Выборы Украина и США

Імовірність — понад 90%. Байден стане наступним президентом США — детальний прогноз The Economist.

Vlad Ponomar

Імовірність — понад 90%. Байден стане наступним президентом США — детальний прогноз The Economist.

Джо Байден здобуде перемогу на виборах президента США з ймовірністю в 91% (9 шансів з 10), тоді як Трамп має лише 8% шансів бути переобраним (1 з 10).

Про такі дані станом на 27 липня свідчить прогностична модель журналу The Economist. Вона враховує не лише дані соцопитувань, але й економічну та демографічну ситуацію в окремих штатах США. Модель розроблена за участю Ендрю Гельмана та Мерліна Хайдеманнса, фахівців в галузі статистичного моделювання та політології з Колумбійського університету. The Economist застосовує подібний метод вперше для розрахунку результату виборів 2020 в США — як загалом, так і окремо в кожному зі штатів. Журнал докладно описує, як працює модель і навіть надає можливість ознайомитися з її кодом.

Модель The Economist пророкує, що демократ Джо Байден з ймовірністю в 99% збере більшість голосів американських виборців (понад 19 шансів з 20). Трамп має менше ніж 1% шансів завоювати більшість симпатій виборців (менш ніж 1 з 20).

Однак, як відомо, американська модель виборів президента не гарантує перемогу кандидату, який набрав максимум голосів (Хілларі Клінтон у 2016р підтримали майже на 3 млн людей більше, аніж Трампа, однак вона програла вибори) — вирішальне значення має розподіл голосів Колегії виборщиків.

Згідно з прогнозом The Economist, у 2020р Байден має всі шанси виграти і це змагання: журнал оцінює, що він збере 250−415 голосів виборщиків (для перемоги необхідно набрати 270), тоді як Трамп — близько 123−288 голосів. Таким чином, наступним президентом США, швидше за все, стане саме Байден (91% ймовірності або 9 з 10), тоді як Трамп має набагато нижчі шанси (8% або 1 з 10).
На цей час, якщо б вибори відбулися 26 липня, Байден набрав би 346 голосів виборщиків, а Трамп — 192, свідчать розрахунки журналу.

Модель також дає уявлення про те, як розподіляться голоси виборщиків за окремими штатами. Найімовірніше, прогнозує The Economist, Байден виграє у 25 штатах, Трамп — у 20, а результат голосування ще в 5 штатах залишається непередбачуваним (Північна Кароліна, Аризона, Огайо, Джорджія, Айова). До «сумнівних» штатів, за перемогу в яких ще може поборотися кожен з кандидатів, прогноз також відносить Техас (з більшою ймовірністю переможе Трамп) та Флориду (з більшою ймовірністю переможе Байден).
Майже гарантовано (імовірність понад 99%) Байден виграє в Каліфорнії, Орегоні, Іллінойсі, Массачусетсі, Вермонті, Коннектикуті, Нью-Джерсі, Делавер, Нью-Йорку, Мериленді, Род-Айленді, а також в штаті Вашингтон і в місті Вашингтон (округ Колумбія).

Трамп напевно здобуде перемогу в Алабамі, Теннессі, Західної Вірджинії, Кентуккі, Арканзасі, Канзасі, Оклахомі, Небрасці, в Південній і Північній Дакоті, Вайомінгу, Юті та штаті Айдахо.

Крім того, модель The Economist усереднює дані соцопитувань, коригує їх з необхідними поправками на інші фактори (різницю в розмірі вибірки тощо), щоб передбачити розподіл голосів виборців у день виборів.
Згідно з цим прогнозом, Байден зрештою збере 53,9% голосів американців (зараз зібрав би 54,2%), а Трамп — 46,1% (зараз — 45,8%).

До дня голосування, яке відбудеться 3 листопада 2020 року, залишається менше ніж 100 днів.

За останні тижні між Трампом і Байденом — утворилася електоральна прірва. За чинного главу Білого дому готові проголосувати 40% виборців, тоді як за його опонента — 55%, показує нещодавня соціологія.
Поточний розрив між кандидатами на головну посаду в США є дуже значним — востаннє подібне фіксувалося за часів президентських перегонів 1992р.

Світлина від Vlad Ponomar.
Світлина від Vlad Ponomar.
Світлина від Vlad Ponomar.
Світлина від Vlad Ponomar.
Світлина від Vlad Ponomar.

Світлина від Vlad Ponomar.
Світлина від Vlad Ponomar.

https://projects.economist.com/us-2020-forecast/president

Залишити відповідь