Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.

Середа. Що важливого?

????

⚜️ВСЕСВІТНЯ ФУНДАЦІЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК НАДІСЛАЛА ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ КРЕДИТНИМ СПІЛКАМ УКРАЇНИ.

⚜️У світі поменшало ядерної зброї – SIPRI

Кількість ядерних боєголовок, які є у ядерних держав, зменшилася за рік приблизно на 500 одиниць.

????

⚜️ОБАМА ПРОВЕДЕ ЗБІР КОШТІВ ДЛЯ КАМПАНІЇ БАЙДЕНА

Колишній 44-й президент США Барак Обама проведе віртуальний збір коштів у рамках кампанії на підтримку свого колишнього віцепрезидента і кандидата на посаду майбутнього лідера країни Джо Байдена.

⚜️Трамп має намір наполовину скоротити контингент США в Німеччині

Президент США Дональд Трамп заявив про намір залишити приблизно 25 тисяч американських військових у Німеччині з нинішнього 50-тисячного контингенту в цій країні на тлі критики щодо послаблення ролі США як глобального лідера.

⚜️Трамп погрожує Болтону кримінальною відповідальністю за публікацію мемуарів

Болтона намагаються змусити видалити секретну інформацію з книги спогадів

Колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон порушить закон і буде притягнутий до кримінальної відповідальності, якщо будуть опубліковані його мемуари. Книга Болтона “Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому” повинна вийти 23 червня.

Про це заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє Reuters.

“Я буду рахувати кожну розмову зі мною як з президентом секретним. Так що це буде означати, що якщо він написав книгу і випустить книгу, він порушив закон. Це називається кримінальною відповідальністю”, – сказав він.

При цьому Трамп зізнався, що не читав мемуари Болтона.

У свою чергу генеральний прокурор США Вільям Бар заявив, що міністерство юстиції намагається змусити Болтона “видалити секретну інформацію”.

⛔️⛔️⛔️Два менеджера «Голосу Америки» пішли у відставку

Це сталося на тлі призначення нового виконавчого директора Агентства США з глобальних медіа Директор «Голосу Америки» Аманда Беннетт і її головний заступник Сандра Сугавара подали у відставку в понеділок, заявивши, що Майкл Пак, недавно затверджений виконавчий директор головної організації «Голосу Америки», Агентства з глобальних медіа, має право замінити їх своїм власним людьми.

Беннетт і Сугавара – ветерани журналістики – керували «Голосом Америки» з 2016 року, істотно розширивши обсяг новин, що випускаються незалежним агентством уряду США, що транслюються на 47 мовах по всьому світу і в цифровому вигляді на веб-сайті voanews.com.

У своєму листі про відставку Беннетт і Сугавара висловили подяку сотням журналістів, редакторів і технічного персоналу «Голосу Америки» за вжиті зусилля, які змінили агентство в кращу сторону за останні чотири роки. Вони згадали «щире і переконливе завдання« Голосу Америки », щоб розповідати новини про США; вашу увагу в опорі неправді і дезінформації по всьому світу; вашу увагу на історії жінок, біженців і ваших колег цеху в усьому світі ».

????

⚜️Трюдо підтримав продовження військової допомоги Україні

Канада розуміє важливість продовження військової тренувальної місії в Україні та нарощування своєї військової присутності у регіоні.

⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg

Щойно ·

#МістаТаЗміни_в цифрах ?

Протягом 5-ти років команда Проекту #ПРОМІС активно допомагала містам-партнерам реалізувати важливі та необхідні зміни у своїх громадах. За період співпраці ми сприяли відкритості влади та наданню більш якісних адмінпослуг. Спільно з містами підтримували розвиток сектору МСП та напрацювали ряд ініціатив з жіночого та соціального підприємництва, екологічного бізнесу. Допомагали налагодженню міжвідомчого діалогу та фаховому розвитку працівників ОМС.

Переходячи до завершального 6-го року реалізації Проекту ПРОМІС, ми вже маємо значний перелік важливих здобутків за всіма напрямками діяльності. Сьогодні розповідаємо про ключові результати у сфері демократичного врядування мовою цифр?: https://bit.ly/30STkuu

????

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

?? Програма USAID «Нове правосуддя» – USAID New Justice Program » як і раніше підтримує діяльність громадських центрів правосуддя у шести містах України – це Чугуїв (Харківська обл.), Біла Церква (Київська обл.), Татарбунари (Одеська обл.), Ічня (Чернігівська обл.), Чернігів та Одеса. Спільно з місцевими органами влади та судовими установами, центри забезпечують надання інформації та допомоги у визначенні, розв’язанні та попередженні правових проблем. У відповідь на пандемію COVID-19, вони не лише здійснили безперешкодний перехід до надання юридичних консультацій мешканцям своїх громад в онлайн-режимі, але й розширили спектр своїх послуг, включивши до нього психологічні консультації та поради з підвищення стійкості до стресу. У квітні 2020 року кожен із центрів надав допомогу 120-180 громадянам, які зверталися до них із юридичними питаннями у сферах зайнятості, доступу до державних послуг, охорони здоров’я, соціального захисту та діяльності малого бізнесу. Вони також забезпечили територіальним громадам підтримку у розв’язанні правових проблем, пов’язаних із карантинними обмеженнями; зокрема, центри, які працюють у Чугуєві, Чернігові та Білій Церкві, взяли на себе провідну роль у медіюванні конфліктів між власниками місцевих підприємств і посадовцями місцевої влади, пов’язаних із обмеженнями на діяльність бізнесу, які підприємці вважали дискримінаційними.

⚜️У Лондоні почнуть тестувати вакцину проти COVID-19 на людях

Дослідники Імперського коледжу Лондона цього тижня розпочнуть клінічні випробування на людях експериментальної вакцини, яка може бути використана у боротьбі з коронавірусом COVID-19.

????

⚜️Завдяки послу Шамшуру Україну слухали і чули – французький експерт

Проукраїнський активіст Франції, один із засновників проєкту “Ні містралям для Путіна” Бернар Грюа відзначив досягнення офіційного представника України у Франції Олега Шамшура та попередив його наступника – Вадима Омельченка – про виклики, які на нього чекають.

Про це він написав у своєму блозі.

“Завдяки своїм знанням мови, а також історії та культури Франції, Його Високоповажність пан Олег Шамшур – це особистість, яка зуміла завоювати повагу як влади, так і впливових людей та громадян Франції. З листопада 2014 року цей посол представляв Україну у Франції. Україну слухали і чули”, – зазначив Бернар Грюа.

На його думку, від’їзд колишнього посла буде втратою для України та Франції, яка “отримала велику перевагу від розуміння механізмів, які керують країною Володимира Путіна, оскільки вони є потенційно дестабілізуючими для всієї Європи”.

Експерт також наголосив на викликах, які очікують наступника Олега Шамшура – Вадима Омельченка. “Посада посла в Парижі не має нічого спільного із гламуром, винагородою, чи безтурботністю, яку могло б дарувати місто вогнів. Україні потрібен франкомовний дипломат високого рівня, оскільки мережі впливу Москви залишаються старими, потужними, багатогранними та непрозорими”, – зауважив Грюа.

Він наголосив на важливості співпраці нового посла з українською громадою Франції: “Важливо співпрацювати з українською діаспорою, яка несе в собі відголос країни походження, надто часто багатостраждальної. Вона залишається недовірливою, але чутливість її жива”.

За словами Грюа, свою місію “ідеально виконав пан посол Олег Шамшур”.

Одним із останніх здобутків Шамшура на посаді посла стало припинення рекламної кампанії французької компанії Danone за участю російського актора Михаїла Пореченкова. Українські дипломати нагадали представництву французької компанії Danone Russia, що Пореченков є “посіпакою кремлівських терористів”, він у 2014 році обстрілював українських військових із великокаліберного кулемета у донецькому аеропорті.

⛔️⛔️⛔️Боррель поговорив з Лавровим про коронавірус, Україну і Сирію

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель під час телефонної розмови серед іншого обговорив з главою МЗС РФ Сергеєм Лавровим ситуацію в Україні.

“Обговорив з міністром закордонних справ Росії Лавровим міжнародне співробітництво щодо коронавірусу, а також ситуацію в Україні, Сирії, Лівії, ядерну угоду з Іраном і мирний процесс на Близькому Сході. Ми розраховуємо на те, що Росія буде використовувати свій вплив для посередництва в політичних рішеннях, заснованих на міжнародних правилах і угодах” – написав Боррель.

В свою чергу Лавров сказав, що під час розмови наголосив Боррелю на тому, що Мінські угоди мають виконуватися у всій повноті, включаючи, “налагодження прямого і стійкого діалогу між Києвом, Донецьком і Луганськом, повідомляє ТАСС.

Як зазначив глава МЗС РФ, під час розмови також ішлося про права нацменшин в Україні.

За словами Лаврова, Боррель запевнив, що Євросоюз не має наміру вибірково підходити до забезпечення прав нацменшин в Україні або в будь-якій іншій країні.

⛔️Глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що наміри Вашингтона розширити санкції проти “Північного потоку-2” не вплинули на плани Берліна щодо проєкту.

???

⚜️Україна має шанси стати членом НАТО “у правильний момент” – посол США

Україна має шанси стати членом НАТО, коли для цього настане правильний момент, заявила посол США при НАТО Кей Бейлі Хатчисон.

⚜️Міністри НАТО обговорять відповідь Альянсу на нові ядерні ракети РФ

Міністри оборони НАТО під час онлайн-зустрічі 17-18 червня обговорять відповідь Альянсу на появу у Росії нових ракет, здатних нести ядерну зброю.

НАТО НЕ ВІДПОВІДАТИМЕ ДЗЕРКАЛЬНО НА РОЗГОРТАННЯ РАКЕТНИХ ЯДЕРНИХ СИСТЕМ РФ – СТОЛТЕНБЕРГ

Розгортання Росією нових ракетних ядерних систем є викликом, який примушує НАТО зміцнювати систему ядерного стримування, але Альянс не має наміру дзеркально відповідати на дестабілізуючу поведінку Росії.

⛔️Столтенберг: Угорщина не зняла блокаду України попри її новий статус в НАТО

Хоча НАТО надав Україні статус партнера розширених можливостей, Угорщина не зняла свою блокаду зустрічей комісії Україна-НАТО

⚜️Генсек НАТО відреагував на рішення Трампа скоротити війська в Німеччині

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що в інтересах США зберігати свою військову присутність у Європі.

⚜️«Союзники по НАТО вирішили надати Україні статус учасника Програми розширених можливостей бо Україна довела, що є дуже цінним партнером для НАТО. Ми працюємо з українцями на багатьох різних напрямках. І це є способом дальшого поглиблення нашого партнерства з Україною», – сказав Столтенберґ.

Щодо блокування Угорщиною роботи Комісії Україна – НАТО, він зазначив, що наразі Альянс намагається вирішити це питання.

«Щодо зустрічей на рівні міністрів в Комісії Україна-НАТО – це питання ще не вирішене. Ми все ще намагаємось його вирішити і знайти шляхи такого вирішення», – наголосив генсекретар НАТО.

⚜️Кремль: новий статус України в НАТО не сприяє стабільності в Європі

У Кремлі заявили, що надання Україні статусу партнера НАТО з розширеними можливостями не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі.

Хто б ще про то казав?

⛔️Зеленський призначив у РНБО “сірого кардинала” МЗС часів Януковича

Президент Володимир Зеленський призначив Руслана Демченка другим першим заступником секретаря РНБО України.

???

⚜️Україна досягла значного прогресу у покращенні фіскальної прозорості – звіт Держдепу США

Україна все ще не відповідає мінімальним стандартам бюджетної прозорості, але досягла значного прогресу на шляху до прозорого і підзвітного бюджетування, завершивши перехід на міжнародні стандарти звітності. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США з Фіскальної прозорості, оприлюдненому 15 червня.

⚜️ТРЕТЄ МІСТО УКРАЇНИ ОТРИМАЄ КРЕДИТ ВІД ЄІБ НА ОНОВЛЕННЯ ТРАНСПОРТУ – КРИКЛІЙ

Місто Суми стане третім містом, яке підпише договір за проєктом “Міський громадський транспорт України”, що реалізують Європейський Інвестиційний Банк, Міністерство інфраструктури України та активна місцева влада.

⚜️Шмигаль обговорив з ЄБРР інвестиції в будівництво українських доріг

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у режимі відеоконференції провів переговори з керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку, під час якого обговорив інвестиції в будівництво українських доріг.

⚜️У п’ятірку найбільш стійких банків не потрапила жодна фінустанова з українським капіталом — рейтинг «Мінфіну»

За результатами січня-квітня цього року, в п’ятірку найбільш стабільних банків увійшли виключно фінустанови з іноземним капіталом. Найвищу оцінку за стійкість отримав Райффайзен Банк Аваль. Такі результати рейтингу стійкості банків, який підготував «Мінфін».

⚜️Які банки були найстійкіші в розпал карантину і кому криза не страшна

«Мінфін» підготував рейтинг стійкості банків за січень-квітень 2020 року і визначив, які банки найміцніше стояли на ногах під час карантину, а хто втратив свої позиції.

СИСТЕМА В ПОРЯДКУ

Під час підготовки матеріалу «Мінфін» поспілкувався з рядом експертів і всі вони були єдині в тому, що нинішню кризу вітчизняна банківська система переживає значно спокійніше, ніж попередні. Для цього є кілька причин.

За словами аналітика групи ICU Михайла Демківа, зараз банки платоспроможні та мають хороші показники ліквідності. В першу чергу, завдяки урокам попередніх криз. «В кризу 2008-2009 Україна націоналізувала ряд банків, але проблема достатності капіталу не була вирішена, що «догнало» нас в 2014. Цю помилку більше не повторювали. Слабкі банки не пережили 2014-2015 роки й були виведені з ринку», — пояснює експерт.

Спокійніше пережити нинішню кризу допомагає і поліпшення банківського законодавства. «В 2015 р Верховна Рада ввела строкові депозити без права розірвання. Це непомітна, на перший погляд, річ, але вона захищає банки від масового відтоку вкладників», — пояснює аналітик.

В тому, що банківська система легше переживає кризу, ніж у минулі роки, переконаний і директор фінансового департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Олександр Калашников.

«Система була очищена від кептивних банків, збільшено рівень капіталізації та ліквідності, знижена валютна частка в структурах балансів і змінено підхід до визначення пов’язаних осіб — деякі банки досі працюють над зниженням обсягів позик таким особам до нормативно допустимого рівня», — пояснює він. І, звичайно, додає експерт, робота більшості банків стала прибутковою.

⚜️МІНФІН ВІТАЄ РІШЕННЯ СУДУ ЩОДО СПРАВИ СУРКІСІВ ТА ПРИВАТБАНКУ

Міністерство фінансів вітає рішення Верховного Суду та визнання членів сім’ї Суркісів пов’язаними з колишніми власниками Приватбанку особами.

??⚙️

⚜️Ізраїль ближчими тижнями готується ратифікувати угоду щодо ЗВТ з Україною

Кнесет (парламент) Ізраїлю в найближчі тижні планує ратифікувати угоду про зону вільної торгівлі з Україною.

Відповідну заяву у розмові з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою зробив глава МЗС Ізраїлю Габі Ашкеназі, передає пресслужба українського міністерства.

⚜️ДО ШОРТ-ЛИСТУ НОМІНАНТІВ НА ПРЕМІЮ PRESSZVANIE ВВІЙШЛИ ТРОЄ ЖУРНАЛІСТІВ РАДІО СВОБОДА

⚜️ДЕПУТАТИ ПІДТРИМАЛИ СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ОРГАНУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності”.

⚜️ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ЗАХИСТ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2365 “Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон”.

⚜️РАДА СХВАЛИЛА ЗА ОСНОВУ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ОБЛІК ГАЗУ У КІЛОВАТ-ГОДИНАХ

Верховна Рада cхвалила за основу проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії”.

⚜️«МЕМОРІАЛ» ВИЗНАВ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМИ ЩЕ ШІСТЬОХ ФІГУРАНТІВ КРИМСЬКИХ «СПРАВ ХІЗБ УТ-ТАХРІР»

⚜️У МЗС УКРАЇНИ НАЗВАЛИ «РЕПРЕСИВНОЮ ПОЛІТИКОЮ» РОСІЙСЬКУ ПАСПОРТИЗАЦІЮ В КРИМУ

⚜️ІСПАНСЬКА ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ВИПРАВИЛА МАПУ З «РОСІЙСЬКИМ» КРИМОМ ПІСЛЯ ВТРУЧАННЯ МЗС УКРАЇНИ

⚜️ДВІ ФРАКЦІЇ ВИСЛОВИЛИСЯ У РАДІ НА ПІДТРИМКУ СТЕРНЕНКА

Депутатські фракції політичних партій “Європейська солідарність” і “Батьківщина” висловилися на підтримку одеського активіста Сергія Стерненка.

⛔️В ОРДЛО повідомили, що «громадяни Росії» з Донбасу зможуть проголосувати на російському референдумі 1 липня

✅Аеропорт “Київ” скасував усі рейси Wizz Air та інших компаній на найближчий час

Міжнародний аеропорт “Київ” повідомив про скасування усіх регулярних міжнародних пасажирських авіарейсів на найближчий час у зв’язку з продовженням карантину в Києві.

⛔️Французька поліція каже, що до сутичок у Діжоні причетні групи чеченців

✅✅✅Штраф і три тюремні терміни: партію Ле Пен покарали за фінансове шахрайство на виборах

Ультраправу французьку партію “Національне об’єднання” оштрафували, а двох високопоставлених партійних членів засудили до тюремних термінів ув’язнення в рамках процесу про схему обману держави під час виборів 2012 року.

✅✅✅У німецькому Франкфурті розпочинається суд над 45-річним Штефаном Ернстом, чоловіком крайніх правих поглядів, якого підозрюють у вбивстві політика Вальтера Любке, представника ХДС, відомого прихильним ставленням до прийняття шукачів притулку. Ернста звинувачують у вбивстві з обтяжуючими обставинами. Йому загрожує довічне ув’язнення.

⛔️6 громадян Нігерії через Інтернет завдали американцям збитків у понад 6 мільйонів доларів – США оголосили санкції

✅ЄС закликав США скасувати санкції проти співробітників Міжнародного кримінального суду

Президент США погодив запровадження економічних санкції та обмежень на подорожі щодо співробітників Міжнародного кримінального суду, залучених до справ щодо дій американських військових в Афганістані.

⛔️МІН’ЮСТ США ВПЕРШЕ ЗА 17 РОКІВ ЗАЯВИВ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ СМЕРТНОЇ КАРИ

Федеральна влада США планує відновити смертну кару вперше з 2003 року.

✅ГАЗПРОМ ДО 1 ЛИПНЯ ПОВЕРНЕ ПОЛЬСЬКІЙ PGNIG $1,5 МІЛЬЯРДА ПЕРЕПЛАТИ ЗА ГАЗ

Російський газовий монополіст ВАТ “Газпром” поверне до 1 липня на рахунок польської нафтогазової компанії PGNiG 1,5 млрд дол. компенсації за отриманий з 2014 року за завищеними цінами газ у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу від 30 березня цього року.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь