Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни.Неділя. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.Неділя. Що важливого?
????
⚜️У світі кількість інфікованих коронавірусом перевищила 21,3 мільйона осібУ світі станом на ранок 15 серпня кількість хворих на коронавірус COVID-19 становить 21 355 685 осіб.
⚜️«Без Криму немає України». Заступник глави Меджлісу кримських татар хоче більшої рішучості від влади
Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вважає, що українській владі потрібно бути «більш рішучою і наполегливою», як в питаннях обміну утримуваними особами з внесенням до списків ув’язнених у Росії кримських татар, так і загалом у діях і переговорах щодо повернення під контроль українських територій.
Так Умеров прокоментував інформацію щодо нового списку українців, який нібито підготовлений для чергового обміну утримуваними особами.
«Тепер заговорили, в черговий раз, про обмін. Навіть узгоджений список на 100 чоловік є. Цікаво, є там хтось із Криму? А кримські татари є? Чи знову немає?» – написав він у фейсбуці.
Умеров вважає, що проведенням постійних обмінів «перемоги не досягти».
????
⚜️Посольство США передало українським силовикам засоби захисту від COVID-19
⚜️США і Польща підписали угоду про розміщення американських солдатівУгода, підписана держсекретарем США Помпео і главою польського Міноборони Блащак, передбачає розміщення в Польщі на ротаційній основі частин П’ятого армійського корпусу Сполучених Штатів.
⚜️США і Росія проведуть новий раунд переговорів про контроль за ядерним озброєнням на початку тижня у Відні
⛔️Поштова служба США повідомила 46 штатів, що може не встигнути доставити бюлетені голосування поштою – деякі штати переглядають свої вимоги
????
⚜️Понад 12% жителів Канади вже перевірили на COVID-19У Канаді перевірку на інфікування коронавірусом пройшло понад 12% населення країни.
⚜️Канаду закликають запровадити санкції проти Білорусі через придушення протестів
⚜️Світова українська громада та уряд України повинні звучати як один потужний голос на тлі інформаційної війни, яку веде РФ.Як передає Укрінформ, про це заявив президент СКУ Павло Ґрод в ході телеконференції провідників Світового Конґресу Українців (СКУ) та першої заступниці Міністра закордонних справ України Еміне Джапарової.«Cпівпраця світової української громади та України критично важлива задля розбудови підтримки української держави у світі. В час, коли Росія веде інформаційні війни, перекручує історію та намагається відбілити злочини минулого – ми маємо діяти спільно, і говорити як один потужний голос», – наголосив президент СКУ Павло Ґрод.
Сторони обговорили на зустрічі пріоритетні напрямки співпраці МЗС-СКУ та майбутні можливі спільні ініціативи публічної дипломатії на підтримку України.
Павло Ґрод наголосив на важливості продовження співпраці та окреслив напрямки майбутніх спільних проєктів. Марія Купріянова, Виконавчий директор СКУ, відзначила успішні заходи публічної дипломатії, проведені у червні та липні цього року спільно з Представництвом України при ЄС: панельна дискусія щодо деокупації Криму та дискусія присвячена аналізу мінського процесу.
Перша заступниця міністра МЗС України зазначила: «Роботу, яку проводить СКУ для подолання російської агресії, розбудови потужної європейської України, збереження української ідентичності у світі важко переоцінити».
До питань зовнішньої трудової міграції та захисту прав трудових мігрантів звернувся Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук. Він розповів про пропозицію створення дорадчого міжвідомчого органу, з якою СКУ нещодавно звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Еміне Джапарова та Лариса Дір, начальниця Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України, відзначили важливість цієї ініціативи.
Перший Віцепрезидент СКУ Стефан Романів торкнувся теми визнання Голодомору 1932 – 1933-х років геноцидом українського народу, а також визнання геноцидом депортації кримськотатарського народу у 1944 році. Ряд успішних інформаційних кампаній у цьому напрямку вже здійснено світовими українськими організаціями та громадами в складі СКУ. Менш ніж за місяць понад 10 тисяч осіб підписали петицію про включення терміну Голодомор до англомовних словників.
????
⚜️Прем’єри країн Балтії закликали Білорусь провести нові вибориГлави урядів Естонії, Латвії і Литви виступили в суботу зі спільним закликом до влади Білорусі провести нові і вільні вибори президента.
⚜️Лукашенко відмовився від міжнародного посередництваПрезидент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що для врегулювання ситуації в країні закордонні посередники не потрібні.
???
⚜️​Ближче до Чорного моря: США перекидають F-16 з авіабаз у НімеччиніАмериканські F-16 з авіабази Шпангдалем перебазуються на північ ІталіїЗапланований вивід частини контингенту армії США з Німеччини, якій розпочався у червні 2020 року, торкнувся і авіаційної компоненти, яка у військовій доктрині країн НАТО займає провідне місце.
Одна з ескадрилій F-16 – 480-та винищувальна ескадрилья, яка базується на авіабазі Шпангдалем на заході Німеччині буде перебазована на північ Італії на авіабазу Авіано. На ній вже знаходиться дві ескадрилій F-16 – 555-та та 510-та.
“Перебазування F-16 ближче до Чорноморського регіону дозволить ефективніше проводити динамічне використання сил та ротаційне розгортання на південно-східному фланзі НАТО”, – повідомив міністр оборони США Марк Еспер.
⚜️
???
⚜️Суркіси vs ПриватБанк: Малюська побачив “договорняк” між суддями й олігархамиМіністр юстиції Денис Малюська побачив у судовому процесі шести британських компаній, пов’язаних із родиною Суркісов, проти ПриватБанку ознаки змови між суддями та бізнесменами.Як повідомляє Укрінформ, про це міністр написав у Фейсбук.
«Тихенький договорняк на мільярди гривень. У головних ролях: судді, олігархи та “активісти”. І ризик перетворення України на арену боїв без правил», – зазначив Малюська, коментуючи засідання 14 серпня Печерського районного суду у справі за позовом шести британських компаній до ПриватБанку та Мінфіну.
Зокрема, як нагадав міністр суть спору, позивачі вимагають зобов’язати ПриватБанк продовжувати обслуговувати їхні депозити. ПриватБанк заперечує, оскільки депозитів не існує, вони були конвертовані у акції банку під час процедури неплатоспроможності.
Водночас суд виніс ухвалу про забезпечення позову, і Приват зобов’язали обслуговувати депозити. Однак Приват ухвалу про забезпечення не виконав, оскільки, як наголосив Малюська, депозитів не існує.
При цьому у процесі, за словами міністра юстиції, були задіяні практично усі можливі судові маніпуляції: формальний відповідач фізична-особа (щоб змінити підвідомчість справи); маніпуляція з судовим збором (позов не про стягнення коштів, а про обслуговування депозитів); маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, аж поки система не розписала справу на певного суддю); маніпуляція зі способом забезпечення (забезпечення було практично ідентичним позовним вимогам).
«Зараз суд розглядає питання законності та обґрунтованості останньої та найбільш нахабної маніпуляції: позивачі просять встановити Порядок виконання ухвали про забезпечення, якою стягнути тіло депозитів і нараховані проценти на користь позивачів. Тобто, у якості забезпечення суд просять стягнути кілька мільярдів з ПриватБанку на користь шести британських компаній, заснованих офшорами з BVI», – обурюється міністр.
За його словами, така позиція виходить за межі того, що можна робити для забезпечення позову (ст.150 ЦПК). «Вона, до того ж, не полегшує, а навпаки, робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з Приватбанку, то банк, у випадку задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую – позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов’язання обслуговувати депозити», – зазначив Малюська.
На його думку, виглядає весь цей процес «вкрай погано» з кількох причин. Зокрема, як зазначив міністр, враховуючи, скільки галасу довкола процесу та які ризики для репутації він створює, природним була б швидка відмова у задоволенні заяви позивачів, однак суд тримає “драматичну паузу”, намагаючись уникати будь-яких процедурних порушень процесуальних прав відповідачів – «очевидно, очікується, що апеляційну скаргу подавати будуть саме вони, а не позивачі».
Також Малюська звернув увагу, що слухання справи призначили на кінець робочого дня, у п’ятницю, посеред серпня у період відпусток – імовірно, з розрахунку на мляву реакцію публіки; справу поставили слухати останньою, що вказувало на готовність слухати справу хоч до ночі і таки отримати результат.
За словами глави Мін’юсту, суд попри неявку двох відповідачів у справі, заслухав кілька клопотань та один відвід і лише після цього, не заслуховуючи думку учасників процесу, відклав слухання у зв’язку з тим, що відповідачі не були належним чином повідомлені про засідання у справі. Складалось враження, як додав Малюська, що «рішення про відкладення було прийнято (або погоджено) не одразу, і не особою, яка була присутня у залі судового розгляду».
Крім того, міністр юстиції вказав на відсутність «активістів», які повністю проігнорували ключове і найпроблемніше судове засідання, хоча раніше ледь штурмом не брали суди під час другорядних і неважливих розглядів щодо Привату.
Таким чином, як вважає Малюська, у справі «усі ознаки такого собі тихенького договорнячку ціною у мільярди гривень».
Як повідомлялося, 14 серпня Печерський суд переніс на 2 вересня засідання у справі за позовом шести британських компаній, пов’язаних з сім’єю Суркісів, проти ПриватБанку.
У квітні Апеляційний суд Києва відхилив скаргу державного ПриватБанку на рішення Печерського райсуду про фактичне стягнення з банку 250 млн дол., які зберігалися на депозитах шести компаній, пов’язаних з бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами в кіпрській філії ПриватБанку до націоналізації.
Згідно з роз’ясненням суду, банк повинен виконати умови депозитних договорів, укладених з цими компаніями.
Водночас ПриватБанк наполягає, що виконання договорів неможливо, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації як кошти, що належать особам, пов’язаним із ексвласниками Приватбанку.
Кабінет Міністрів 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. У межах націоналізації банку його зобов’язання перед пов’язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обміняні на акції додаткової емісії банку.
Окружний адміністративний суд Києва 17 травня 2017 року визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними з ПриватБанком особами родини Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, які стосувалися рахунків фізосіб.
Родина Суркісів, а також пов’язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.
⚜️
??⚙️
⚜️Секретар РНБО: повернення Білоруссю бойовиків «Вагнера» до Росії – не дружній крок щодо України
⚜️Україна ухвалила м’яку заяву щодо Білорусі і не зважилася на невизнання виборівМіністерство закордонних справ оприлюднило заяву про результати виборів у Білорусі із критикою їхніх результатів.
⚜️Єпіфаній: Православна церква Білорусі має право на ТомосМитрополит Київський і всієї України Єпіфаній закликав білоруський народ захистити демократичну і незалежну майбутнє своєї держави.
⛔️У Білорусі порушили справу проти засновника опозиційних Telegram-каналівМВС Білорусі порушило кримінальну справу проти засновника опозиційних Telegram-каналів NEXTA і NEXTA Live Степана Путила і оголосило його в розшук.
РФ оголосила в розшук засновника опозиційного білоруського Telegram-каналу NEXTA
Лукашенко заявляє, що домовився з Путіним про “всебічну допомогу”
У Білорусі вже сьомий день люди виходять на протести
⚜️Білоруська автокефальна православна церква ранком у суботу, 15 серпня 2020 року, оприлюднила звернення з приводу подій у країні.
Його текст за підписом голови БАПЦ, архиєпископа Святослава Логина (Канада) з’явився на сайті конфесії.
“Християнська віра завжди вчить нас боротися за правду і добро, поважати інших людей. У наші дні білоруси страждають, бо нечестивий уряд застосував зброю проти свого народу, який вийшов на мирні протести проти брехні та зла. Увесь цивілізований світ солідарний з людьми, які захищають свою гідність і свій голос на президентських виборах у Білорусі та засуджують насильство над ними. (…)
Білоруська автокефальна православна церква, яка діє у вигнанні (а на батьківщині – в підпіллі), закликає білоруський народ захищати свою свободу вибору та майбутнє своєї держави! Ми молимось за упокій наших загиблих співвітчизників і за здоров’я поранених і полонених, за весь наш народ. Нехай Господь благословить усіх на добрі вчинки і позбавить нас від лихого!”, – йдеться у зверненні.
✅Рада Європи готова підтримати білоруські реформиРада Європи готова допомогти Білорусі у проведенні необхідних реформ.
ЄС вимагає розслідування фактів насильства та виборчих фальсифікацій у БілорусіЄвропейський Союз вимагає ретельного розслідування жорстокого поводження з учасниками протестів в Білорусі та заявляє про намір ввести санкції проти посадовців, винних у насильстві та фальсифікаціях після президентських виборів.
Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь