Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. П’ятниця. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
П’ятниця. Що важливого?

????
⚜️
Україна в ОБСЄ знову закликала Росію до виконання Будапештського меморандуму
Україна закликає Росію повернутися до повного дотримання зобов’язань за Будапештським меморандумом шляхом припинення агресії та деокупації суверенних територій України.
⚜️Гюндуз Мамедов, заступник генерального прокурора України
Скажу лише одне щодо збиття МН17: відповідальність невідворотна
⚜️Ситуація з коронавірусом у світі погіршується — ВООЗ
Ситуація з коронавірусом у світі продовжує погіршуватися, більшість країн поки не змогли взяти ситуацію під контроль.
????
✅✅✅Верховний суд США: прокурори Нью-Йорка мають право на доступ до податкових документів Трампа, а конгресмени – ні
Верховний суд США у четвер видав дві ухвали стосовно справ про надання доступу до податкових документів президента США Дональда Трампа на запит представників Демократичної партії в Палаті представників США а також на запит прокурорів Нью-Йорка.

Суд дозволив прокурорам Нью-Йорка отримати податкові документи президента. Таке рішення стало програшем для Трампа, однак, воно може означати, що громадськість не матиме доступу до податкових документів, а їх зміст буде захищено в рамках судових правил, зауважує The New York Times. Прокуратура Нью-Йорка розслідує можливі виплати від імені Трампа зроблені перед виборами 2016 року, буцімто, за мовчання про їхні стосунки з тодішнім кандидатом в президенти.

Окремим рішенням Верховний суд відмовив в доступі до значної частини податкових документів президента Конгресу США
«Жоден громадянин, навіть президент, не стоїть над загальним обов‘язком надати докази, яких вимагають у рамках кримінального процесу», – заявив головний суддя Джон Робертс.

Трамп, юристи якого наголошували на широкому юридичному імунітеті президента, різко відреагував на рішення Верховного суду, назвавши його «політичним переслідуванням».

Окремим рішенням Верховний суд відмовив в доступі до значної частини податкових документів президента Конгресу США. Головний суддя Робертс наголосив, що в цій справі суди нижчих інстанцій неналежно оцінили питання відокремлення гілок влади. Така думка суду скасовує рішення судів нижчих інстанцій, винесених на користь конгресменів-демократів.
⚜️Ексадвоката Трампа знову ув’язнили через його відмову не спілкуватися зі ЗМІ

Федеральний суд США в Мангеттені (Нью-Йорк) повернув до в’язниці колишнього адвоката Трампа, Майкла Коена, через те, що він не погодився з умовами федералів, які забороняли йому спілкуватися з журналістами.
⚜️Facеbook видалив майже сотню акаунтів за політизацію на виборах в Україні
Соціальна мережа Facеbook видалила 120 акаунтів і сторінок за політизацію процесів в Україні під час президентських і дострокових парламентських виборів у 2019 році.
«Ми видалили 72 акаунти у Facebook, 35 сторінок та 13 акаунтів в Instagram, які були задіяні в скоординованій неаутентичній поведінці. Ця мережа зосереджувала свою увагу на внутрішній аудиторії», – заявили у соцмережі.

Зазначається, що ця мережа фейкових акаунтів пов’язана з рекламним агентством Postmen DA в Україні. Вона була особливо активна під час президентських і дострокових парламентських виборів в Україні у 2019 році.
⚜️
????
⚜️Канада заборонила імпорт цуциків з України після червневого рейсу МАУ, на якому виявили десятки мертвих тварин
⚜️Канаді вдалося стабілізувати ситуацію з епідемією – Трюдо
Канаді вдалося стабілізувати ситуацію із епідемією COVID-19 на своїй території завдяки відповідальній позиції населення.
⚜️Світовий Конгрес українців стурбований новими обшуками і затриманнями в окупованому Криму
⚜️Canada-Ukraine Police Development Project CUPDP
У відповідь на збільшення кількості випадків домашнього насильства в Україні під час карантинних обмежень, викликаних пандемією COVID-19, Канада ініціювала впровадження низки заходів щодо надання невідкладного пакету спеціальної допомоги через свої проєкти. Зокрема, Канадсько-український проєкт розвитку поліції (CUPDP) переглянув деякі активності у період карантину, щоб ефективніше допомогти українським партнерам – правоохоронним органам – продовжувати свою діяльність і підтримувати публічну безпеку в громадах по всій Україні у нових реаліях.
У рамках пакету спеціальної допомоги було прийнято рішення про надання фінансування та експертної підтримки для впровадження короткотермінових ініціатив, що мають на меті вирішення конкретних безпекових проблем та ефективне реагування на випадки домашнього насильства в громадах 4️⃣ міст: Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська та Херсона. Ініціативи реалізуються в партнерстві з місцевими громадськими організаціями.
✔У Дніпрі CUPDP підтримує ініціативу розширення можливостей гарячої телефонної лінії – тепер кваліфіковану психологічну підтримку зможуть отримати також жінки, які зазнають домашнього насильства.
✔В Івано-Франківську буде створено кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства.
✔Ініціатива у Херсоні сприятиме створенню можливості проживання постраждалих у соціальній квартирі та застосування мобільного додатку, що спрощує поліцейським доступ до контактних даних місцевих соціальних служб та неурядових організацій, які працюють з жертвами домашнього насильства.
✔CUPDP надає підтримку для розвитку співпраці, започаткованої громадою та поліцією Запоріжжя з метою втілення ініціатив із забезпечення ефективного, безпечного реагування на випадки домашнього насильства представниками мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства (ПОЛІНА) та диспетчерами служби 102. Зусилля будуть спрямовані і на надання комплексної психологічної допомоги поліцейським, а також жінкам і дітям, постраждалим від домашнього насильства.

Слідкуйте за новинами про наші подальші активності!
Працюємо разом заради безпечних громад! #CUPDP_CommunityPolicing #5років_Підтримки_РеформиПоліції
????
⚜️Британський економіст Тімоті Еш пише у Twitter, що на його думку таким чином «вказують замовкнути (Валерії) Гонтаревій, (Якову) Смолію і (Олегу) Чурію» і називає це «обурливим».

Еш вважає, що йдеться про намагання підірвати незалежність НБУ та про «захоплення установ силами олігархічної держави за сприяння Зеленського».

Вашингтонський економіст Андерс Аслунд трактує заяву СБУ як свідчення того, що «Служба безпеки України з кожним днем стає все більш совєтською/російською».
⚜️Джонсон хоче опублікувати документ про втручання РФ “якомога швидше”
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон може незабаром дозволити публікацію доповіді парламентського комітету про втручання Росії у внутрішні справи Британії.
????
⚜️У ЄС засудили нові арешти кримських татар в окупованому Криму
У ЄС засудили нові арешти кримських татар в окупованому Росією Криму, назвавши їх незаконними з точки зору міжнародного права та політично вмотивованими.
⚜️ЄСПЛ відмовив Україні в знятті імунітету з ексдепутата Логвинського
⚜️ЄС визначив Україну пріоритетним партнером водневої стратегії – Кулеба
ЄС визначив Україну пріоритетним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок.
⚜️У Німеччині заявили про посилення підривної діяльності РФ і Китаю
Федеральне відомство з охорони конституції фіксує посилення підривної діяльності з боку Росії та Китаю в Німеччині.
⚜️European Union in Ukraine

У червневому дайджесті читайте про те, як:

☑️ для подолання наслідків COVID-19 ЄС продовжує співпрацю з Україною, а також забезпечує українських медиків засобами захисту

☑️ для сильнішого суспільства в Україні ЄС підтримує покази документального кіно про права людини, знайомить європейських читачів з українською літературою, фінансує культурні обміни для митців і залучає дівчат до наукової діяльності.

☑️ для сильнішої економіки в Україні ЄС підтримує українських підприємців під час COVID-19, консультує компанії для виходу на нові ринки та допомагає розвивати внутрішні водні шляхи.

☑️ для сильнішого врядування в Україні ЄС ділиться досвідом електронного судочинства та тренує антикорупційні навички за допомогою комп’ютерної гри.

☑️ для відновлення сходу України ЄС обладнав спеціальні кімнати для роботи з дітьми у поліцейських відділках Маріуполя та фінансуває масштабний ремонт 15 соціальних об’єктів Мелітополя.

Читайте дайджест: https://bit.ly/2Yzoo0N

#ПрямуємоРазом #ДолаємоCOVID19
⚜️Посольство Швеції вітає прогрес у проєкті закону про медіа в Україні
???
⚜️Незалежна і суверенна Україна має ключове значення для євроатлантичної безпеки
Florian Encke
08 липня 2020
Агресивні дії Росії проти України серйозно підірвали євроатлантичну безпеку. Україна конструктивно працює над врегулюванням ситуації. Але ключем до нормалізації відносин між НАТО, Росією та Україною залишається визнання Росією суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України. Ослаблення санкцій за відсутності значних зрушень підірвало б авторитетність Заходу і спричинило б за собою ризик подальшої дестабілізації.

Минуло шість років з тих пір, як Росія незаконно анексувала Крим – невід’ємну частину території України. Тим самим вперше з часів Другої світової війни європейська країна спробувала силою змінити кордони. За цим грубим порушенням міжнародного права пішла дестабілізація Росією східній частині України, де Росія надавала підтримку бойовикам, які воюють з українськими військами, і куди Росія направила свої війська. У відповідь на це НАТО рішуче підтримала суверенітет і територіальну цілісність України. Організація Північноатлантичного договору приступила до найбільшого посилення своєї колективної оборони з моменту закінчення «холодної війни».

Вона припинила співпрацю з Росією, залишаючись при цьому відкритими до діалогу. Разом з тим країни Заходу наклали санкції на Москву.

Вірний і раніше цей підхід?

На Заході лунають голоси, які ратують за новий прагматизм щодо Москви. Деякі закликають до цього, оскільки вони зацікавлені в поверненні до нормальних ділових стосунків з Росією. У інших викликають зрозумілу стурбованість фактори ризику, пов’язані з посиленням військової діяльності. Треті можуть вважати, що компроміси необхідні, тому що Росія потрібна для вирішення численних проблем і криз, з якими зіткнулася глобальна безпека.
⚜️Україна і НАТО домовились посилити військову присутність у Чорному морі
Міністр оборони України Андрій Таран та генсекретар НАТО Єнс Столтенберг обговорили безпекову ситуацію на сході України та в акваторії Чорного моря і домовились посилити військову присутність в Чорноморському регіоні.
???
⚜️Банки вперше почали конкурувати за клієнта за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, серед лідерів за заявками – “Кредобанк”, “Райффайзен Банк Аваль” та “Укргазбанк”.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив голова Мінекономіки Ігор Петрашко.

“На одній з нарад недавно ми вперше почули, що банки почали конкурувати за клієнта. Такого на нашій пам’яті не було. У нас лідери Кредобанк, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк за заявками, з видачі – Кредобанк”, – розповів міністр.
⚜️Фонд енергоефективності

‼Шість багатоповерхівок вже енергомодернізовано за умовами проекту «Перші ластівки».

?‍♂ОСББ зі Львова та області (3), Чугуєва (1), Броварів (1), Луцька (1) повністю завершили роботи та отримали відшкодування за реалізацію заходів з енергоефективності.

Загальна сума грантів, які отримали ОСББ — ?більше 5 млн грн.

?Проект «Перші ластівки» тестує та допомагає вдосконалювати процедури Програми «Енергодім» Фонду енергоефективності. Для реалізації проекту в 2018 році було відібрано 15 ОСББ з усієї України, на сьогодні — 10 із них продовжити роботу.

⚡Орієнтовна вартість усіх проектів «перших ластівок» становить більше 30 млн грн.

Станом на сьогодні ще 4 ОСББ-учасники проекту розробляють та погоджують проектну документацію для проведення заходів з енергоефективності

Важливо знати, що #ПершіЛастівки отримують відшкодування витрат від проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується GIZ Ukraine та за рахунок коштів Цільового фонду багатьох донорів, що адмініструється — IFC – International Finance CorporationInternational Finance Corporation, група Світового банку.

?‍♀Читайте про успіхи проекту тут: https://eefund.org.ua/first-projects

▫▫▫
European Union in Ukraine Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew Energy Efficiency and Climate Projects UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Мінрегіон Офіс підтримки реформ Мінрегіону Кабінет Міністрів України Міністерство енергетики України
⛔️⛔️⛔️Відставка Смолія та м’яка версія державного перевороту в Україні.

Найімовірніше транші МВФ більше не будуть надходити в Україну, хіба що якщо новий голова НБУ буде прийнятний для МВФ і його умови будуть виконані.
Визначення «м’якого перевороту» — це насильницька зміна державного контролю, але без застосування фізичної сили. Перераховуючи реформаторів Євромайдану, які пішли з уряду в останні 90 днів, автор робить висновок:
«Ці події потенційно збільшують потік хабарництва в Україні для ймовірної вигоди змовників, той потік, проти якого боролися ті, хто був знятий зі своїх посад».
⛔️⛔️⛔️Глава відділу стратегії розвитку ринків банку Standard Bank Тімоті Еш з Лондона:
«По суті, СБУ говорить Гонтаревій, Смолію і Чурію замовкнути, поки Зеленський і його команда захоплюють НБУ … Ясно, що Зеленському потрібна команда в НБУ яка буде виконувати його накази, знижуючи ставки і послаблюючи політику гривні для стимулювання зростання».
??⚙️
⚜️Народні депутати із фракцій “Слуга народу” та “Опозиційна платформа – за життя” зареєстрували у Верховній Раді найбільше нереалістичних законопроєктів.
Про це повідомляє Комітет виборців України
⚜️У Раді щороку проводитимуть гендерний аудит
У Верховній Раді щороку будуть проводити гендерний аудит.
Про це заявив керівник Апарату Верховної Ради Вячеслав Штучний під час онлайн-вебінару “Ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі”, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

“Ми приділяємо значну увагу питанням ґендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проєкт «Ґендерне бюджетування в Україні» є найбільшим у світі із впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі Апарату парламенту”, – зауважив Штучний.
⚜️Міністерство цифрової трансформації України

⚡️На Дія.Бізнес з’явиться інтерактивна карта інфраструктури підтримки підприємництва

Мінцифра за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe презентуватиме інтерактивну карту інфраструктури підтримки підприємництва на платформі https://business.diia.gov.ua

На карті кожен підприємець зможе знайти вичерпну інформацію про інкубатори та акселератори, центри підтримки підприємництва, фонди, бізнес-асоціації та інші об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва у своїй громаді та регіоні.

Головна мета проєкту — консолідувати на одному сайті всю інформацію про існуючі об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва, які можуть надати підтримку потенційним та діючим підприємцям на локальному рівні.

Участь у презентації інтерактивної карти інфраструктури підтримки підприємництва візьмуть:
– Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції
– Андрей Хорват, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ
– Андрій Ремізов, керівник онлайн-складової проєкту Дія.Бізнес

Онлайн-трансляція презентації розпочнеться 10 липня о 10:00 на YouTube-сторінці Кабміну https://bit.ly/YouTube_Government

Журналісти можуть поставити запитання до спікерів
https://forms.gle/jQPiWijyC1guCYeD7
Відповіді будуть надані спікерами під час презентації
⚜️Розпочався відбір учасниць навчальної програми “Школа лідерства для жінок-мерок”
Національний Демократичний Інститут (НДІ) оголошує відбір учасниць навчальної програми “Школа лідерства для жінок-мерок”, яка буде проходити в рамках проекту “Місцеві вибори 2020 в Україні: підвищення спроможності”.

Навчальна програма орієнтована на місцевих лідерок, які планують балотуватися на посаду голови громади або міста обласного значення у жовтні 2020 року. “Школа лідерства для жінок-мерок” буде проходити онлайн орієнтовно з 4 по 10 серпня по 5 годин на день включно з перервами між сесіями.

Точні дати та час будуть повідомлені відібраним учасницям.

Завдяки участі у “Школі лідерства для жінок-мерок”, Ви зможете поглибити знання та покращити навички у таких сферах:

розробка та ведення виборчої кампанії;
жіноче політичне лідерство та методи протидії гендерним стереотипам;
протидія гендерно обумовленому насильству щодо політично активних жінок;
основи виборчого законодавства;
залучення та управління ресурсами кампанії;
побудова персонального іміджу кандидатки та ефективна комунікація з виборцями;
місцеве самоврядування.
Під час навчання ви зможете не лише отримати теоретичні знання, але і застосувати їх на практиці. Впродовж всього навчання в рамках «Школи лідерства для жінок-мерок» відбуватиметься робота у групах над домашнім завданням, яке полягатиме у розробці плану виборчої кампанії для уявної кандидатки.
⚜️Високопосадовець ДБР заявляє про безперспективність більшості справ проти Порошенка
Слідчий ДБР Корецький заявляє про безперспективність більшості справ проти Порошенка
Керівник одного зі слідчих відділів Державного бюро розслідувань Олег Корецький заявив, що його захотіли звільнити з відомства після того, як він звернув увагу керівництва на безперспективність більшості справ відносно експрезидента Петра Порошенка.
⚜️В Україні у тестовому режимі запускають електронні лікарняні – МОЗ
⚜️Київська митниця оформила першу тисячу декларацій в автоматичному режимі
⚜️Південмаш виготовить 5 тисяч електробусів спільно із південнокорейською компанією
⚜️Норвезька компанія побудує в Запорізькій області найбільшу в Європі ВЕС
⛔️Більшість українців хотіли би бачити Епіфанія главою об’єднаної Православної церкви
Більшість українців хотіли би бачити митрополита Епіфанія предстоятелем об’єднаної Православної церкви у разі об’єднання Православної церкви України з Українською Греко-Католицькою церквою та Українською православною церквою Московського патріархату.
Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
⛔️Росія вимагає змінити законопроєкт про особливий статус Донбасу – учасник ТКГ
Російська сторона в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях затягує процес переговорів і вимагає виключити преамбулу з законопроекту про особливий статус Донбасу.
⛔️РФ проводить в Україні інформаційну спецоперацію – зовнішня розвідка
Росія продовжує інформаційні спецоперації в Україні та намагається використати Україну для зовнішнього впливу на перебіг політичних подій у світі.
Про це йдеться в заяві Служби зовнішньої розвідки України.
«Російські спецслужби продовжують використовувати свої можливості в Україні для проведення інформаційних операцій проти Української держави. Активізація багатовекторної роботи країни-агресора в українському інформаційному просторі є визнанням ефективності роботи українських спецслужб та спробою використати Україну для зовнішнього впливу на перебіг політичних подій у світі», – зазначається в заяві.
⛔️«Справа Шеремета»: суд до 13 липня взяв перерву у розгляді апеляції адвокатів Антоненка щодо його арешту
⛔️Президент США Дональд Трамп готовий наказати скоротити або навіть вивести американські війська з Південної Кореї і Японії, якщо Сеул і Токіо не погодяться підвищити плату за їх розміщення відповідно до вимог господаря Білого дому. З таким попередженням виступив колишній помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон в опублікованому в четвер інтерв’ю японській газеті Sankei
✅Посольство попросило сербські ЗМІ не поширювати неправду про “найманців з України”
Українське посольство в Сербії заперечило інформацію про причетність України чи її громадян до протестів у Белграді, закликавши сербські ЗМІ не поширювати неправду.
✅США запровадили санкції проти китайських посадовців, у відповідності до закону Магнітського
✅Хорватію та Болгарію допустять до першого етапу вступу в єврозону – ЗМІ
Чиновники єврозони готові допустити Хорватію і Болгарію до механізму обмінного курсу ERM-2, що є попереднім етапом для ухвалення євро як національної валюти протягом наступних трьох років.

Файного дня всім ??
Тетяна Геращенко

Залишити відповідь