІЄЮ «ЄВРАЗІЯ-МЕДІА».
Фільму можна переглянути українською та англійською мовами у музеї, англомовна версія також доступна на Youtube-каналі за посиланням. Стрічка доступна людям із порушенням слуху завдяки адаптованим субтитрам.
Нагадаємо, 22 листопада в Музеї Голодомору відбулася презентація документального фільму «Я про них пам’ятатиму…», що розповідає історію Голодомору та досі невідомі факти про нього.

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

?? USAID Ukraine – USAID Україна і надалі сприяє зміцненню місцевих громад, у т.ч. за рахунок навчальних заходів за участю посадовців та інших працівників місцевої влади. Місто Дніпро стало першою територіальною громадою України, де після впровадження карантинних заходів міська рада почала проводити свої засідання в онлайн-режимі. Аби уможливити цей формат, керівниця виконавчого відділу виконкому Дніпровської міської ради Юлія Капшук, яка брала участь у навчальних програмах USAID, скористалася отриманими навичками для того, щоб розробити відповідні зміни до регламенту роботи міськради, провести навчання депутатів з користування онлайн-платформою Zoom, а також, до проведення першого онлайн-засідання міськради, організувати кілька пробних засідань у невеликих групах. Двадцять п’ятого березня 2020 року Дніпровська міська рада в онлайн-режимі успішно провела свою 55-ту сесію, ухваливши запропоновані пані Капшук зміни до регламенту діяльності самої ради та її комісій. У ході першого онлайн-засідання депутати також виділили кошти у сумі, що дорівнює 4 млн. дол. США, на закупівлю додаткового медичного обладнання, масок і рукавичок для захисту життя і здоров’я медичних працівників, які протистоять пандемії COVID-19.
?? USAID – US Agency for International Development continues to strengthen local communities, including providing training to their officials and employees. Dnipro became the first city in #Ukraine to hold an online session of its city council in response to government-imposed quarantine measures. Yulia Kapshuk, head of the Dnipro City Council’s Decision Implementation Office, used what she learned in a previous USAID training to draft required regulatory changes, provide instruction for local elected officials on how to video conference using Zoom, and coordinate several beta tests in small groups before the first remote session. On March 25, the Dnipro City Council successfully held its regular 55th session online and adopted Kapshuk’s recommended changes to procedural rules for the city council and its commissions. During the first online meeting, the council allocated $4 million for purchasing additional medical equipment, masks, and gloves to support medical workers responding to the COVID-19 outbreak.
#COVID-19
#CORONAVIRUS
International Republican Institute (IRI)

????

⚜️Канада активно готується до другої хвилі COVID-19 – Трюдо
Канада закуповує великі партії медичного захисного спорядження на випадок повторного спалаху COVID-19 у країні.
Про це під час прес-конференції у Оттаві заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Протягом минулих тижнів ми прийняли 40 рейсів із індивідуальним захисним спорядженням. Літаки й надалі прилітатимуть чи не щодня. Кількість спорядження, яке ми закуповуємо за кордоном, зростає, водночас ми нарощуємо внутрішнє виробництво масок, рукавичок, апаратів штучної вентиляції легенів”, – сказав Трюдо.
Він наголосив, що досі федеральному уряду вдавалося задовольняти потреби різних регіонів країни.
“Хоча кількість хворих у регіонах контрольована, провінції розуміють, що у випадку настання другої хвилі, вони мусять мати змогу відреагувати дуже швидко. Саме тому ми намагаємося упевнитися, що їм це вдасться”, – зазначив прем’єр-міністр.
Зауважимо, що станом на ранок вівторка на території Канади було виявлено майже 86 тисяч випадків інфікування COVID-19. Недуга забрала 6566 життів.
⚜️

????

⚜️Кількість померлих від коронавірусу в Британії перевищила 47 тисяч
На відміну від даних про щоденні летальні випадки, які публікуються урядом, сьогоднішні дані включають підозрювані випадки та підтверджені випадки COVID-19, респіраторного захворювання, спричиненого новим коронавірусом.

⚜️Британський міністр пішов у відставку через карантинний скандал з радником Джонсона
Молодший міністр Дуглас Росс подав у відставку через скандал із порушенням карантину радником британського прем’єра Домініком Каммінгсом.

????
⚜️УКРАЇНА В ОБСЄ РОЗПОВІЛА ПРО РОСІЙСЬКИХ ЧИНОВНИКІВ НА “ПОСАДАХ” У “ДНР”
Україна поінформувала делегації країн-учасниць ОБСЄ про окремі призначення російських чиновників на посади у так званій “ДНР”, включаючи “заступника прем’єр-міністра”, “міністра фінансів”, “голову ЦВК”, “голову верховного суду”.

⚜️Глави МЗС Євросоюзу і Східного партнерства проведуть відеоконференцію
На початку червня міністри закордонних справ країн Європейського Союзу і Східного партнерства проведуть відеоконференцію.

⚜️LE MONDE ВИПРАВИЛА КАРТУ З «РОСІЙСЬКИМ» КРИМОМ
⚜️У ЛАТВІЇ СХВАЛИЛИ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ ЩОДО ВТОРГНЕННЯ “ЗЕЛЕНИХ ЧОЛОВІЧКІВ”
Комісія латвійського парламенту з оборони підтримала підготовлені Міністерством оборони поправки до закону про національну безпеку, що передбачають план дій на випадок вторгнення “зелених чоловічків”.

???

⚜️Президент затвердив Річну національну програму Україна-НАТО на 2020 рік
РНП є ключовим інструментом інтеграції України до НАТО і дорожньою картою реформ, задля втілення стандартів і принципів Альянсу.

⚜️Прем’єр-міністр Японії Шіндзо Абе, президент Європейської ради Шарль Мішель та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердили наголосили на важливості продовження зусиль для врегулювання регіональних конфліктів у світі.
Комюніке за підсумками зустрічі в режимі телеконференції оприлюднене на сайті Єврокомісії.

???
⛔️МІЖНАРОДНЕ РЕЙТИНГОВЕ АГЕНТСТВО FITCH RATINGS ПОНИЗИЛО ПРОГНОЗ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ НА ЦЕЙ РІК З -3,9% ДО -4,6%.

⚜️За даними офіційної звітності Державної казначейської служби України, протягом січня-березня 2020 року до місцевих бюджетів України у сукупності надійшло 1️⃣1️⃣4️⃣,6️⃣ млрд грн (на 22,9 млрд грн або на 16,6% менше, ніж за І квартал 2019 року) (див. рис. 1), у тому числі:

? доходи загального фонду склали 104,9 млрд грн (на 23,4 млрд грн або на 18,2% менше аналогічного періоду 2019 року);

? спеціального – 9,7 млрд грн (на 0,5 млрд грн або на 5,8% більше аналогічного періоду 2019 року).

⛔️МІНФІН ЗАЛУЧИВ ДО БЮДЖЕТУ ПОНАД 1 МІЛЬЯРД ГРН ВІД ПРОДАЖУ ДЕРЖОБЛІГАЦІЙ
⛔️В УКРАЇНІ МАЙЖЕ НА ТРЕТИНУ ЗМЕНШИЛИСЬ КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ
За І квартал 2020 року в економіку України було залучено близько 76,91 млрд грн капітальних інвестицій, що на 29% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.
⛔️ЗБИТКИ ВЕЛИКИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ СЯГНУЛИ МАЙЖЕ 5 МІЛЬЯРДІВ
За І квартал 2020 року великі та середні підприємства України зазнали 4,9 млрд грн збитків, тоді як за аналогічний період 2019 року вони отримали 111,1 млрд грн прибутку.
??⚙️
⚜️Міжнародні експерти вважають за необхідне доопрацювати законопроєкт про референдум – Стефанчук
⚜️У Казахстані до 4,5 року тюрми засудили екссоратника “Мотороли”
Громадянина Казахстану, який воював на боці підтримуваної Росією терористичної організації “ДНР”, засуджено на 4,5 року у Костанаї.

⚜️Короткометражкний фільм 22-ої річної української режисерки переміг у номінації найкращий режисерський дебют на фестивалі “ТОП-Шортс” у Лос-Анджелесі. “Якщо було завтра” підіймає теми вибору і війни

⚜️АДВОКАТ ДУГАРЬ ПОВІДОМИВ, ЩО ГРОШІ НА ЗАСТАВУ ЗА НЕЇ ЗІБРАНО

⛔️«СПРАВА ШЕРЕМЕТА»: СУД ЗАЛИШИВ КУЗЬМЕНКО ПІД ВАРТОЮ ДО 24 ЛИПНЯ

✅ВЛАДА КОСТА-РИКИ ЛЕГАЛІЗУВАЛА ОДНОСТАТЕВІ ШЛЮБИ

✅ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ІЗРАЇЛЮ БІНЬЯМІН НЕТАНЬЯХУ ПІСЛЯ 11 РОКІВ ПРАВЛІННЯ ПОСТАВ ПЕРЕД СУДОМ ЗА ЗВИНУВАЧЕННЯМ У КОРУПЦІЇ, ШАХРАЙСТВІ І ЗЛОВЖИВАННІ ВЛАДОЮ.
У трьох справах, порушених проти Нетаньяху, йдеться про отримання дорогих подарунків від бізнесменів в обмін на різні послуги, а також про надання преференцій для ЗМІ в обмін на позитивне висвітлення.
Судова справа почалася після серії дострокових виборів, за результатами яких Нетаньяху зміг укотре зайняти крісло прем’єр-міністра. Радіо НВ поговорити з журналістом Леонідом Канфером, який живе в цій країні, про те, чи зможе Нетаньяху продовжити своє 11-річне правління, не потрапивши за ґрати.
Це дуже серйозно, і скасувати ці звинувачення не можуть ніякі вибори. Багато ізраїльських ЗМІ, і не тільки ізраїльських, говорили про те, що Нетаньяху потрібно обов’язково, терміново і в будь-якому разі переобиратися для того, щоб уникнути цього переслідування.
Насправді, це розгляд не залежить від того, переобрався він чи ні, воно так чи інакше буде йти. Чим воно закінчиться? Я думаю, що насправді там звинувачення досить серйозні і Нетаньяху є чого побоюватися.
В Ізраїлі вже були такі прецеденти. Напевно, це така досить ексклюзивна ситуація, тому що Ізраїль, по-моєму, єдина країна, де і прем’єр, і президент у різний час відбували ув’язнення за кримінальний злочин.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь