Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Четвер. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Четвер. Що важливого?

????

⚜️Коронавірус загнав у крайню бідність близько ста мільйонів людей – Світовий банк

Через пандемію коронавірусу від 70 до 100 мільйонів людей, можливо, повернулися в крайню бідність.

⚜️«Затримання і тортури»: Місія ООН підготувала доповідь про кримінальні переслідування в окупованому Криму

⚜️Секретар РНБО заявив про відсутність підстав для «гуманітарної катастрофи» в Криму через начебто нестачу води

⚜️ПЦУ закликає винести на Радбез ООН проблеми української церкви в окупованому Криму
Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням підтримати українську громаду в окупованому Криму.

⚜️В СКУ підтримують максимальне залучення міжнародної спільноти до «нормандського формату» – Ґрод
Світовий конгресу українців (СКУ) виступає за максимальне залучення міжнародної спільноти і мережі «друзів» України до «нормандського формату.

????

⚜️Екс-кандидат в президенти звинуватила республіканців в спробах “внести сум’яття” в заочне голосування, щоб отримати перевагу на виборах

Хіларі Клінтон призвала кандидата в президенти від демократів Джо Байдена не визнавати поразки до закінчення підрахунку усіх голосів.

“Джо Байден не повинен визнавати поразку ні за яких обставин, – заявила Клінтон. – Тому що я думаю, що процес затягнеться, і я дійсно вірю, що, врешті-решт, він переможе, якщо ми не поступимося ані дюймом і будемо так же сфокусовані і непохитні, як інша сторона”.

Клінтон припустила, що кандидати покажуть близькі результати і звинуватила республіканців в спробі вплинути на результати, “внісши сум’яття в заочне голосування”, щоб отримати невелику перевагу в колегії вибірників.

“У нас має бути масштабне юридичне забезпечення, – сказала вона. – І я знаю, що штаб Байдена працює над цим”.

Клінтон заявила про це в інтерв’ю програмі “Цирк” на каналі Showtime, частина якого вийшла в ефір у вівторок.

⚜️Національний музей Голодомору-геноциду

Комітет Голодомору в США засудив осквернення скульптури “Гірка пам’ять дитинства, закликав український уряд провести всебічне розслідування цього питання та зобов’язався зробити все можливе для усвідомлення та визнання Голодомору геноцидом. Про це організація повідомила у Twitter.

https://twitter.com/HolodomorAwa…/status/1297640524606771206

⚜️Демократи закидають адміністрації президента тиск на поштову службу, щоб вплинути на виборчий процес.

????

⚜️ООН повинна покласти край триваючій російській військовій агресії проти України – президент СКУ
Організація Об’єднаних Націй (ООН) має припинити триваючу російську агресію проти України.

⚜️Ukrainian World Congress – Свiтовий Конґрес УкраїнцівВподобати сторінку

Минулої ночі була провокативно спаплюжена скульптура «Гірка пам’ять дитинства» на території Національний музей Голодомору-геноциду в Києві. Бронзова дівчинка – головний символ меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору. Такі ж скульптури встановлені українцями в Канаді та Австралії. Вважаємо цинічні дії вандалів неприпустимим актом наруги над пам’яттю усієї української нації, мільйонів жертв Голодомору та їх нащадків.

СКУ терміново звернувся до МВС України з проханням якнайшвидше провести відповідне розслідування та забезпечити відповідну державну охорону об’єкту меморіалу.

⚜️Канада вкладає $35 мільйонів у завод з виробництва медичних масок
Федеральний уряд Канади та влада провінції Онтаріо спільно вкладуть понад 46 млн канадських доларів (близько 35 млн дол. США) у нову потужну лінію виробництва захисних масок.

⚜️Канада вимагає від Ірану деталей щодо збиття літака МАУ
Канада отримала від Ірану дані “чорних скриньок” зі збитого українського літака, але потребує більше інформації.

⚜️Діаспора в Канаді підтримала створення скульптури Святої Покрови для музею в Тернополі
В Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини 28 серпня відбудеться відкриття монумента «Свята Покрова – опікунка українського війська», одним з фундаторів якого виступила Фундація «Будучність» з Канади.

????

⚜️Британія може втратити до 25 млрд євро через брак туристів у зв’язку з пандемією
Британська туристична індустрія може втратити 22 мільярди фунтів стерлінгів (24,5 млрд євро) через “руйнівну” карантинну політику.

⚜️Отруєння Навального: прем’єр Британії обіцяє докласти зусиль для покарання винних
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пообіцяв, що його країна разом з усім світом докладе зусиль для правосуддя у справі отруєння Алексєя Навального.

????

⚜️Найвищі посадовці Ради Європи спільно звернулися до Лукашенка через події у Білорусі
Очільники керівних органів Ради Європи виступили зі спільною заявою щодо подій у Білорусі, закликавши до розширеного діалогу і мирного виходу з кризи.

⚜️Україна та Німеччина підписали заяву про енергетичне партнерство
Україна та Німеччина підписали «Спільну заяву про започаткування енергетичного партнерства».

⚜️Україна має разом з Польщею протидіяти російській агресії в інформаційній сфері – Дробович
Протидія інформаційним впливам Росії має бути основним завданням Інститутів національної пам’яті України і Польщі у найближчій перспективі.

⚜️Оператор ГТС України вперше імпортував газ з трансбалканського напрямку
ТОВ “Оператор ГТС” України вперше здійснив на замовлення своїх клієнтів реверсне транспортування газу трансбалканським газовим коридором – з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну.

???

⚜️Столтенберґ застеріг Лукашенка від спроб використати НАТО як привід, щоб виправдати придушення протестів

⚜️Україна й Туреччина підписали меморандум про співпрацю у стратегічних галузях
Україна та Туреччина підписали Меморандум про співробітництво між Міністерством стратегічних галузей промисловості України та Державного агентства з питань оборонної промисловості Туреччини.

???

⚜️Емісія “зелених” облігацій цьогоріч очікується на $350 мільярдів
У світі у 2020 році очікується емісія “зелених” облігацій обсягом 350 млрд доларів.

⛔️Рада НБУ звільнила Борисенка з посади заступника голови регулятора
Рада Національного банку звільнила Романа Борисенка з посади заступника голови Національного банку.

⛔️Контрольовані Ахметовим компанії у США отримали 21 мільйон позики за урядовою програмою підтримки економіки – POGO
Американська вугледобувна компанія United Coal та три дочірні компанії, що належать компанії «Метінвест», основним власником якої є Ринат Ахметов, опинились серед принаймні 27 американських підприємств з річним доходом у понад 1 млрд доларів, які отримали пільгові позики у США. Про це повідомила американська неурядова організація Project on Government Oversight (POGO) на основі заяви компанії Ахметова.

Компанії, що належать Ахметову отримали 21 мільйон доларів позики. Гроші були виділені в рамках урядової програми підтримки малого бізнесу Paycheck Protection Program, яку уряд США затвердив, щоб допомогти підприємцям втримати працівників під час економічної кризи, спричиненої пандемією. В рамках програми компанії можуть отримати кредити, які потім може бути списано, за умови, якщо вони збережуть всі свої робочі місця.

Загалом в межах Paycheck Protection Program виділили 659 млрд доларів на підтримку малого бізнесу.

Дохід United Coal за минулий рік становить понад 1,5 млрд доларів США, компанія займається видобутком та експортом вугілля зі США.

В компанії повідомили, що витратили 21 мільйон допомоги для утримання 1044 працівників, для сплати оренди та комунальних послуг. Згідно із правилами, позики для малого бізнесу у США можуть отримати і великі компанії, якщо кількість їхніх працівників не перевищує зазначеної норми. Для вугільної індустрії вона становить 1250 робітників.

Ми звернулись до представників Рината Ахметова у США, однак поки не отримали відповіді.

Крім Ахметова, урядову допомогу через пандемію отримали також компанії Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, яких Мін’юст США звинувачує в розкраданні та відмиванні грошей. Самі олігархи відкидають усі звинувачення.

Бізнес Коломойського та Боголюбова отримав 13,3 мільйона доларів урядових позик. Гроші надійшли компаніям CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group та Optima 777. Про це раніше писало Радіо Свобода, з посиланням на урядові дані США.

Пакет допомоги уряду не мав обмежень через громадянство, відтак позики й дешеві кредити могли отримати й бізнеси, якими володіють іноземні власники чи компанії.

Останнім часом через громадську увагу в США до цієї програми, деякі компанії, які, хоч і відповідали критеріям для отримання кредиту, тепер їх повертають. Мережа американских ресторанів швидкого харчування Potbelly повернула урядові кредит PPP, після того, як зіткнулась із критикою. Все ж в серпні ця компанія знову отримала позику за програмою PPP, апелюючи до складнощів, з якими зіткнувся ресторанний бізнес у США.

Деякі компанії також повернули кредити з відсотками, не звертаючись до держави за списанням цих кредитів. В основному це стосувалось компаній, що так і не змогли поновити діяльність, незважаючи на кредит, або перестали відповідати критеріям програми. На середину липня компанії повернули кредитів PPP на 30 мільярдів доларів, за даними Міністерства фінансів США.

⚜️Полювання на кредит 5–7–9%: чому з 700 тисяч малих і середніх підприємств України пільгові позики отримали тільки 2,5 тисячі

??⚙️

⚜️Другий пілот Аграрного реєстру охопить 53 ОТГ усіх регіонів України
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад 2 вересня розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (ДАР), який залучить 53 об’єднані територіальні громади (ОТГ) усіх регіонів країни.

⚜️ЄСПЛ отримав скарги щодо незаконного затримання Кузьменко – адвокат
Адвокат лікарки і волонтерки Юлії Кузьменко Тарас Безпалий заявив, що Євросуд з прав людини підтвердив отримання його скарг щодо дій щодо його підзахисної, вчинених у рамках справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

⚜️Фонд енергоефективності

?Сьогодні Фонд енергоефективності та Українська міська рада дистанційно підписали Меморандуми про співпрацю.

⚡Це вже 92 місто, що стало партнером Фонду в межах Програми «Енергодім» і готове активно розвивати практики енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі свого регіону.

«Тільки власники квартир мають вирішувати яким буде їх будинок. Держава завдяки створенню Фонду енергоефективності дає додаткові гарантії реалізації права кожного на комфортне, затишне та гармонійне проживання в багатоповерхівках» — коментує в.о. міського голови Українки, Тетяна Кучер
Подробиці в новині ?https://bit.ly/32iMoGk

⚜️Посол у Хорватії очікує на прямі авіарейси між Києвом і Загребом з жовтня
Посол України у Хорватії Василь Кирилич очікує, що у жовтні між Києвом і Загребом двічі на тиждень функціонуватиме пряме авіасполучення.

⚜️В Україні завершили знімати фільм «Червоний. Без лінії фронту» – Держкіно

⚜️Кабмін знімає обмеження на адмінкордоні з окупованим Кримом

⛔️У “нормандському форматі” ніхто не хоче говорити про Крим – Президент
Сьогодні не існує ефективного міжнародного майданчика для обговорення питання повернення Криму Україні.

⛔️⛔️⛔️Зеленський і Помпео обговорили встановлення режиму тиші на Донбасі
Держсекретар США Майк Помпео привітав встановлення режиму тиші на Донбасі.

Зеленський каже, що має прямий діалог з Путіним “у потрібні моменти”
Президент України Володимир Зеленський заявив, що має прямий діалог з президентом РФ Владіміром Путіним.

✅Росіянин Єгор Крючков затриманий в Лос-Анджелесі за звинуваченням в організації змови з метою здійснення кіберзлочину. Відповідна заява опублікована у вівторок на сайті Міністерства юстиції США, передає УНН.

Згідно з поширеними даними, 27-річний громадянин РФ разом з передбачуваними спільниками намагався в період з 15 липня по 22 серпня поточного року підкупити співробітника неназваної американської компанії. З його допомогою він планував завантажити шкідливе ПО в комп’ютерну систему цієї компанії, яке імовірно дозволило б йому і його спільникам отримати до неї безперешкодний доступ. За твердженням американської влади, росіянин планував завантажити базу даних цієї компанії з метою подальшого шантажу.

У заяві Мін’юсту стверджується, що Крючков пропонував співробітникові американської компанії 1 млн доларів за участь в реалізації передбачуваної шахрайської схеми. Кілька днів тому з ним зв’язалися представники Федерального бюро розслідувань (ФБР) США, після чого росіянин покинув Неваду і попрямував в Лос-Анджелес з метою покинути територію США. 22 серпня він був затриманий в Лос-Анджелесі і постав перед окружним судом центрального округу штату Каліфорнія. Йому пред’явлено звинувачення в змові з метою умисного заподіяння шкоди захищеному комп’ютеру.

Американська влада підкреслює, що Крючков в’їхав на територію США по туристичній візі.

Раніше, співробітника норвезької компанії, що працює з “Північним потоком-2”, затримали на зустрічі з розвідником РФ.

✅США запроваджують санкції проти кількох НДІ Міноборони РФ
Міністерство торгівлі США запроваджує санкції щодо трьох науково-дослідницьких установ Росії.

✅США попередили РФ про можливі санкції через Навального
США попередили Росію про можливі санкції, якщо підтвердиться версія про причетність російської влади до отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального

✅Для розслідування тортур у Білорусі створили міжнародний комітет
Білоруські та зарубіжні правозахисні організації створили Міжнародний комітет з розслідування тортур у Білорусі, вчинених проти учасників мирних акцій.

✅Польща і Литва спрощують в’їзд для білорусів
У Польщі та Литві заявили про спрощення в’їзду для білорусів, незважаючи на обмеження щодо COVID-19.

✅Чат-бот заблокував у Телеграмі вже півтори тисячі “наркоадрес”
За допомогою користувачів чат-бота «СтопНаркотик» у Телеграмі вже заблоковано 1500 «наркоадрес».

✅Штучний інтелект знайшов 50 нових екзопланет
Група вчених із британського Університету Ворвіка ідентифікувала 50 нових екзопланет у космосі завдяки використанню алгоритму на основі штучного інтелекту, який проаналізував старі дані Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA).

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь