Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Неділя. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.

Неділя. Що важливого?

????

⚜️Мати політв’язня в РФ Теймура Абдуллаєва направила скаргу до ООН
Діляра Абдуллаєва, мати політв’язня в РФ Теймура Абдуллаєва, підготувала скаргу до Управління Верховного комісара ООН з прав людини у зв’язку з порушенням прав її сина необґрунтованим довгостроковим переведенням його до штрафного ізолятору колонії в РФ.

⚜️Маас порівняв насильство в зонах конфлікту з руйнівним вірусом
Сексуальне та гендерне насильство в зонах конфлікту руйнує життя, воно є вірусом, проти якого немає вакцини, але воно не може залишатися безкарним

⚜️Іран відправив чорні ящики збитого літака МАУ в Париж – ЗМІ
Іран відправив до Парижа чорні скриньки зі збитого у січні українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ.

⚜️Число інфікованих коронавірусом у світі перевищило 14 мільйонів. ВООЗ повідомила про рекордний приріст за добу

????

⚜️Український конгресовий комітет надіслав партіям США свої пропозиції з підтримки України: про що в них йдеться
Український конгресовий комітет Америки – організація, що представляє інтереси української громади в США, – надіслав звернення до національних комітетів Демократичної та Республіканської партій США. У листі виклали ключові позиції щодо підтримки України, сподіваючись, що в партіях звернуть на це увагу напередодні виборів цього року. На додачу до вже існуючої двопартійної підтримки, в УКК звертають увагу партій на деякі пункти, які можуть бути посилені.

По-перше, ми хочемо бачити ще сильніше військове партнерство та більше військового обладнання – не тільки “Джавеліни”, треба говорити також і про Чорне море та повітряні сили.
Андрій Футей, президент Українського конгресового комітету
“По-перше, ми хочемо бачити ще сильніше військове партнерство та більше військового обладнання – не тільки “Джавеліни”, треба говорити також і про Чорне море та повітряні сили. По-друге, важливо не тільки зберегти санкції проти Російської Федерації, а зробити їх ще жорсткішими”, – розповів Голосу Америки президент Українського конгресового комітету Андрій Футей.

“Також ми знаємо, наскільки багато грошей вливає наш ворог в масмедіа та засоби комунікації. Важливо, щоб Америка підсилила свою спроможність боротись з російською дезінформацією, яка постійно виявляється не лише в Сполучених Штатах, а й у всіх демократичних країнах”, – додав він.

Серед інших позицій у листі УКК наголошує на важливості підтримання вже існуючої політики обох партій США. Зокрема, це підтримка територіальної цілісності України, заперечення будь-яких форм визнання російської влади в окупованому Криму, продовження політики “відкритих дверей” щодо членства України в НАТО та замороження активів і відмова у візах російським посадовцям, що причетні до корупційних та незаконних дій.

“Палата представників зараз є в руках однієї партії, Сенат – в руках іншої. Наша громада тримає зв’язки з обома сторонами. Не знати, хто завтра буде сенатором, конгресменом чи президентом. Може бути та сама людина, може бути інша. Тому для нас зберігати цю двопартійну підтримку дуже важливо”, – наголосив Андрій Футей.
⚜️Екс-посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Insitution Стівен Пайфер звернув увагу на те, що раптова перевірка військових Росією викликає занепокоєння офіційного Києва.

Як відомо, у Росії за рішенням президента країни оголошено перевірку військ Південного та Західного військових округів. Перевірка військ відбувається, як повідомляють російські ЗМІ, заради перевірки боєготовності збройних сил РФ та для підготовки до навчань “Кавказ-2020”.
Також повідомляється, що у перевірці беруть участь майже 150 тисяч військових, 414 повітряних судна та 106 кораблів.

“Міністр оборони (Росії – прим. ГА) каже, що метою є перевірка готовності. Що ж мабуть бонусом (для Росії – прим. ГА) є те, що це викликає занепокоєння у Києві”, – твітує у п’ятницю Стівен Пайфер.
Перевірку прокоментувала і дослідниця російського втручання на інформаційних операцій Моллі Маккью.

“Лише погляньте – російські військові навчання на понад 100 тисяч військових близько до серпня, поблизу кордону території навколо якої Росія створювала проблеми, та ще і у рік виборів президента США. Тут здається немає чого переживати? Хоча куди там”, – застерігає Маккью.

⛔️Помер конгресмен і правозахисник Джон Льюїс – він казав, що обранню Трампа допомогла Росія, а той радив йому займатись проблемами виборців
У п’ятницю 17 липня пішов з життя Джон Льюїс – один з найвпливовіших лідерів руху за громадянські права в США в наш час. Льюїс помер від раку підшлункової залози, який був діагностований у нього в грудні 2019 року.

Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії – конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі
Під враженням від діяльності правозахисників Мартіна Лютера Кінга і Рози Паркс, Джон Льюїс брав активну участь у боротьбі афроамериканців за їх права. У період сегрегації він неодноразово ставав організатором ненасильницьких акцій протесту і бойкотів. У їх числі – знаменитий марш на Вашингтон 1963 року.

У 1986 році він став членом Конгресу. Він провів на цій посаді понад 30 років, активно займаючись питаннями расової рівності і виступаючи проти участі США у військових конфліктах (зокрема, війни в Перській затоці та Іраку). До самої смерті він продовжував представляти штат Джорджія в Конгресі і активно займатися правозахисною деятельностью.

“Попри те, що свого часу він, як і будь-який інший політик, брав участь у політичних розбірках (згадайте його кампанію у 1986-му році) Джон Льюїс трансформувався у можливо найбільш морально недотоканого політика у країні, що є дивовижним досягненням”, – пише про смерть Льюїса американський політичний коментатор Майкл Трейсі.
Після обрання Льюїс переобирався 16 разів, тільки один раз набравши менше 70% голосів. У 2008 році він підтримав висунення Барака Обами на пост президента США. У 2016 році Льюїс організував 25-годинну сидячий страйк 100 конгресменів-демократів, які потребують посилити продаж зброї в США.

Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон
Джон Льюіс про обрання Трампа у 2017-му році
Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі заявила: «Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії – конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу».
У час інавгурації Дональда Трампа у 2017-му році Джон Льюїс заявив, що він не бачить у Трампі “легітимного президента”.

“Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон”, – тоді ж казав Льюїс каналу NBC News.

⛔️Reuters розповів про російських військових у Криму, не згадавши про окупацію
Інформаційне агентство Reuters розповіло про навчання російських військових у Криму і гендерну рівність у ВМС, не згадуючи про окупацію півострова.

⛔️США: Байден заявив про дані розвідки, що Росія знову втручається у виборчий процес

????

⚜️Embassy of Canada in Ukraine

За підтримки Канади??, Червоний Хрест України допомагатиме родинам із Чернівецької та Івано-Франківської областей, які постраждали внаслідок руйнувань спричинених рясними дощами та повенями на заході Україні??️.
Деталі за посиланням: .
_____________________________________________
With Canada’s?? support, Red Cross Ukraine will assist families from #Chernivtsi and #IvanoFrankivsk regions to address the devastation from heavy rainfalls and #flooding in Western #Ukraine ??️.
Read more: .

⚜️Світовий конґрес українців (СКУ) висловив вдячність українським громадам у світі за активну підтримку в питанні захисту української мови.
Про це йдеться на сторінці СКУ в Facebook.

«Сьогодні українці всього світу єднаються на захист мови. Вдячні всім українським громадам Австралії, Європи, Канади та Америки за підтримку позиції СКУ та активний виступ проти системних нападів на українську мову», – йдеться у дописі.

В СКУ зауважили, в «30-ту річницю підписання Декларації про державний суверенітет слова «суверенітет» та «незалежність» набувають нового значення, ми знову маємо єднатися на захист української державності, основою якої є – мова».

Як повідомляв Укрінформ, Світовий конґрес українців засудив напади на українську мову і виступив проти внесеного членом фракції «Слуга народу» Максимом Бужанським законопроєкту №2362, що передбачає зміни в мовному законодавстві.

«Світовий конґрес українців (СКУ) поділяє занепокоєння громадянського суспільства та світової української спільноти щодо посилення системного наступу на українську мову як єдину державну. Зокрема, СКУ рішуче протистоїть пропозиціям русифікації, які містяться в провокативному законопроєкті №2362 та потенційно сприяють розколу українського суспільства», – йдеться у заяві.

Зазначається, що СКУ послідовно наголошує на важливості утвердження української як єдиної державної мови та на необхідності зміцнення її позицій в освіті та всіх сферах життя. «Саме мова єднає український світ і сприяє вихованню нових поколінь свідомих українців – як в Україні, так і в діаспорі. Світовий конґрес українців категорично засуджує будь-які спроби послаблення позицій української як єдиної державної мови та виступає проти політизації мовного питання», – наголошується у заяві.

В СКУ застерігають українську владу та представників усіх політичних сил від гри «на руку» Росії та від «розхитування питань мовної політики у міжпартійній передвиборчій боротьбі».

«Мова – це державотворча основа, основа безпеки української нації. Право говорити рідною мовою на рідній землі виборювали багато поколінь українців, і сьогодні за це право гинуть захисники України. Системні атаки на державну мову несуть загрозу єдиній ідентичності української нації, відкриваючи двері «руському міру». Мусимо пам’ятати, що захист та підтримка української мови сьогодні – питання національної безпеки завтрашнього дня», – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.

Українці Австралії висловили протест проти розгляду «мовного» законопроєкту Бужанського, а українці Португалії звернулися до Президента України Володимира Зеленського щодо захисту української мови.

Всесвітній рух патріотів України закликав депутатів не голосувати за законопроєкт Бужанського про мову.

????

⚜️Великобританія замовила БПЛА «Protector»
Міноборони Великобританії уклало контракт на поставку першої партії безпілотників «Protector» RG Mk.1.

⚜️Британія перегляне методику підрахунку смертності від коронавірусу – ЗМІ
Уряд Великої Британії вирішив переглянути методи підрахунку смертей від COVID-19, аби точно знати, чи померла людина саме внаслідок інфікування коронавірусом – а чи з якихось інших причини.

????

⚜️⚜️⚜️Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про скасування терміну давності за злочини часів комунізму 1944-1990 років.

Тепер прокурори Інституту національної пам’яті Польщі зможуть притягати до відповідальності людей за злочини комуністичного режиму в Польщі.

Відповідно до чинного законодавства, з 1 серпня цього року за деякі категорії злочинів спливав термін давності, і притягати до відповідальності нікого не змогли б.⚜️⚜️⚜️

⚜️Результатом Мінська має стати відновлення територіальної цілісності України — ЄС
Мінські домовленості залишаються єдиною основою для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Джапарова і представник ЄС поговорили про саміт Україна-ЄС та ситуацію в Криму
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова 17 липня провела зустріч з представником ЄС в Україні, послом Матті Маасікасом.

⚜️Болгарія привітала об’єднання болгарської громади Одещини в одному районі
Болгарія привітала рішення України, за яким у рамках адміністративно-територіальної реформи болгарську громаду, яка проживає в Одеській області, об’єднали в одному районі.

⛔️⛔️⛔️Топ-дипломат Євросоюзу розкритикував США за запровадження санкцій щодо Північного потоку-2.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив: “Я глибоко стурбований тим, як почастішало застосування санкцій, або загрози санкцій, з боку США на адресу європейських компаній або інтересів”.

Таким чином він відреагував на нові інструкції Державного секретаря США Майка Помпео щодо нафтопроводів “Північний потік-2” та “Турецький потік-2”, оприлюднені у середу 15 липня.

Принципово Європейський Союз виступає проти застосування санкцій третьою стороною щодо європейських компаній, які ведуть легітимний бізнес
У документі Держсекретаря США йдеться, в разі якщо стане відомо, що європейські компанії співпрацюють із цими російськими енергетичними проектами, ці компанії ризикують потрапити під американські санкції.

“Принципово Європейський Союз виступає проти застосування санкцій третьою стороною щодо європейських компаній, які ведуть легітимний бізнес”, – заявив Боррель.

“Більше того, ЄС вважає, що екстериторіальне застосування санкцій суперечить міжнародному законодавству. Європейська політика має визначатись тут у Європі, а не третьою країною”, – додав дипломат.

Боррель закликав Сполучені Штати скасувати загрозу санкцій і закликав США до “відкритого діалогу”.

“Там, де існують різні погляди на політику, Європейський Союз завжди відкритий до діалогу. Але це не може відбутися, коли є загроза санкцій”, – заявив Боррель.

Сполучені Штати неодноразово висловлювались проти спроб Росії провести нафтопровід в обхід України до Європи
Санкції США направлені, в першу чергу, на два російські проекти із нафтопроводу в Європу “Північний потік-2” і “Турецький потік-2”.

Боррель у своїй заяві не згадував українські чи російські інтереси.

Сполучені Штати неодноразово висловлювались проти спроб Росії провести нафтопровід в обхід України до Європи, щоб таким чином ізолювати Україну від міжнародного ринку нафти та використовувати “блакитне паливо” як політичний інструмент у відносинах з Європою.

???

⚜️США схвалили продаж Україні 16 патрульних військових катерів
США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI і супутнього обладнання, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

⚜️“Завод 410 ЦА” отримав сертифікат НАТО
Київське ДП «ЗАВОД 410 ЦА» отримало сертифікат NАТО на право виконання базового і лінійного технічного обслуговування літаків Ан-26

???

⛔️Голова Верховного суду розповіла про тиск на суддів ВС
Голова Верховного суду Валентина Данішевська розповіла про те, який тиск чинився на суддів її суду.

Як сказала вона в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», випадок тиску під час розгляду справи про вклади братів Суркісів у «Приватбанку» був єдиним випадком, коли це стосувалося і її особисто також, але це був далеко не єдиний випадок тиску на суддів.

За її словами, судді Верховного суду вже більш як 20 разів зверталися до Вищої ради правосуддя з приводу впливу чи втручання і потерпають від цього так само, як і судді інших інстанцій. «Із 22 звернень суддів частина розглянута, частина ще перебуває на розгляді ВРП», – сказала Данішевська.

Водночас голова суду не змогла сказати, про який характер тиску говорять судді, пославшись на те, що не знайома із заявами колег. «Думаю, що це залежить не лише від дій тих осіб, які намагаються впливати, а й від суб’єктивного сприйняття подій суддею», – додала вона.
⚜️

??⚙️

⚜️Серіал «Чорнобиль» узяв сім нагород премії BAFTA TV
Нагородження мало відбутися ще навесні, але було перенесене через пандемію коронавірусу

Багатосерійна драма HBO про ядерну катастрофу «Чорнобиль» взяла сім нагород премії BAFTA TV.

Список усіх переможців і нагород можна подивитися на сайті премії.
«Чорнобиль» був відзначений у 14 категоріях, у тому числі і як «Найкращий міні-серіал». З них багатосерійна драма взяла рівно половину – сім нагород: за режисуру, операторську роботу, музику, монтаж, костюми, роботу художника, звук.

Як відомо, нагородження мало відбутися ще навесні, але було перенесене через пандемію коронавірусу. Через неї ж церемонію проводили не в прямому ефірі, а записали заздалегідь. Другу частину нагород вручатимуть 31 липня.

Як повідомлялося, нагородження премією Британської академії кінематографічних і телевізійних мистецтв поділили на дві частини: нагороди за найкращі кінофільми (так званий британський Оскар) тепер вручають взимку, а премії за досягнення в галузі ТБ (британська версія Еммі) вручають у липні.

Нагадаємо, фільм про Голодомор польської режисерки Агнєшки Голланд «Ціна правди», який у французькому кінопрокаті отримав назву «Тінь Сталіна» очолив рейтинги у Франції наприкінці червня.

⚜️

⛔️Корецький каже, що керівництво ДБР вимагало арештувати “Прямий”
Керівники Державного бюро розслідувань, зокрема перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков, давали вказівки слідчим вжити заходів для арешту телеканалу “Прямий” як речового доказу, внаслідок чого канал мав припинити свою діяльність.

⛔️Пожежа в Нантському соборі: слідчі розглядають версію підпалу
У французькому Нанті розслідують причини пожежі в соборі святих Петра і Павла, слідчі розглядають версію з підпалом.
Пожежу в Нантському соборі загасили, влада обіцяє допомогу в реконструкції
Прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс пообіцяв, що держава візьме участь у реконструкції готичного собору в Нанті, де сталася масштабна пожежа.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь