Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. П’ятниця. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
П’ятниця. Що важливого?

????

⚜️Зруйнувати родини, покарати інвесторів: чим загрожує закриття кордонів України для іноземців
Ви іноземець, маєте бізнес в Україні і платите мільйонні податки в український бюджет? Забудьте про цей бізнес – уряд Шмигаля проти того, щоби ви ним керували. Хіба що “по скайпу”.

Ви західний експат, вже пару років працюєте у представництві іноземної компанії і поїхали у серпні у відпустку? Повернутися до української домівки вам не дозволять. У Шмигаля проти того, щоби ви навіть забрали речі та документи зі своєї квартири у Києві, Одесі чи Харкові. Україна для вас найближчим часом закрита. Зрештою, могли би і утриматися від поїздки у відпустку цього року.

Ви керуєте іноземним неурядовим гуманітарним фондом, який щороку витрачає в Україні мільйони євро, і поїхали до штаб-квартири свого фонду, щоби погодити нову програму допомоги нашій державі у часи пандемії? Лишайтеся за кордоном і надалі, назад вас прикордонники вже не пустять. Україні не потрібні іноземці. У нас і свій уряд є “майстром спорту із боротьби з коронавірусом”.

Це все могло би бути смішно, якби не було реальністю.

Рішення, яке ухвалив у середу уряд Дениса Шмигаля за пропозицією очільника МВС Арсена Авакова, загрожує Україні, без перебільшення, катастрофічними наслідками.

І йдеться не лише про західних інвесторів чи топ-менеджерів, частині з яких МЗС України може видати індивідуальні дозволи у винятковому порядку. Проєкт Авакова стає катастрофою для тисяч українців зі змішаних сімей, де один з подружжя є іноземцем. Такі родини за законом мають право приїжджати та тимчасово проживати в Україні – але тепер, усупереч логіці та міжнародним конвенціям, вони не зможуть перетнути кордон. Наприклад, мати-українка з дитиною, яка має паспорт громадянина Австрії, Угорщини чи США, не зможе повернутися додому. Тільки якщо залишить дитину на кордоні.

Ні, це не перебільшення. Так записано в документі, зміст якого “Європейська правда” перевірила у трьох джерел. Бо повірити у такий нонсенс було складно.

І попри це, проєкт Авакова був затверджений урядом одноголосно!!!

Єдине, що Шмигаль публічно пообіцяв урахувати – це прохання президента Зеленського про дозвіл на в’їзд білорусів, що вирішили втекти до України через репресії режиму Лукашенка. А Аваков додав, що дозвіл на в’їзд кожного з таких утікачів має ухвалюватися індивідуально, на рівні керівництва Держприкордонслужби.

До слова, президента в уряді теж “прокинули”. Якщо рішення ухвалять за “схемою Авакова”, то на практиці воно не працюватиме. Про це – далі у тексті.

Український уряд далеко не вперше дивує карантинними рішеннями. Той факт, що Кабмін лише протягом літа чотири рази змінював критерії допуску іноземців в Україну, сам по собі свідчить про брак системності та продуманості політики держави.

Втім, досі ці рішення традиційно ухвалювали за ініціативою МОЗ, і на уряді їх представляв міністр Степанов. Чому зараз це право передали МВС та міністру Авакову – не зрозуміло, але логіки урядовому рішенню це не додало. Радше навпаки, ухвалений учора проєкт є безпрецедентним за масштабами негативних наслідків для держави.

Та, на щастя, уряд ще має шанс зробити крок назад.

За інформацією ЄвроПравди, у низці міністерств вже зрозуміли, наскільки небезпечними є нові правила, і тому ще вчора до уряду почали надходити прохання внести зміни до постанови. Наприклад, в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет письмово звернувся до Шмигаля з проханням виправити пункт про дозвіл на в’їзд студентів. Адже початкова редакція постанови, підготовлена Аваковим, закривала кордони також для іноземців-контрактників, які заплатити гроші за навчання в українських вишах, але формально ще не зараховані до них.

Звісно, сумно, що в уряді починають обмірковувати власні рішення вже після їх ухвалення. Зрештою, у профільних міністерствах і не мали можливості висловити свої зауваження наперед – адже ще напередодні ввечері цього проєкту не було в порядку денному засідання! І звісно ж, це не знімає запитань про те, чому міністри голосують за такі рішення (та ще й одноголосно!!!), навіть не проаналізувавши їх…

Втім, виправляти настільки кричущі помилки краще пізно, ніж ніколи.

Але перш за все треба з’ясувати, навіщо накладена ця заборона.

Аваков, представляючи свою ініціативу на засіданні уряду, заявив, що Україна обмежує в’їзд іноземців “з метою недопущення поширення в Україні другої хвилі COVID-19”.

Це – абсолютна неправда.

Навіть той факт, що “протиепідемічні” заходи уряду розробляли у МВС, вже виглядає дивно. Але тут є підстави говорити про умисну неправдивість міністра.

Навіть якщо украй скептично ставитися до аналітиків у відомстві Авакова, складно припустити, що там не розуміли: тотальний недопуск іноземців з усіх країн, включаючи епідемічно безпечні, ніяк не допоможе Україні у боротьбі з епідемією. Наприклад, у сусідній Угорщині нині кількість нових хворих на душу населення у 15 разів менша за український показник. То що ми виграємо, обмеживши в’їзд угорців?!

Одна з версій причин такого рішення, яка активно обговорюється (але офіційно її не визнають) – що насправді уряд ухвалив настільки алогічну та небезпечну постанову лише для того, щоби не допустити в Україну хасидів, які щоосені їдуть в Умань на свято Рош ха-Шана (цього року святкуватимуть з 18 по 20 вересня). А щоби не виділяти цих паломників серед усіх іноземців і про всяк випадок уникнути підозр в утисках щодо євреїв – урядовці вирішили закрити в’їзд абсолютно для всіх.

Це, до слова, пояснює, чому постанову представляв Аваков – адже йдеться не лише про епідемічну, а й про безпекову загрозу.

Але ж можна було не “стріляти собі в ногу” і закрити в’їзд для громадян Ізраїлю та США, з яких прибуває під 95% паломників. Тим більше, що ці держави є одними з найбільш епідемічно небезпечних, і Україна могла запровадити заборону, навіть не акцентуючи увагу на “слоні у лавці”, тобто на реальній причині.

Втім, нині головне – якнайшвидше протидіяти і змінити постанову, яка загрожує катастрофічними наслідками, ще до її публікації.

Найлогічніше – лишити тимчасові обмеження лише для країн “червоного списку”.

А в кінці вересня, після Рош ха-Шана, скасувати і їх. Цілком достатнім заходом є тестування. Можливо, кількаразове.

Але й цієї зміни мало. Уряд має запобігти катастрофічним наслідкам для інвесторів, для змішаних родин тощо. Навіть якщо іноземець подорожує, приміром, з США чи з Іспанії і має право на проживання в Україні (за родинними зв’язками, за роботою тощо) – йому неприпустимо відмовляти у праві в’їзду. Інакше будуть сотні історій на кшталт тих, що описані на початку статті.

І, насамкінець, про Білорусь. Якщо лишити ті формулювання, що проговорювалися на засіданні уряду (коли вище керівництво прикордонної служби індивідуально розглядає кожний випадок) – це зробить механізм допуску утікачів від режиму, про який просив Зеленський, геть неробочим.

По суті, уряд планує не виконати прохання президента, а лише імітувати його виконання.

По-перше, прилетіти до Києва літаком білоруси, що тікають від Лукашенка, просто не зможуть – за авіаційними правилами їм мають відмовити у посадці ще у Мінську. По-друге, навіть на наземному кордоні це означатиме, що люди мають документально довести, що вони постраждали від режиму Лукашенка. А це не завжди є можливим. І по-третє, Україна вже має досвід таких правил, на адмінкордоні з Кримом, і вони довели свою абсолютну неефективність, кажуть правозахисники.

Усі ці проблеми, знову ж таки, можна зняти, якщо запровадити тимчасові обмеження лише для громадян країн “червоного списку” (Білорусь вже давно перебуває у “зеленому”).

Уряд має визнати ці помилки. Ба більше, йому доведеться це зробити, зважаючи на наслідки. Але краще нехай це станеться вже зараз – до того, як украй шкідлива постанова набула чинності.

Автор: Сергій Сидоренко,

редактор “Європейської правди”

⚜️Третина дітей у світі пропустила дистанційне навчання – ЮНІСЕФ

⚜️Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй із прав людини (УВКПЛ) 27 серпня опублікувало нову доповідь про порушення прав людини в Криму і на Донбасі.

Як наголошується в доповіді, найпоширенішими порушеннями є незаконні затримання і тримання під вартою, тривалі судові процеси, відсутність доступу до адвоката, тортури і жорстоке поводження, відсутність ефективних засобів правового захисту.

«Протягом більше шести років ми документуємо порушення прав людини у кримінальних справах у контексті конфліктів на сході України та в Криму. Ми закликаємо відповідальних за ці порушення припинити цю незаконну практику і забезпечити дотримання права на справедливий судовий розгляд для всіх людей», – сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

У доповіді задокументовані випадки, коли Росія не забезпечувала захист права на справедливий судовий розгляд і порушувала гарантії належної правової процедури в Криму.

«Органи влади Російської Федерації в Криму повинні дотримуватися права на справедливий судовий розгляд відповідно до її зобов’язань як окупаційної держави, передбаченими міжнародним гуманітарним правом і міжнародним правом у сфері прав людини», – зазначила Богнер.

Як наголошується у доповіді, на території, яка контролюється урядом України, поширеними є порушення прав на свободу і особисту недоторканність, на правову допомогу, справедливий розгляд справи компетентним, незалежним і неупередженим судом без невиправданих затримок, на ефективний засіб правового захисту, а також порушення права не бути приневоленим до давання свідчень проти самого себе.

Автори доповіді вказують, що ці порушення спостерігаються на всіх стадіях кримінальних проваджень. Усунення більшості порушень не потребує внесення змін до законодавства, оскільки вони здебільшого є результатом незабезпечення дотримання відповідних гарантій справедливого судового розгляду, однак деякі – вимагали б внесення змін до законодавства, як вказано в рекомендаціях, наведених у доповіді.

У доповіді підкреслюється, що на території, яка контролюється угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», ані «законодавство», ані практика його застосування не забезпечують дотримання базових елементів права на справедливий судовий розгляд і пов’язаних із ними прав людини осіб, «обвинувачених» у «злочинах», пов’язаних із конфліктом.

Відомості, викладені у доповіді, дають підстави вважати, що органи, які розглядають «справи», пов’язані з конфліктом, не є ані незалежними, ані безсторонніми. «Провадження» відбуваються у закритому режимі, без доступу до самостійно обраного захисника, та часто супроводжуються триманням під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, застосуванням катувань і жорстоким поводженням, заявляють автори звіту.

«Практика «превентивного затримання» і «адміністративного арешту» прирівнюється до тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом і сприяє процвітанню катувань і жорстокого поводження. Таку практику необхідно негайно припинити. Міжнародна спільнота, включно з Російською Федерацією, повинна використати свій вплив на самопроголошені «республіки», щоб зупинити ці тяжкі порушення прав людини», – додала Богнер.

Зазначається, що доповідь ґрунтується на понад 1300 детальних інтерв’ю з жертвами і свідками порушень прав людини, результатах моніторингу 1280 судових засідань і вивченні більше ніж 3300 судових рішень та інших відповідних матеріалів.

На початку липня Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет представляючи доповідь про стан прав людини в Криму, також повідомила, що на півострові продовжують застосовувати тортури й обмежувати свободу слова.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше стверджував, що розмови про порушення прав людини в анексованому Криму – це вигадка.

????

⚜️Байден популярніший за Трампа в шести ключових штатах, – опитування Повний текст читайте тут:

Згідно з опитуванням Democracy Corps в 16 штатах показує, що за Байдена готові проголосувати 53% американців, а Трампа – 43%

Рейтинг чинного президента протягом останніх двох тижнів в даних штатах трохи виріс
Кандидат в президенти США від Демократичної партії Джо Байден лідирує в шести ключових штатах, так званих штатах, які вагаються. У деяких штатах розрив між кандидатами мінімальний.

Про це свідчить опитування від CNBC і Change Research.

В середньому про підтримку Байдена заявили 49% респондентів, за Трампа готові віддати голоси 46% опитаних.

Арізона: Байден 49%, Трамп 47%
Флорида: Байден 49%, Трамп 46%
Мічиган: Байден 50%, Трамп 44%
Північна Кароліна: Байден 48%, Трамп 47%
Пенсільванія: Байден 49%, Трамп 46%
Вісконсін: Байден 49%, Трамп 44%
Відзначається, що рейтинг чинного президента протягом останніх двох тижнів в цих штатах трохи виріс.

На думку експертів, це пов’язано з тим, що місцеві жителі менше стали турбуватися через пандемію Covid-19.

Згідно з опитуванням Democracy Corps в 16 штатах показує, що за Байдена готові проголосувати 53% американців, а Трампа – 43%.

Зазначимо, що штатами, які «вагаються» у США називаються ті, в яких виборці голосують то за кандидатів-республіканців, то за демократів. Вважається, що на виборах результати в цих штатах грають особливо важливу роль.

⚜️Міністерство торгівлі США вирішило внести до списку санкцій 3 російські науково-дослідні інститути (НДІ), що, на думку Вашингтона, пов’язані з програмою розробки й випробування хімічної й біологічної зброї. Оновлений список оприлюднило Бюро промисловості та безпеки Мінторгу США.

Зокрема, під санкції потрапили 33-ій Центральний науково-дослідний випробувальний інститут Міноборони РФ, 48-й Центральний НДІ Міноборони РФ у Сергієвому Посаді та його філії в Кірові та Єкатеринбурзі, а також державний НДІ органічної хімії та технології.

Окрім російських НДІ санкції запровадять і щодо низки компаній з інших країн: Китаю, Франції, Гонконгу, Індонезії, Малайзії, Оману, Пакистану, Швейцарії та ОАЕ.

Внесення цих організацій до переліку міністерства торгівлі означає, що американська влада вводить обмеження на експорт, реекспорт і передачу товарів згідно з наявними регламентами особам і організаціям, які становлять ризики для національної безпеки й зовнішньополітичних інтересів Сполучених Штатів.

Нагадаємо, США і Великобританія звинуватили РФ у безпрецедентному тестуванні в космосі протисупутникової зброї.

⚜️Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся із першим заступником Державного секретаря США Стівеном Біґеном і запропонував підтримати ініціативу долучення до Кримської платформи з деокупації.

Джерело: пресслужба МЗС

Деталі: На зустрічі розглянули ситуацію на тимчасово окупованих Росією територіях сходу України та Криму.

Кулеба розповів співрозмовнику про процес створення Кримської платформи задля консолідації міжнародних зусиль з деокупації українського півострова та закликав США підтримати ініціативу та розглянути можливість долучення до неї.

????

⚜️Канада та ЄС закликали Білорусь погодитися на візит керівництва ОБСЄ для сприяння виходу з кризи
Канада та ЄС спільно закликали Білорусь погодитися на візит керівництва ОБСЄ задля сприяння діалогу та пошуку виходу з кризи, що виникла після президентських виборів.

⚜️

????

⚜️Британська економіка рекордно впала через коронавірус27.08.2020 12:14
Серед усіх найбільш потужних економік світу британська економіка постраждала найбільше від негативних наслідків коронавірусу (COVID-19).

⚜️

????

⚜️Міністри закордонних справ ЄС розпочинають обговорення санкцій проти Білорусі

⚜️Німеччина єдина в Європі може впливати на Кремль – Ходжес
Німеччина лишається єдиною країною в Європі, якій вдається здійснювати реальний вплив на Кремль.

⚜️Україна і Польща спільно боротимуться з податковими злочинами
Київ і Варшава планують співпрацювати щодо боротьби з фіскальними злочинами. У зв’язку з цим з дводенним візитом до України у четвер приїжджають міністр фінансів Польщі Тадеуш Косцінський і заступник міністра Ян Сарновський.

???

⚜️Українські військові візьмуть участь у навчаннях Combined Resolve XIV
Підрозділи Збройних сил України запрошені до участі у міжнародних навчання Combined Resolve XIV, які відбудуться у вересні на навчальному полігоні «Хохенфельс» Сухопутних військ ЗС США, що в Федеративній Республіці Німеччина.

⚜️Швеція і Фінляндія готові розширювати співпрацю з Україною у кібербезпеці — РНБО
Секретар РНБО Олексій Данілов ознайомив послів Швеції та Фінляндії в Україні Тобіаса Тиберга та Пяйві Лайне з роботою Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) при РНБО.

⚜️Україна та Туреччина домовилися про інтенсифікацію співпраці в оборонній сфері
Україна та Туреччина переходять на новий етап співпраці в оборонній сфері, який набуває більшої інтенсивності та спрямованості на конкретні проєкти, зокрема в авіа- та суднобудуванні.

⚜️Не лише “зелені чоловічки”, хакери й тролі: експерти викрили “арсенал Кремля”
Росія використовує нелегальні канали фінансування, інформаційну підривну діяльність, «помийні» сайти і безліч інших гібридних методів для агресії і впливу на інші країни, включаючи Україну.

Про це заявив представник аналітичного центру «Альянс по захисту демократії», один з авторів доповіді «Нелегальне іноземне фінансування» Джош Рудольф в інтерв’ю телеканалу ДІМ, повідомляє Укрінформ.

«Сполучені Штати потроху починають усвідомлювати те, що українцям добре відомо вже понад шість років, – що Росія та інші авторитарні режими таємно направляють величезні суми грошей на підрив демократії, і що арсенал Кремля включає не тільки «зелених чоловічків», хакерів і тролів, але і політичне донорство олігархів, власників телевізійних новин, ЗМІ та «жовтих» веб-сайтів, тобто всі види незаконного фінансування для підтримки війни Росії на окупованих нею територіях», – відзначив експерт.

Він додав, що автори доповіді протягом 2019 року зафіксували понад 100 випадків, в яких обсяг фінансових операцій становив більш як 300 млн дол.

«Ми відстежили різні угоди, сліди яких ведуть від прифронтових територій, на які ваш канал веде мовлення, до великих донорів у Лондоні, банківських кредитів у Парижі і підставних некомерційних компаній у Вашингтоні, округ Колумбія, де я перебуваю в даний момент», – розповів Рудольф.

Лобісти РФ володіють половиною новинних каналів в Україні – американський експерт
Кремль має величезний інформаційний вплив на політичні процеси в Україні: так, топлобісти РФ є власниками половини всіх новинних каналів українського ТБ.

???

⚜️Падіння реального ВВП країн Великої двадцятки в 2020 році складе 4,6%, в 2021-му очікується зростання на 5,3%.

Про це йдеться у прогнозі міжнародного рейтингового агентства Moody’s Investors Service, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Аналітики прогнозують, що крайня ступінь невизначеності щодо подальшого поширення вірусу і темпів відновлення економіки, швидше за все, буде стримувати довгострокові інвестиційні та споживчі рішення.

⚜️Німеччина очікує прогресу у співпраці Нацбанку України з МВФ та Deutsche Bundesbank
Німеччина наголошує на важливості незалежності Національного банку України та розраховує на прогрес у співпраці з Deutsche Bundesbank та Міжнародним валютним фондом.

⚜️Україна та Німеччина розширять співпрацю у сфері “зеленого” банкінгу
Голова Національного банку України Кирило Шевченко обговорив з послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен розширення співробітництва між країнами, зокрема обмін досвідом у забезпеченні сталого розвитку держави та “зеленого” банкінгу.

⚜️Голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що базовий сценарій співпраці з МВФ за програмою stand-by з отриманням двох траншів до кінця 2020 року – у вересні та грудні – є малореалістичним, за його словами, варто розраховувати на один транш.

Про це він написав у Facebook.

“Підтримка міжнародних партнерів залишається одним із найбільш вагомих чинників макрофінансової стабільності в Україні. Очевидно, базовий сценарій з отриманням двох траншів до кінця поточного року – у вересні та у грудні – є малореалістичним. Найімовірніше, ми можемо розраховувати на отримання одного траншу у 4 кварталі 2020 р.

Разом з тим, плановий перегляд програми з МВФ, на мій погляд, має супроводжуватися переглядом концептуальних засад співпраці та її фокусування на підтримку національних інтересів України, а не лише міжнародних інвесторів. Пріоритетом програми з МВФ має бути підтримка реформ, спрямованих на забезпечення стійкого економічного зростання та підвищення добробуту громадян України”, – додав Данилишин.

⚜️У Європейському Банку Реконструкції і Розвитку розглянули звіт і додаткові документи щодо оцінки технічного етапу тендеру з будівництва механіко-біологічного комплексу переробки відходів у Львові.

У результаті, як повідомляє ЛКП «Зелене місто», Банк затвердив учасників наступного етапу тендеру. Так, уже найближчим часом мають надіслати інформацію учасникам, яких запросять до подання фінансових пропозицій.

Додамо, свої технічні пропозиції подали чотири учасники – компанія Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Компанія Control Process S.A. (Польща), консорціум із двох фірм – WTT (Нідерланди) та Axis (Литва), консорціум із двох фірм – MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина). Всі вони мають досвід спорудження таких об’єктів – це було однією із основних вимог.

??⚙️

⚜️В Україні запрацював онлайн-гід з державних послуг
В Україні запустили в роботу онлайн-гід з усіх державних послуг, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

⚜️Мінцифри запускає освітні серіали про відкриття власної справи
Міністерство цифрової трансформації запустило освітні серіали на платформі “Дія.Бізнес” про відкриття власної справи.

⚜️Застосунок від українських розробників обійшов TikTok та Instagram в App Store
Застосунок від українських розробників Reface зайняло перше місце в американському App Store в категорії “Розваги”.

⚜️У Києві відкрили виставку про боротьбу українців і поляків із більшовизмом
У Києві на Контрактовій площі відкрили виставку «1920: на захисті Європи від більшовизму». Вона присвячена українцям, які разом з поляками 100 років тому зупинили поширення «червоної» революції.

⛔️НКРЗІ за дорученням Президента опрацьовує петицію щодо заборони 5G
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, за дорученням Президента Володимира Зеленського опрацьовує петицію про заборону впровадження 5G в Україні.

⛔️Лукашенко домовився з Путіним про рефінанс боргу на суму $1 мільярд
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про рефінансування білоруського боргу на суму 1 мільярд доларів США.

Росія на прохання Лукашенка створила резерв правоохоронців для Білорусі – Путін
Росія на прохання білоруського президента Олександра Лукашенка створила резерв правоохоронців для Білорусі, але він поки що не буде використаний.

✅Білорусь. Відкриття архівів КГБ – останній цвях у труну диктатури

✅Лукашенка включать до нового санкційного списку ЄС – Лінкявічус
Олександр Лукашенко має бути включений до нового санкційного списку Євросоюзу.

✅У Росії військового ракетних військ підозрюють у передаванні секретних даних Україні

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь