Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Субота. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Субота. Що важливого?

????
⚜️Багато біженців в Україні працюють “у таких місцях, як Троєщина” – представник ООН
Представник Управління верховного комісара ООН з питань біженців в Україні Пабло Матеу констатує, що точна кількість біженців в Україні нікому не відома.
Про це він сказав в ефірі програми «Насправді: Світ» телеканалу «Дім».

При цьому він нагадав, що існує дві відмінності між поняттям мігрант і біженець: перший є законним, а другий пов’язаний з причинами, через які люди залишають свою країну походження або країну проживання.

«У вас багато мігрантів в Україні. Ми знаємо, хто вони, ми знаємо, скільки їх, і ми підтримуємо разом з урядом України. У випадку нелегальних мігрантів ми дійсно не знаємо, скільки їх в Україні», – заявив представник УВК ООН.
На його думку, з боку уряду України є «невелике небажання» брати участь у можливій міграційній амністії.

«Було б непогано вивести людей з тіні і точно знати, хто тут і хто. Ймовірно, хтось міг би перейти до іншого виду міграційних статусів в Україні. Більшість з них працюють, вони працюють в неофіційному секторі, працюють в таких місцях, як Троєщина. Вони не сидять вдома або займаються нелегальним бізнесом. Навпаки, вони роблять вклад в економіку, але в неформальному секторі, що не дуже добре. Тому я думаю, що виведення мігрантів з тіні може бути позитивним кроком», – зазначив Матеу.
⚜️
ООН і Червоний Хрест відправили гумпомощу жителям окупованого Донбасса
Через КПВВ “Новотроїцьке” в напрямку Донецька проїхали автомобілі з гуманітарною допомогою від ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Зокрема, в Донецьк вирушило 5 автомобілів ООН з продовольчими товарами, постільними речами, наборами реагентів для проведення ПЛР тощо. Всього близько 35 тонн гуманітарного вантажу.
Крім того, тим же маршрутом їдуть понад 40 тонн вантажівок з будматеріалами від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
⚜️
Нідерланди подадуть позов проти РФ до ЄСПЛ через збитий над Донбасом МН17
Цим кроком уряд Нідерландів хоче підтримати окремі скарги родичів жертв загиблих, які вже звернулися до ЄСПЛ.
⚜️
Росії буде все важче заперечувати свою причетність – родичі загиблих у рейсі МН17
Родичі загиблих під час рейсу МН17 впевнені, що після позову Нідерландів до Європейського суду з прав людини проти РФ через збитий літак Росії буде “все важче заперечувати свою причетність” до трагедії.
????
⚜️Головний інфекціоніст США: Ми досі перебуваємо на початку пандемії
Динаміка поширення коронавірусу у світі, насамперед, у Сполучених Штатах, Бразилії, Індії та Росії, свідчить про те, що світ перебуває на початку пандемії, й ситуація може погіршитися, якщо не застосувати заходів зі стримування хвороби.
⚜️Гра не переконує: Американський посол – про виступи постпреда Росії в ОБСЄ
Виступи постпреда РФ при ОБСЄ Олександра Лукашевича на засіданнях Постійної ради ОБСЄ нагадують комедійну оперу, чутно “багато пісень”, але “гра не переконує”.

????
⚜️Канада перевірила на коронавірус 8% населення
У Канаді медичну перевірку на інфікування COVID-19 пройшли 3 055 341 особа, які становлять понад 8% населення країни.
⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg

Розповідаємо про події тижня, що минає та анонси майбутніх заходів у традиційній тижневій добірці #ПРОМІС_тиждень?

?#ПРОМІС_навчає

?У Полтаві завершилась спеціальна короткострокова програма підвищення кваліфікації «Застосування інвестиційних інструментів в громадах».

На дводенному навчанні учасники розглянули особливості застосування інвестиційних інструментів на місцевому рівні, принципи проектного підходу до залучення інвестицій, важливість комунікаційних стратегій у співпраці з інвесторами. Набуті знання застосовували під час виконання практичних завдань.

?Представники індустрії гостинності Вінниці отримують індивідуальні консультації провідних експертів галузі.

Індивідуальне спілкування – другий етап бізнес-тренінгу «Школа гідів 2.0: успішний туристичний стартап». Експерти допомагають учасникам підібрати індивідуальні механізми просування власних продуктів на ринку. Консультації організовано Спілкою підприємців «Стіна» за підтримки Проекту #ПРОМІС. Детальніше: https://bit.ly/2CpUvY9

?Анонси подій
?21 липня в Ладижині відбудеться семінар-тренінг для підприємців «Впровадження енергозбереження в бізнесі».

Тренінг допоможе детальніше розібратися в темі енергозбереження для малого та середнього підприємництва (#МСП), дізнатися більше про «зелені» кредити для МСП, ознайомитись з основними проблемами та поточним станом ініціатив з енергозбереження в Україні. Захід відбудеться за підтримки Проекту ПРОМІС. Реєстрація є обов’язковою. Більше деталей: https://bit.ly/2ZgWvLn

?22 липня за підтримки Проекту ПРОМІС відбудеться круглий стіл «Презентація роботи офісу підтримки бізнесу та експорту» та «Презентація інвестиційного порталу Мелітополя».

Окрім презентації напрацювань, на заході обговорять плани взаємодії з місцевим бізнесом для підтримки та розвитку МСП. Реєстрація на захід є обов’язковою. Більше деталей – тут: https://bit.ly/3iNrDtK?

⚜️11 липня відбудеться перший менторський семінар «Світовий Конґрес Українців – від історії до сучасності».
Відповідний анонс опублікував перший віцепрезидент СКУ Стефан Романів у Facebook.

«Запрошуємо представників українських громадських організацій у діаспорі взяти участь у першому менторському семінарі “Світовий Конґрес Українців – від історії до сучасності”», – йдеться в анонсі.
⚜️СКУ та німецька євродепутатка обговорили російську агресію та реформи в Україні
Провід СКУ провів телеконференцію з Віолою фон Крамон-Таубадель, депутаткою Європарламенту, віцепрезидентом Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна.
Як повідомляється на сайті СКУ, ключовими питаннями порядку денного зустрічі були супротив російській агресії, дезінформація та перебіг реформ в Україні.

«З огляду на посилення агресії Російської Федерації та підвищений ризик макро-фінансової нестабільності в країні, надзвичайно важливо для СКУ зміцнювати нашу мережу друзів України. Світовий Конґрес Українців активно співпрацює з партнерами в усьому світі задля консолідації зусиль на підтримку України в ці непрості часи» – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.
????
⚜️Посли G7 готові запропонувати експертів для створення ВККС
Посли країн “Великої сімки” готові висунути експертів для участі в створенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів в Україні, якщо нове законодавство у рамках судової реформи буде відповідати міжнародним зобов’язанням України.
⚜️
????
⚜️European Union in Ukraine

Вже 18 книг українських авторів були перекладені й видані різними європейськими мовами. Серед них твори Сергія Жадана, Артема Чапая і Тараса Прохаська. Переклади побачили світ завдяки програмі ЄС Креативна Європа, яка надає видавцям гранти на переклад, публікацію і промоцію українських творів у Європі, а також європейських творів в Україні. Дізнайтеся, які саме книги презентують в ЄС сучасну українську літературу, за посиланням: https://bit.ly/2ZZuMyf

#ПрямуємоРазом
⚜️
В ЄС попередили постачальників вуглеводнів, що до 2050 р намір повністю відмовитися від викопних енергоносіїв
Всі партнери Європейського союзу, які постачають в ЄС викопні енергоносії, повинні мати на увазі стратегію, спрямовану на поступове виведення їх із споживання, заявила комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон.

“Наш головний меседж їм (партнерам) полягає в тому, що мета ЄС – до 2050 року стати кліматично нейтральним”, – сказала вона, відповідаючи в середу на брифінгу на питання про долю газопроводу “Північний потік – 2”

“Це означає, що на той час ми виведемо з ужитку викопні енергоносії. А що стосується газового сектора, то будемо використовувати декарбонізірованние гази”, – продовжувала Сімсон.

“Ми будемо прагнути до досягнення наших цілей, і всі партнери, які постачають нам копалини енергоресурсів, повинні це мати на увазі”, – підкреслила вона.

Єврокомісія представила дві прийняті в середу стратегії ЄС, спрямовані на досягнення “кліматичної нейтральності”: по інтеграції енергосистем країн союзу і “водневу стратегію”, яка передбачає масове виробництво чистого водню в енергетичних цілях.
⚜️Обсяги експорту російської нафти впали до мінімуму за 18 років
08.07.2020
Липень може стати для російських нафтовиків найгіршим місяцем за останні 18 років.

Про це свідчать дані агентства Argus.

В графіки експорту закладені поставки сорту Urals в далеке зарубіжжя в обсязі 1,67 млн ​​барелів на добу. Це на 25% нижче, ніж в червні, і найнижчий показник принаймні з 2002 року.

Морські відвантаження Urals в липні повинні скоротитися на 41%, до 770 тисяч барелів на добу. В першу чергу «під ніж» підуть поставки через порти Балтійського моря: вони знизяться майже вдвічі, до 580 тисяч барелів на день.

Провал на європейському напрямку буде частково компенсований поставками в Китай. Загальний експорт російської нафти (за всіма сортами) знизиться на 14%, до 3,27 млн ​​барелів на день.

«Це стане мінімальним рівнем з грудня 2014 року», – зазначає Argus.
⚜️Польща відкриє в Холмі “Інститут правди” і музей жертв “геноциду на Волині”
Віцепрем’єр-міністр Польщі Яцек Сасін оголосив у п’ятницю про плани створити в Холмі Інститут правди та примирення та Музей жертв “Волині”.
⛔️Посол Німеччини про українські суди: іноді мені здається, що я живу в серіалі
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен розповіла, що чула стільки абсурдних історій про німецькі компанії в українських судах, що це межує зі сценаріями до серіалів.
⚜️Єврокомісія: Україна продовжує відповідати критеріям безвізу з ЄС
В Єврокомісії вказали, що Україні необхідно посилити оперативну співпрацю з державами-членами для зменшення нелегальної міграції українських громадян до зони Шенген+.
⚜️European Union in Ukraine
World Health Organization Ukraine в Україні за фінансової підтримки European Union in Ukraine передають лабораторне обладнання, витратні матеріали та реагенти до лабораторій по Україні для покращення тестування на COVID-19.
Як зміниться кількість проведених тестів, наскільки швидко здійснюватиметься тестування та про перспективу створення окремої лабораторії завдяки постачам від ВООЗ та ЄС розповідають Олег Когут, заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, та Оксана Семенишин, завідувачка лабораторії особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.
EU Neighbourhood & Enlargement
EU neighbours east
#ПрямуємоРазом #ДолаємоCOVID19 #TeamEurope
⚜️Євросоюз виступив із заявою щодо агресії Росії проти України
Як підписант Мінських домовленостей Росія взяла на себе відповідальність за стійке політичне врегулювання конфлікту і має виконувати свої зобов’язання, конструктивно діючи в рамках Тристоронньої контактної групи та Нормандського формату.
???
⚜️Кораблі НАТО готуються до навчань у Чорному морі
Середземноморська військово-морська група НАТО на чолі з ракетним фрегатом Іспанії Álvaro de Bazán (F-101) взяла курс на північно-західну акваторію Чорного моря, де невдовзі відбудуться багатонаціональні навчання у районі портів Бургас та Одеса.
⚜️Україна і Туреччина планують угоду про співпрацю у сфері оборони
???
⚜️Новий очільник має продовжити попередню політику Нацбанку – МВФ10.07.2020 11:28
Керівництво Національного банку проводило ефективну грошово-кредитну та фінансову політику. Ця система має продовжуватися і при новому очільникові НБУ.
Так наголосив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю виданню “Ліга”.

“Ми вважаємо, що керівництво та персонал НБУ ефективно впроваджували виважену грошово-кредитну та фінансову політику, і важливо, щоб ця політика була продовжена і при новому очільнику”, – сказав він.

За його словами, Україна створила систему забезпечення незалежності центрального банку відповідно до найкращої міжнародної практики у 2015 році. Ця система добре послужила Україні та сприяла швидкому відновленню та зростанню економіки, зазначив Люнгман.
Але, зауважив він, для того, щоб ця модель працювала, центральний банк повинен відчувати впевненість в тому, що він може приймати важкі, але необхідні, рішення без політично умотивованих наслідків, що політичний істеблішмент буде захищати незалежність центрального банку, коли його дії ставлять під сумнів, і що незалежність центрального банку поважатимуть і за буквою, і за духом закону.

“Те, що керівництво НБУ відверто каже, що воно піддається політичному тиску, повинно хвилювати всіх”, – підкреслив представник МВФ в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, голова Нацбанку України Яків Смолій 1 липня подав Президентові заяву про звільнення через «систематичний політичний тиск».

Своєю чергою в Офісі Президента запевнили, що правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, додавши, що «безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України».

2 липня Президент вніс до Верховної Ради подання на звільнення Смолія з посади голови НБУ. Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проєкт відповідної постанови.

3 липня Верховна Рада звільнила Смолія з посади.
⚜️Україна продовжить угоду з ЄБРР щодо енергоефективності
⚜️Європейський банк реконструкції та розвитку надасть «Украероруху» кредит у розмірі €25 млн євро.
??⚙️
⚜️Ринок землі в Україні буде зі значними обмеженнями – Держгеокадастр
У Держгеокадастрі триває активна підготовка до старту ринку землі.
⚜️Ryanair навесні 2021 року запустить 9-й маршрут зі Львова до Італії
Ірландський лоукост Ryanair у літньому графіку 2021 року планує запустити маршрут зі Львова до Пізи та вже відкрив бронювання квитків.
⚜️Нафтогаз запустив пілотну сонячну станцію на Харківщині
Група Нафтогаз вводить в експлуатацію сонячну електростанцію (СЕС) «Андріївка» у Балаклійському районі Харківської області.
⚜️Суд взяв під варту священника – уродженця Росії, який торгував зброєю – поліція
⚜️Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ
Зміни у вступу для мешканців ТОТ або чому не варто “списи ломати”.
Крим, Донеччина, Луганщина – це не просто території, це люди. І доки ми не вирівняємо їх у правах з рештою українців (так-так, саме вирівняємо, адже на підконтрольній Україні території та ж молодь не має таких складнощів у вступі до закладів вищої освіти), деокупація і реінтеграція не стане можливою.
Увечері стало відомо, що Президент України підписав ухвалені Верховною Радою 3 липня зміни до Закону України “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей (https://bit.ly/38KgHbH). Детальніше про них читайте у матеріалі, підготовленому Valentina Potapova, керівницею освітнього напрямку УГСПЛ, головою Центр гражданского просвещения “Альменда”.
Захист освітніх прав дітей, що проживають на території тимчасово окупованого Криму, Донецької та Луганської областей здійснюється УГСПЛ за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії».
#ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #ВПО #переселенці #ЗбройнийКонфлікт #USAIDukraine #ПраваЛюдини #Права_людини_в_дії #CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна

⛔️ДБР порушило щодо Порошенка ще чотири справи за заявами Коломойського – адвокат
Державне бюро розслідувань порушило стосовно експрезидента Петра Порошенка чотири нові кримінальні справи за заявою бізнесмена Ігоря Коломойського.
⛔️Євросоюз засуджує рішення США поновити страти після 17-річної перерви
Європейський Союз засудив рішення США поновити виконання в країні смертних вироків та закликав адміністрацію США переглянути таке рішення.
✅США схвалили продаж Японії понад ста надсучасних бойових літаків F-35
Держдеп США затвердив заявку на продаж Японії 105 надсучасних літаків F-35 на загальну суму понад $23 мільярди.
Про це йдеться в повідомленні американського Агентства з питань оборонного співробітництва і безпеки.
«Продаж озброєння дозволить підтримувати цілі зовнішньої політики і національної безпеки США шляхом підвищення рівня безпеки головного союзника, який є потужним гравцем в контексті політичної стабільності та економічного прогресу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Для американського національного інтересу важливо допомогти Японії до розвитку і підтримки сильної і ефективної здатності до самооборони», — зазначили у відомстві.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь