Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Неділя. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.

Неділя. Що важливого?

????

⚜️Кількість випадків коронавірусу у світі перевищила 16 мільйонів
Кількість зафіксованих випадків коронавірусу у світі становить 16 051 657.

⚜️«Російський історик Юрій Дмитрієв знайшов Сандармох, де розстріляне майже все українське відродження… Якщо РФ правонаступник СРСР, то також правонаступник цих злочинів», –
колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в Twitter.

????

⚜️Сполучені Штати офіційно звинуватили Росію, Китай, а також Іран у зусиллях, спрямованих на дискредитацію політичних сил у США, підрив виборів 2020 року, а також зменшення довіри до демократії в американському суспільстві.
З такою заявою виступив директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Еваніна, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми бачимо, як наші супротивники прагнуть скомпрометувати політичні кампанії у США, кандидатів, а також мають інші політичні цілі”, – зазначив Еваніна, уточнивши, що йдеться про загрозу виборчій інфраструктурі держави.

Керівник американської контррозвідки наголосив: “Ми продовжуємо відстежувати зловмисних кіберсуб’єктів, які прагнуть отримати доступ до мереж в окремих штатах та у федеральному масштабі, в тому числі тих, що відповідають за керування виборчим процесом”.

Еваніна уточнив, що має на увазі передусім Росію, Китай та Іран, хоча загроза виборам у США не виключається і з боку інших держав та недержавних суб’єктів.

За його словами, “мета Росії – ослабити Сполучені Штати та зменшити нашу глобальну роль”, а також підірвати довіру до демократичного процесу в США шляхом дезінформації, роботи інтернет-тролів тощо.

Що ж до Китаю, то ця країна, за словами керівника контррозвідувальної структури США, активізує вплив на американське політичне середовище та політичних діячів, які виступають проти інтересів КНР.

А Іран, на переконання Еваніни, зосереджує зусилля на операціях впливу в інтернеті. Це включає, в тому числі, поширення дезінформації в соціальних медіа з метою “підірвати демократичні інститути в США та розділити країну напередодні виборів”.

Нагадаємо, на початку листопада цього року в США відбудуться вибори президента, а також частини Конгресу.

⚜️Відновіть суворий карантин: медики США звернулись до Білого дому та Конгресу з відкритим листом
Навіть молоді та здорові можуть тижнями потерпати від симптомів COVID-19, – епідеміологи США

⚜️У США експерти дискутують, чи питання безпеки України має лишатись в інтересах США.

⚜️США та Росія обговорять мілітаризацію космосу

????

⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg
19 год ·
?Стисло про основні події тижня, що минає, в дайджесті #ПРОМІС_тиждень.

?У Яремче розпочалось навчання в рамках професійного курсу для баристів.

Дві групи учасників активно опановують особливості мистецтва приготування смачної кави. Навчання проходить в рамках проекту «Агентство кадрів та маркетингу», що реалізується за підтримки Проекту #ПРОМІС. Більше інформації: https://bit.ly/3fVjaCU.

?Завершився перший етап навчання курсу бізнес-освіти для жінок в рамках проекту «Бізнес-інкубатор з розвитку жіночих ініціатив» у Кременчуці.

Протягом трьох місяців учасниці розвивали бізнес-навички та опановували нові знання. Учениці презентували 25 проектів, 10 з яких буде відібрано до другого етапу навчання, що розпочнеться вже 28 липня. Більше інформації – у відгуках учениць: https://bit.ly/2BsnOth.

?У Мелітополі пройшов круглий стіл «Презентація роботи Офісу підтримки бізнесу та експорту» та «Презентація інвестиційного бізнес-порталу міста».

На заході, що відбувся за підтримки Проекту ПРОМІС, презентували результати опитування, присвяченого проблематиці бізнесу. Організатори також оголосили про початок тематичних навчань у серпні. Крім того, презентували інвестиційний бізнес-портал міста, що був створений з ініціативи місцевих підприємців. Детальніше – тут: https://bit.ly/3hyvhX6.

?У Полтаві відбулось засідання Комітету з управління впровадженням Стратегії економічного розвитку міста на період до 2027 року.

На заході розглянули реалізовані ініціативи, оцінили актуальність наявного Плану реалізації Стратегії та обговорили розробку такого плану на наступний період. Більше інформації: https://bit.ly/2WROFX6.

?Що почитати на вихідних?

#GoGreen ? Необхідна інформація та підходи до розробки екологічного паспорта міста викладені експертами Проекту ПРОМІС в статті журналу «ECOBUSINESS.Екологія підприємства»: https://bit.ly/3eXjboP (тепер і в друкованій версії).

Агенція розвитку Мелітополя Центр соціальних та ділових ініціатив м. Яремче Інша Жінка / Divergent Woman

#ПРОМІС_навчає

⚜️

????

⚜️Суд Британії може розглянути роль РФ у смерті жінки з Еймсбері, яка отруїлася “Новічком”
Родичі померлої Дон Стерджесс звернулися до суду з проханням розслідувати, хто саме віддав наказ про отруєння Скрипалів у Солсбері у 2018 році.

⚜️Джонсон визнав, що уряд Британії недооцінив небезпеку коронавірусу
За його словами, найбільшою проблемою, яку уряд не зміг зрозуміти на початку пандемії, була ступінь безсимптомної передачі між людьми.

????

⚜️Латвія закликає РФ припинити брехню про окупацію Балтії 1940 року
Росія продовжує поширювати брехню про насильницьке включення Латвії, Литви та Естонії до складу СРСР 80 років тому, представляючи таке приєднання як добровільний крок.

⚜️У Будапешті тисячі людей протестували проти втручання Орбана в роботу ЗМІ
Протестувальники пройшли від редакції медіа вздовж Дунаю до офіційної резиденції прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у Замку Буда.

⚜️Австрія внесла Україну в “червоний список” із забороною на в’їзд
Австрія з півночі понеділка, 27 липня, вводить нові обмеження на в’їзд з 32 країн або районів з високим ризиком зараження коронавірусом.

⚜️”20 досягнень до 2020 року”: Україна розраховує на угоду про Спільний авіапростір з ЄС

⚜️ЄС застерігає Україну від торговельних обмежень
Євросоюз закликає Україну підтримувати промисловість так, щоб не порушувати положень угоди про асоціацію. Так у представництві ЄС у Києві прокоментували ухвалений ВР у першому читанні протекціоністський законопроєкт.

⚜️В ЄС висловили стурбованість щодо змін до закону про держзакупівлі
У Європейському Союзі стурбовані змінами до закону про держзакупівлі, з тим щоб обмежити доступ до публічних закупівель для продукції машинобудування, якщо хоча би частина компонентів не буде вироблена в Україні.

Про це йдеться у відповіді представництва ЄС у Києві на запит DW.

За інформацією видання, позиція дипломатичній місії така, що ці документи однозначно порушуватимуть принцип недискримінації, закладений в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, а також у зобов’язаннях України в рамках Світової організації торгівлі.

“Хоча бажання підтримати вітчизняну промисловість є зрозумілим, особливо з огляду на економічні труднощі через пандемію СOVID-19, є інші способи це робити, не порушуючи засад вільної конкуренції у відносинах з країнами ЄС та іншими членами СОТ”, – зазначили у представництві ЄС.

???

⚜️Ключові напрямки співпраці України та НАТО.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина обговорила ці питання з послами держав-членів НАТО, акредитованих в Україні.

Зокрема, йшлося про таке:

☑️ Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП) залишається ключовим інструментом для досягнення необхідних критеріїв членства в Альянсі.

☑️ РНП-2020 є програмою стратегічних та вимірюваних реформ, які забезпечують ефективну та системну підготовку до членства в Альянсі.

☑️ Україна розпочала консультації для наповнення практичним змістом участі у Партнерстві розширених можливостей НАТО.

☑️ Для ефективної роботи та розвитку більш широкого порядку денного Україна-НАТО, нам потрібно відновити регулярні засідання комісій Україна-НАТО на міністерському рівні.

Детальніше на Урядовому порталі: https://bit.ly/30Iiv1u

Mission of Ukraine to NATO NATO in Ukraine

⚜️П’ять кораблів НАТО зайшли до Одеси
До порту Одеси в суботу увійшли п’ять кораблів НАТО на чолі з флагманом Постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2).

???

⚜️Розміщення нових єврооблігацій дозволить Україні економити близько 1 мільярда на рік – Устенко

⚜️ПриватБанк в суді США заявив про відмивання $800 мільйонів Коломойським і Боголюбовим

⚜️Держбюджет за січень-червень виконано із дефіцитом 18,8 мільярда – Держказначейство
У січні-червні 2020 року дефіцит держбюджету становив 18,8 млрд грн, у тому числі 28,38 млрд грн – за загальним фондом при плані у 42 млрд грн.

⚜️ЄБРР забезпечить Novus кредитом на 100 мільйонів доларів для розширення мережі
Європейський банк реконструкції та розвитку забезпечить компанії “Новус Україна” довгостроковий кредит для фінансування розширення мережі супермаркетів та будівництва логістичного центру у Києві.

⚜️ЄБРР надав “Нібулону” кредит на 27 мільйонів доларів у зв’язку з пандемією
Європейський банк розвитку та реформ надав українському сільськогосподарському концерну “Нібулон” кредит в розмірі до 27 мільйонів доларів.

??⚙️

⚜️Український інститут національної пам’яті

Проєкт ARTS&RIGHS за підтримки Українського інституту національної пам’яті збирає разом активістів, правозахисників, журналістів, режисерів, операторів, письменників, щоб створити мережу документальних активістів.

Мета цієї мережі – стати середовищем для нових проєктів на перетині документалістики та активізму, нетворкінгу, організаційної, фандрейзерської та продюсерської підтримки. Онлайн-марафон документального активізму є першою подією в рамках створення мережі.

Він триватиме з 28 липня до 1 серпня та передбачає зустрічі з людьми, які мають особистий досвід у форматі “живих історій”, і панельні дискусії на теми:
◇ документалістика як зброя в інформаційній війні
◇ що таке пам’ятати: вшанування пам‘яті героїв російсько-української війни
◇ полонені та політв’язні: боротьба за звільнення
◇ декомунізація свідомості та переосмислення тоталітарного минулого

Реєстрація та програма: https://bit.ly/3jAjaKQ
Подія: https://www.facebook.com/events/304231317612050/

⚜️Науковці Академії залучені до розгляду справи щодо конституційності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»
Позиції вчених НАН України – правознавців і мовознавців
7 та 9 липня 2020 року на відкритій частині пленарних засідань Великої палати Конституційного Суду України у формі усного провадження відбувся розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704–VIII. Високий суд, серед іншого, заслухав позиції учених Національної академії наук України – правознавців і мовознавців.
http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx…

⛔️Росія продовжує приховано перекидати військову техніку й обладнання в Лівію у вигляді підрозділів ПВК “Вагнер” з метою проведення там військових операцій та дестабілізації обстановки в регіоні.

“Росія продовжує відігравати деструктивну роль у Лівії шляхом постачання озброєння для угруповання “Вагнер”, – заявив командувач операцій АФРИКОМу генерал морської піхоти Бредфорд Герінг.

У цьому контексті наведені знімки аерофотозйомки, надані американським командуванням в Африці, на яких зображені літаки Су-24, Іл-76, системи ППО “Панцир”, важкі бронеавтомобілі “Тигр”, іншу бронетехніку та особовий склад, що належать російському угрупованню “Вагнер”.

✅Через нерест тріски. Данія тимчасово заборонила будівництво Північного потоку-2

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь