Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Вівторок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Вівторок. Що важливого?

????

⚜️Президент Литви закликав ООН і ОБСЄ реагувати на ситуацію в Білорусі
Президент Литви Гітанас Науседа закликає реагувати на порушення прав людини під час протестів у Білорусі Раду з прав людини ООН і ОБСЄ.

⚜️Українські депутати погодили декларацію в ПАРЄ щодо Білорусі з МЗС та групою “Балтік+”
Ініційована головою постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи декларація щодо подій у Білорусі була попередньо погоджена з Міністерством закордонних справ України та групою “Балтік+”.

⚜️Видання “Українська правда”, “Європейська правда” та “Історична правда” вирішили називати Олександра Лукашенка “в.о. президента” Білорусі.

⚜️Україна розірвала ще одну угоду з РФ – про торгові представництва
Кабінет Міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про взаємне заснування торгових представництв, яка діяла з жовтня 1992 року.

????

⚜️Центральний архів зарубіжної україніки поповнився документами і виданнями зі США
Центральний державний архів зарубіжної україніки (ЦДАЗУ) отримав надходження від української громадсько-політичної, культурно-освітньої та релігійної діячки у США Ольги Матули.

⚜️Демократи обіцяють підтримку територіальній цілісності та реформам в Україні – платформа партії
У платформі Демократичної партії 2020, опублікованій на веб-платформі Демократичного національного з’їзду, йдеться про те, що представники партії будуть продовжувати «трансатлантичну підтримку зусиллям з реформ в Україні і її територіальній цілісності».

Ця платформа була прийнята на засіданні комітету із розробки платформи 27-го липня і рекомендована для схвалення делегатами з’їзду, який розпочався у понеділок, 17 серпня.

Ми не дозволимо Москві втручатися у наші демократії чи підточувати нашу рішучість. Ми підтвердимо відданість Америки НАТО і захисту наших союзників.
платформа Демократичної партії
Документ на 92 сторінки охоплює чимало аспектів внутрішнього життя країни, такі як економіку, охорону здоров’я, реформу системи кримінального права та імміграції, а також – зовнішньої політики.

У платформі, зокрема йдеться, про необхідність трансатлантичного співробітництва для вирішення багатьох викликів сьогодення.

«Ми працюватимемо разом із окремими європейськими країнами та Європейським Союзом, щоб протистояти загрозам нашим демократіям і посилити спільну стійкість проти корупції і клептократії. Ми будемо підтримувати більшу європейську інтеграцію, сильніші можливості захисту і більшу енергетичну безпеку. Ми посилюватимемо нашу координацію і наші спільні стандарти відносно технологій, торгівлі, інвестицій. Ми працюватимемо разом, щоб посилити наше економічне відновлення після COVID-19 і зменшення нерівності», – йдеться у документі.

Також в платформі, яка є погодженими позиціями представників партії, що балотуються в будь-які органи влади, йдеться про те, що демократи, спільно із європейськими партнерами, будуть протистояти “реваншистській Росії”.

«Ми не дозволимо Москві втручатися у наші демократії чи послаблювати нашу рішучість. Ми підтвердимо відданість Америки НАТО і захисту наших союзників».

В платформі критикується підхід Адміністрації Дональда Трампа до європейських партнерів.

«Він (Дональд Трамп – ГА) бачить Європу як ворога – не друга – Сполучених Штатів. Він бачить Росію Володимира Путіна як стратегічного партнера – не як стратегічного противника. Він бачить союз праворадикальних націоналістів, спрямований проти Європейського Союзу, як політичних союзників, а не деструктивних антагоністів».

Натомість демократи, йдеться в платформі, «бачать об’єднану, демократичну, процвітаючу Європу як життєву важливу для Сполучених Штатів… НАТО – найсильніший військовий союз в світі. І ми разом стоїмо за універсальні права та свободи навколо світу».

Ми виступаємо за дотримання і, якщо необхідно, збільшення санкцій, разом із нашими союзниками, до тих пір, поки суверенітет України і територіальна цілісність не будуть повністю відновлені.
платформа Республіканської партії 2016
У платформі йдеться про те, що демократичні принципи лежатимуть в основі зовнішньої політики США. Демократи також обіцяють зробити «гендерну рівність основним зовнішньополітичним пріоритетом», зокрема, разом із дипломатичними партнерами, залучати більше жінок до встановлення миру навколо світу. Спільно із європейськими партнерами, демократи обіцяють й протистояти виклику зміни клімату.

Раніше виконавчий комітет Республіканського національного комітету оголосив, що вони не будуть приймати нову платформу, а залишать ту, яка була прийнята на партійному з’їзді в Клівленді в 2016-му році. Ця платформа міститься наразі на офіційному веб-сайті Республіканської партії.

В ній зокрема йдеться про те, що слабка позиція адміністрації Обами уможливила агресію в світі.

«Результати одноосібного підходу Адміністрації (мається на увазі Обами – ГА) до роззброєння очевидні: сміливіший Китай у південно-китайському морі, повстала Росія, яка окуповує частини України і погрожує сусідам від Балтійського моря до Кавказу, агресивна ісламістська терористична мережа на Близькому сході. Ми виступаємо за дотримання і, якщо необхідно, збільшення санкцій, разом із нашими союзниками, до тих пір, поки суверенітет України і територіальна цілісність не будуть повністю відновлені. Ми також підтримуємо надання відповідної допомоги збройним силам України і більшу координацію із планування оборони НАТО».

Український конгресовий комітет Америки подав в обидві партії свої пропозиції щодо положень відносно України.

Я задоволений, що бодай цього разу вони знову згадали Україну. Вони могли забути про Україну.
Андрій Добрянський, представник Українського конгресового комітету
Серед них – дотримання чіткої відданості суверенітету та незалежності України, збільшення військової допомоги, продовження політики «Відкритих дверей» із кінцевою метою вступу України в НАТО, дотримання та посилення економічних санкції проти Росії, включно із можливим виключенням із системи міжнародних грошових переказів SWIFT та персональними санкціями, боротьба із російською дезінформацією, збільшення інвестицій в українську економіку, допомога в реформах та підтримка України на міжнародній арені.

Хоча із пропозицій на 4-х сторінках у фінальну версію платформи Демократичної партії, яка ще має бути затверджена делегатами з’їзду, увійшов буквально один рядок, представник Українського конгресового комітету Андрій Добрянський результатом задоволений.

«Я задоволений, що бодай цього разу вони знову згадали Україну. Вони могли забути про Україну. Вони могли тільки говорити про проблеми з Росією», – каже він.

За словами Добрянського, в українській громаді не виключають можливі зміни в платформі Республіканської партії, за чим вони уважно спостерігають.

Вперше обидві найбільші партії включили положення про Україну в свої офіційні платформи у 2016-му році. Положення платформи не зобов’язують представників партії у виконавчій або законодавчій владі юридично, але сигналізують як представникам, так й рядовим членам, якої позиції партія дотримується з того чи іншого питання.

⚜️Адміністрація Трампа схвалила видобуток нафти і газу на території національного заповідника на Алясці

⚜️Поштова служба США – нове поле бою між демократами й республіканцями, бо мільйони американців у листопаді обиратимуть президента поштою
Питання про роботу й фінансування федеральної поштової служби стало особливо гострою політичною темою з огляду на розмови про те, що чимало американців в умоваї пандемії планують проголосувати на виборах президента саме поштою.

Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі викликає законодавців із літніх відпусток, щоб проголосувати з питання про фінансування Поштової служби США (United States Postal Service – USPS) на тлі пропозицій нового її керівника Луїса ДеДжоя про скорочення витрат.

Також у понеділок двоє конгресменів-демократів з юридичного комітету Хакім Джеффріз і Тед Лью звернулись до директора ФБР Крістофера Рея із проханням відкрити кримінальну справу проти ДеДжоя, звинувачуючи його в умисному уповільненні роботи поштової служби, щоб дати президенту Трампу перевагу під час виборів у листопаді, – пише The Hill.

????

⚜️СКУ засудив репресивну політику Росії щодо української громади в Омську
Світовий конґрес українців (СКУ) рішуче засуджує репресивні дії російської влади щодо української громади в Омську та закликає світову спільноту виступити на захист прав українців у Росії.

⚜️У Кінгстоні відновили пам’ятник українсько-канадському ветерану Першої світової
Українська діаспора в Кінгстоні (провінція Онтаріо, Канада) відновила пам’ятник ветерану Першої світової війни українському канадцю Микиті Натальському, похованому на цвинтарі Катаракі.

????

⚜️Британія заявила про невизнання результатів президентських виборів у Білорусі – Рааб
Велика Британія не визнає результати президентських виборів у Білорусі і закликає до термінового розслідування серйозних порушень під час виборів і репресій, які слідували за ними.

⚜️

????

⚜️Офіс ефективного регулювання

? За останні 26 років площа зрошуваних земель в Україні скоротилася на 68,8% та становить 314,1 тис гектарів. Водночас, через надмірну засуху вирощування сільськогосподарських культур у зоні степу і південного лісостепу без зрошування є майже неможливим, і це негативно впливає на продуктивність та урожайність аграрного виробництва.

Модернізація зрошувальних та дренажних систем може принести додаткові 100 млрд гривень щорічно за рахунок підвищення продуктивності сільськогосподарських культур.

❗ Проте, невизначеності правового статусу систем та неможливість реєстрації права власності на них роблять сферу зрошення та дренажу інвестиційно непривабливою.

Серед інших проблем ринку:
• Порушення цілісності системи зрошення та дренажу;
• Складність будівництва нових систем та неможливість законодавчо зареєструвати право власності на них;
• Унеможливлене залучення інвестицій у сферу, окрім бюджетних коштів, через організаційно-правові форми управління системою меліорації (системи керуються лише бюджетними установами);
• Відсутність сучасної карти систем з прив’язкою до земельних ділянок;
та багато інших.

? Як їх вирішити?

Експерти BRDO провели дослідження систем меліорації в Україні та підготували Зелену книгу “Зрошення та дренаж”, у ній — пропозиції для подолання проблем ринку і врегулювання відносин між державою та агробізнесом.

Переглянути дослідження — ▶️ https://bit.ly/31l59IA

❓Залишились запитання чи пропозиції?

Триває етап онлайн-консультацій. Ваші рекомендації та запитання чекаємо тут — ▶️ https://bit.ly/3gsifu5

Окрім цього, наші експерти вже фіналізують пропозиції трирівневої організаційно-економічної моделі реформування галузі. Презентація напрацювань відбудеться на початку вересня!

#Agro_BRDO #Public_Dialogue #BRDO

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інститут водних проблем і меліорації НААН Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради Державне агентство водних ресурсів України Iryna Gruzinska Oleksandr Perepelytsia Taras Vysotskyi / Тарас Висоцький

⚜️ЄС підтримує три вимоги білорусів до Лукашенка – Боррель
ЄС підтримує білоруський народ у його ключових вимогах до влади, що висуваються на масових протестах – про звільнення затриманих, покарання винних та нові вибори президента, заявив глава дипломатії ЄС.

У Європарламенті не вважають Лукашенка переобраним президентом Білорусі
Депутати Європарламенту заявили про невизнання Александра Лукашенка переобраним президентом Білорусі і сказали, що вважають його персоною нон грата у ЄС.

Лукашенко допустив проведення нових виборів, але тільки з новою Конституцією
Лукашенко сказав, що зараз ведеться робота над варіантами зміни Конституції, які передбачають перерозподіл владних повноважень.

⚜️Латвія надасть фінансову підтримку громадянському суспільству Білорусі
Уряд Латвії вирішив надати фінансову підтримку громадянському суспільству Білорусі.

⚜️Литва: російська військова “допомога” Білорусі означатиме вторгнення
Російська військова “допомога” Білорусі означатиме вторгнення в країну, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у понеділок.

⚜️Макрон закликав ЄС підтримати протести у Білорусі

⚜️Група лідерів у Європарламенті не визнає переобрання Лукашенка і закликає до нових виборів

ЄС готує нові санкційні списки проти відповідальних за насилля у Білорусі
Європейський Союз готує нові санкції проти Білорусі. До списків внесуть тих, хто відповідальний за розгін мирних протестів, тортури щодо затриманих протестувальників та фальсифікацію виборів.

???

⚜️Стефанішина: Польща буде одним із головних партнерів України з протидії гібридним загрозам
Варшава буде одним з основних партнерів Києва щодо узагальнення досвіду і розробки інструментів стійкості для протидії гібридним загрозам, що здійснюватиметься у рамках Програми розширених можливостей НАТО.

⚜️Повітряні сили Румунії отримали додаткову партію винищувачів F-16
14 серпня 2020 року в Румунію на аеродром Фетешті прибули перші два з п’яти додатково закуплених для Повітряних сил Румунії з наявності в Португалії модернізованих винищувача Lockheed Martin F-16AM Fighting Falcon. Літаки здійснили самостійний переліт з португальської авіабази Монте-Реал.

⚜️CIT: вантажівки Росгвардії помітили по дорозі в Білорусь
На російських трасах Е95 і M1 були помічені кілька десятків вантажівок «Урал» і КамАЗ без номерів і розпізнавальних знаків, ідентичних машинам Росгвардії. Вони, ймовірно, рухалися в бік кордону з Білоруссю, заявила ввечері 16 серпня розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT), яка проаналізувала повідомлення кількох ЗМІ, а також записи з фотографіями і відео в соціальних мережах.

Як повідомив читач видання «Фонтанка», на дорозі між Санкт-Петербургом і Псковом, йому назустріч проїхали близько 30-40 вантажних автомобілів. У Західному військовому окрузі Росії повідомили виданню, що «вказаних зразків техніки немає на озброєнні військ» округу.

Едут в Белоруссию? На дороге Петербург — Псков заметили колонну автозаков без номеров https://t.co/j1J9rbiUr3 pic.twitter.com/xAdjuTWiMx

— Фонтанка. Новости (@fontanka_news) August 16, 2020
На дорозі Москва – Мінськ машини без розпізнавальних знаків помітили читачі видання «Медуза».

???

⚜️Шевченко розповів, коли чекати другого траншу МВФ

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що свіжий макропрогноз Нацбанку побудований на припущенні, що другому траншу від МВФ у цьому році бути.

Про це він сказав в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Я вважаю, що на даний час ми успішно рухаємося по виконанню положень Меморандуму, зокрема структурних маяків. Ми знаходимося в постійному діалозі як з МВФ, так і з іншими нашими міжнародними партнерами. Вважаю, що продовження позитивної динаміки співпраці стане запорукою для отримання наступних траншів протягом поточного року”, – розповів Шевченко.

Водночас він не назвав точних дат отримання другого траншу, зазначивши, що “зараз відпускний сезон”.

“Точні дати будуть зрозумілі ближче до кінця серпня”, – додав Шевченко.

⚜️Банк Альянс — учасник Програми фінансування Європейського інвестиційного банку на підтримку реального сектора економіки і розвитку малого та середнього бізнесу України, підписав тристоронню угоду з Міністерством фінансів і Укрексімбанком.

Угода передбачає надання кредитів в рамках проектів ЄІБ «Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації» і «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

??⚙️

⚜️Держспецзв’язку оптимізує свою структуру, позбудеться невластивих їй функцій та посилить кіберзахист об’єктів критичної інфраструктури.

Мінцифри разом з Держспецзв’язку запропонують Уряду концепції реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів, закладів, підприємств та установ, що входять до сфери управління. Найголовніше — прибрати невластиві та дублюючі функції служби. Окрім цього, служба супроводжуватиме цифрову трансформацію держави.

Запропоновані пропозиції забезпечать механізм кіберзахисту органів державної влади, інформаційно-телекомунікаційні системи, що перебувають у їх власності або адмініструванні. Додатково Держспецзв’язку координуватиме забезпечення кібербезпеки.

Деталі ? https://bit.ly/2E62dI6

⚜️В.о. президента Радіо Свобода закликала Україну розслідувати підпал авто «Схем» та проникнення до помешкання Ткача

⚜️Кабінет міністрів ухвалив рішення про припинення угоди між урядами України й Росії про взаємне заснування торгових представництв, повідомляє українське Міністерство закордонних справ.

За словами першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джеппар, уряд ухвалив таке рішення на позачерговому засіданні 17 серпня.

«Враховуючи російську агресію й окупацію Криму та відповідно сучасний стан українсько-російських відносин, ця угода (як і багато інших) втратила практичне значення і не відповідає національним інтересам України. Таке рішення є логічним та послідовним кроком українського уряду», – заявила Джеппар.

Згадана угода діяла з жовтня 1992 року.

Це не перша угода, яку Україна розірвала після погіршення відносин із Росією через анексію Криму 2014 року і підтримку Москвою бойовиків на Донбасі.

Зокрема, у лютому 2019 року уряд України припинив дію угоди з Росією про обмін правовою інформацією. А в грудні 2018 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав закон про припинення дії договору про дружбу з Росією.

⚜️«Мабуть, вдалось докричатись через цей фільм»: Донбас знову дістався Венеційського кінофестивалю

⚜️Уряд Білорусі склав повноваження

Світлана Тихановська каже про готовність бути лідером Білорусі на перехідний період

⛔️Доля близько 70 білорусів, зниклих у дні протестів, досі невідома – ЗМІ
За даними створеної журналістами TUT.BY ініціативи пошуку зниклих під час протестів, досі невідома доля близько 70 осіб.

Щонайменше 5 людей загинули на протестах у Білорусі – звіт правозахисників
Щонайменш п’ятеро людей загинули та семеро – госпіталізовані у критичному стані після протестів у Білорусі.

Протести у Білорусі: біля СІЗО в Мінську зібралися до 7 тисяч осіб

⚜️Підозрюваного у шпигунстві в Норвегії арештували після зустрічі з агентом РФ
Заарештований в Норвегії за підозрою в шпигунстві 50-річний чоловік підозрюється у співпраці з російською розвідкою.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на NRK.

Окружний суд Осло на сьогоднішньому засіданні прийняв рішення помістити підозрюваного під варту на чотири тижні з забороною на відвідування.

Чоловікові пред’явлено звинувачення за статтями “розголошення державної таємниці” і “розголошення державної таємниці в особливо великому розмірі”. Перша стаття передбачає штраф або позбавлення волі на строк до 3 років, а друга – позбавлення волі на термін до 15 років.

✅Новий електромобіль з США, розробкою якого займається досить молода компанія Lucid Motors, зможе проїхати від одного заряду рекордні для серійного автомобіля 832 кілометри.
Про це передає Укрінформ із посиланням на Ferra.

Називатися новинка буде Lucid Air, а її випробування проходило за сертифікованим циклом EPA — після всіх пройдених тестів було заявлено, що цей електромобіль і справді здатний проїхати без підзарядки до 517 миль або 832 км.

✅В Англії закривають останню вугільну шахту, яка пропрацювала майже 200 років
В англійському графстві Дарем закривають останню в країні комерційну вугільну шахту Bradley Mine, яка пропрацювала майже 200 років.

✅Південна Корея першою у світі запроваджує шкільний курс зі штучного інтелекту
Міністерство освіти Південної Кореї запроваджує у старших класах шкіл курси зі штучного інтелекту.

✅Телевежу в Куала-Лумпурі до Дня Незалежності вперше підсвітять кольорами українського прапора
Телекомунікаційна вежа KL Tower у столиці Малайзії Куала-Лумпурі з нагоди Дня Прапора та Дня Незалежності України уперше засяє синім і жовтими кольорами.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь