План Помпео-Лаврова

Законопроект про подвійне громадянство, що готується МЗС з представниками монобільшості є небезпечним та не на часі.

Ірина Фріз / Iryna Friz

❗️ Законопроект про подвійне громадянство, що готується МЗС з представниками монобільшості є небезпечним та не на часі.

✔️По-перше, небезпеку подвійного громадянства ми вже бачили в 2014 році на прикладі російської агресії. Введення подвійного громадянства лише посилює ймовірність іноземного втручання у внутрішню політику України та створює передумови для цього. І це питання не лише ризиків громадянства Російської Федерації.

?До речі, у випадку ухвалення такого закону з виключенням громадянства країни-агресора, буде створений прецедент дискримінації та масового звернення громадян з російськими паспортами до міжнародних судових інстанцій.

✔️ По-друге,ухвалення такого законопроекту може дати ЄС підстави переглянути правила безвізового режиму з Україною, оскільки вільний в’їзд до Шенгенської зони отримали українські громадяни, а не біпатріди.

✔️По-третє, громадянство чиновників. Навіть за умови невизнання подвійного громадянства, ми мали «кейси» призначення на державну службу осіб з громадянством Росії, як наприклад, колишні міністри оборони часів Януковича. Отже, заборона мати подвійне громадянство держслужбовцям в умовах визнання громадянства інших країн, не стане ефективним запобіжником.

✔️Четверте. Визнання подвійного громадянства жодним чином не відіб’ється на пересічних українцях. Як тільки згасне полум’я covid-19, заробітчани знову повернуться за кордон, лише тому, що там більш конкурентні умови оплати праці та вищі стандарти життя. Звичайно, повною дурницею є очікування того, що подвійне громадянство стимулює громадян з розвинутих країн приймати громадянство України. Отже, жодного сенсу приймати такі рішення немає.

❗️Також важливо, що зараз захист громадянства України забезпечений Конституцією (ст.4). Тож руйнація монобільшістю конституційного запобіжнику, що перешкоджає визнанню паспортів Росії та встановлення простої заборони на рівні закону, в подальшому може бути змінена простою більшістю голосів парламенту. Закликаю МЗС прораховувати всі ймовірні сценарії.

✅ Переконана, що ціль повернення наших громадян до України досягається не легалізацією подвійного громадянства, а зростанням якості життя та впровадженням конкурентної економіки, хоча б у порівнянні з країнами периметру. Втім, коли на наступний рік уряд Зеленського (саме так) закладає курс долара по 29 грн., це значить, що ця влада обвалила економіку до рівня 2014 року, коли водночас через агресію Росії ми позбулися економічного потенціалу Криму та Донбасу. Таку кризу вирішують не визнанням подвійного громадянства, а призначенням в уряд фахівців та згортанням цирку ім. Зеленського.

Залишити відповідь