Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Субота. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Субота. Що важливого?

????

⚜️У світі зафіксували 28,3 мільйона випадків коронавирусу

⚜️Прем’єри Вишеградської групи обговорять ситуацію в Білорусі та Україні
Прем’єр-міністри Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) зустрінуться у п’ятницю в Любліні, де обговорять, зокрема, ситуацію в Білорусі та Україні.

⚜️Алексієвич закликає ООН направити місію до Білорусі
Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич закликала Генеральну асамблею ООН направити до Білорусі місію спостерігачів, щоб свідчити про зловживання стосовно журналістів.

????

⚜️Google і Twitter обіцяють агресивніше боротися з фейками перед виборами у США

⚜️Міністра юстиції США критикує опозиція за заяву про ризикованість голосування поштою

Міністр юстиції США Вільям Барр розкритикував голосування поштою, заявивши, що таємниця такого голосування може бути порушена.

Як відзначає видання The Hill, державний секретар штату Аризона, представиниця Демократичної партії, Кейті Гоббс розкритикувала заяву Барра, висловивши жаль з привод того, що “високопосадовці сіють сумніви щодо демократичних інтститутів”. Вона також відзначила, що штат має тривалу історію безпечних та надійних процедур голосування поштою.

Демократична партія у штаті Аризона оприлюднила власну позицію з приводу заяв Барра, заявивши, що міністр юстиції не навів доказів на підтвердження своїх слів про можливі ризики.

“У реальності, немає доказів на підтримку розвінчаних тверджень Барра та президента Трампа про підтасовку голосів”, – йдеться у заяві.

⚜️Microsoft: хакери з Росії, Китаю та Ірану атакують штаби і Трампа, і Байдена
Російські хакери атакували понад 200 організацій, що мають відношення до президентської кампанії у США.

⚜️Сенатори-демократи представили законопроект-відповідь на винагороди Росії Талібану – пропонують санкції проти Путіна, російських урядовців

“Законопроект про винагороду пропоновану Росією” (Russia Bounty Response Act of 2020 – англ.) вимагає від президента Трампа перевірити, чи пропонував уряд Росії винагороди Талібану за вбивста американських військових, і, у разі пітдвердження, запровадити нові санкції проти причетних. Законопроект представили сенатори-демократи Боб Менендес, Жанна Шахін, Дік Дурбін, Річард Блюменталь, Джефф Мерклі та Таммі Дакворт.

Пропонований законопроект вимагає, щоб президент США засвідчив, чи дійсно уряд Росії пропонував, чи був відповідальний за винагороди за вбивства американських військових, або військових НАТО а Афганістані. Як відзначає сайт сенатора-демократа Менендеса, у разі отримання президентом США відповідних підтверджень, законопроект вимагає заблокувати візи та активи Володимира Путіна, чи його представників, будь-яких російських урядовців, включно із силовиками, які брали участь у програмі.

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

Шість міст – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів – очолили рейтинг міст з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2019/2020”, яке провела Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» спільно з компанією Info Sapiens, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій .

На відкритті презентації Директор місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі, Джеймс Хоуп, зазначив: “Цей індекс є віхою в зусиллях Агентства США з міжнародного розвитку у допомозі українській економіці, щоб зробити її більш конкурентоспроможною та привабливою для інвесторів. Це неупереджений та керований даними інструмент для оцінки бізнес-клімату, який призначений як для державного, так і для приватного секторів.”

Для вимірювання ІКМ 2019/2020, Програма USAID у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс провела масштабне опитування, перша хвиля якого охопила 23 обласні центри України та місто Київ. Опитано 5 тис. 115 суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

За результатами проведеного опитування та зібраних статистичних даних з міст, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій підготовлено звіт та рейтинг міст-учасників. Різниця у значенні ІКМ для 1-го та 24-го місця більше ніж подвійна, – 72,69 до 31,62, що свідчить про суттєву різницю у діловому кліматі, політиці місцевих рад, та як результат, – конкурентоспроможності кожного міста. Наступні дві хвилі опитування заплановані на 2021 та 2023 роки у 45 та 60-ти найбільших містах України.

????

⚜️Канада та ЄС закликають владу Білорусі до національного діалогу
З огляду на недемократичність останніх виборів президента Білорусі владі цієї країни слід розпочати національний діалог для пошуку виходу з кризи.

⚜️Embassy of Ukraine in Canada / Посольство України в Канаді

Третя за обсягами експорту та перша за обсягами імпорту товарів в Україну Британська Колумбія попри різницю в часі та відстані є важливим торговельним партнером для нашої держави.
Українські газові турбіни постачаються у найзахіднішу провінцію Канади, а риба та морепродукти з Британської Колумбії – в українські супермаркети.
Про це та про інші перспективні сектори торгівлі товарами та послугами, умови двосторонньої Угоди про вільну торгівлю та її розширення, інструменти та можливості підтримки експортерів в ?? та ?? говорили сьогодні на вебінарі “Doing Business in Ukraine: Canada-Ukraine Free Trade Agreement and market opportunities for B.C. companies”.

У заході взяли участь Ганна Дрозд із Уряду Британської Колумбії (Government of British Columbia), Адам Барболет з Посольства Канади в Україні (Embassy of Canada in Ukraine), Святослав Кавецький з Канадсько-української торгової палати (Canada-Ukraine Chamber of Commerce), Петро Петренко з Посольства України в Канаді, а також понад 40 канадських підприємців.

Дякуємо Уряду Британської Колумбії за організацію важливого заходу на підтримку українсько-канадської торгівлі.

Запрошуємо та з нетерпінням чекаємо в Україні торговельну місію компаній Британської Колумбії, як тільки дозволить час.

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України

#UAtradewithCA

⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg почувається оптимістично в Вінниця.

У Вінниці затвердили проект Стратегії розвитку туризму створений за підтримки Проекту #ПРОМІС

До наповнення стратегії візією та новими туристичними продуктами долучились представники туристичної сфери, а вінничани доповнили ці ідеї під час туристичного хакатону.

Основною метою туристичної стратегії міста Вінниця до 2030 року є налагодження стратегічного партнерства влади, громади та бізнесу, де кожен стейкхолдер знайде своє місце і разом сформують позитивний туристичний імідж міста.

Проект ПРОМІС залишається вірним багаторічним партнером міста на шляху розбудови спроможності і продовжує долучатись до змінотворчих ініціатив у Вінниці.

⚜️Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg почувається фантастично в Zaporizhzhia, Ukraine.

У Запоріжжі визначили кращі бізнес-ідеї молодих підприємців

Понад 5000 представників Запорізької області взяли участь в онлайн-навчанні від експертів у різних сфер підприємництва в рамках проекту Investment Business School.Innovation 2020 ?, що впроваджується ГО «Інновації та інвестиції» та підтриманий Проектом #ПРОМІС в рамках Фонду МСП.

Метою ініціативи є створення можливостей для підприємницької активності молоді, інтеграція осіб із інвалідністю до бізнес-середовища та подальша підтримка у реалізації кращих бізнес ідей.

Наприкінці літа автори 20 кращих проектів разом з експертами зібрались на навчальний інтенсив у Бердянську, аби визначити трійку переможців, ними стали: онлайн-школа іноземних мов, мобільний додаток для роботи із блогерами та маркетингове агентство, де будуть працевлаштовані особи із інвалідністю.

Деталі за посиланням: https://bit.ly/3m5KySl

_

?? Проект ПРОМІС впроваджує в Україні Федерація канадських муніципалітетів за підтримки Уряду Канади Embassy of Canada in Ukraine

????

⚜️Швидкість передачі коронавірусу у Британії перевищила критичний рівень і зростає
За даними Наукової консультативної групи з надзвичайних ситуацій (SAGE), остання оцінка показника R (рівень поширення) по Британії становить від 1,0 до 1,2. Тобто один інфікований заражає 1-1,2 людей.

⚜️Британія допоможе ВМС України з розбудовою баз в Очакові і Бердянську
Після російської окупації Криму Україна втратила не лише кораблі, а й основну базу ВМС.

⚜️Британія і Україна завершують переговори про ракетні катери
У посольстві Великої Британії в Україні підтвердили, що йдеться саме про програму відновлення флоту, а саме “підтримку суднобудівних потужностей” в Україні.

⚜️Посол Британії про “Мінськ”: Одну річ він точно робить — садить Росію за стіл переговорів
Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс вважає, що Мінський процес як мінімум робить одну важливу річ – садить Росію за стіл переговорів.

????

⚜️У Берліні починаються переговори “нормандських радників”
У Берліні, у відомстві канцлера, розпочинаються переговори у нормандському форматі на рівні політичних радників.

⚜️Енергетична солідарність ЄС вимагає закриття Nord Stream 2 – Моравецький
Проєкт “Північний потік-2” потрібно припинити, оскільки він загрожує європейській солідарності і ставить Білорусь та Україну в залежність від Росії.

⚜️Україна та Фінляндія розглядають можливість створення Фонду зелених інвестицій
Заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков, т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура, посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне, представники Міненерго, МЗС Фінляндії та НЕФКО обговорили напрямки співробітництва у сфері енергоефективності та декарбонізації.

⚜️Українськими газосховищами можуть зацікавитися країни Тримор’я – голова PGNiG
Українські газосховища на заході України в майбутньому могли б використовувати країни ініціативи Трьох морів після створення спільного ринку газу.

⚜️ULEAD з Європою / ULEAD with Europe

? Свіжий моніторинг ?? процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Мінрегіону. Документ вже на сайті Децентралізації ??
✅ http://bit.ly/decentralisation_monitoring ✅

Приємного читання! ?

Мінрегіон
#децентралізація

⚜️Київ на форумі ОБСЄ нагадав, що Росія несе відповідальність за доступ до води в Криму

Курс України на вступ до ЄС і НАТО відповідає нашим спільним інтересам у регіоні – глава МЗС Румунії
Курс України на вступ до ЄС і НАТО відповідає спільним інтересам України та Румунії у нашому регіоні Європи.

???

⚜️Представники Збройних сил Канади ?? два тижні тренуватимуть новоспечених курсантів ??

Представники Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні (операція UNIFIER) будуть проводити навчання з новоспеченими курсантами Національної академії Національної гвардії України. Заняття триватимуть з 8 по 19 вересня і проходитимуть у навчальному центрі Академії.
Детальніше тут: ▶️ https://bit.ly/3jVwGbq

Збройні сили Канади в Україні / Canadian Armed Forces in Ukraine

⚜️

???

⚜️World Bank Ukraine
Завдяки гранту Світового банку у Миколаєві відкрився Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО.
https://cutt.ly/0fYPnVv

⚜️Речник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс під час брифінгу 10 вересня у Вашингтоні заявив, що для продовження програми фінансової підтримки Україні слід зберігати незалежність усіх антикорупційних органів. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Підтримка незалежності й цілісності НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду – це ключ до структурних реформ та початку більш швидкого та справедливого зростання, а також попередня умова чинної програми підтримки МВФ», – сказав Райс.

Він додав, що нині тривають перемовини між Україною та МВФ про чинну програму stand-by. «Назвати дату прибуття місії з її першого перегляду я поки не можу», – зазначив речник

⚜️World Bank Ukraine

Проект “Державний аграрний реєстр” впроваджується за підтримки програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»:
https://loda.gov.ua/news?id=53619
9 вересня під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького в режимі онлайн відбулась селек….

??⚙️

⛔️⛔️⛔️Ліквідація антикорупційних органів ставить під сумнів існування безвізу – представник Президента у КСУ
Окремі політичні сили мають на меті зруйнувати створену в Україні систему антикорупційних органів. Для цього, зокрема, до Конституційного Суду направлені подання щодо конституційності законів про НАБУ і ВАКС.

⚜️МЗС планує розробити “Акт Сенцова” за зразком американського “Акта Магнітського”
МЗС України має намір розробити український “Акт Сенцова” за зразком американського “Акта Магнітського”, аби карати іноземних посадовців, які системно порушують права українських громадян в окупованому Криму і на Донбасі.

⚜️Україна проситиме про санкції через організацію російських виборів губернатора в Севастополі – МЗС

⚜️У Харкові розробили систему охолодження для супутника, який американці замовили в ЄС
Харківська компанія ФЕД розробила та виготовила основну частину нової системи охолодження для найбільшого супутника, який американська SES замовила у Європейського космічного агентства.

⚜️На Донбасі готують до відкриття сервісні центри на двох КПВВ
На Донбасі готують до відкриття сервісні центри на контрольних пунктах в’їзду-виїзду “Щастя” та “Новотроїцьке”.

⛔️Стан Балуха незмінно тяжкий, медики провели додаткові консультації щодо лікування

⛔️В Україні сплеск нових випадків захворювань на COVID-19

⛔️У Кремлі підтвердили візит Лукашенка 14 вересня
У Кремлі підтвердили, що візит до Москви Александра Лукашенка, який виконує обов’язки президента Білорусі, очікується 14 вересня
Най собі залишають вихованця. Назавжди.

✅Латвія видала 57 віз особам, яким загрожує політичне переслідування в Білорусі
Латвія також розглядає прохання про надання політичного притулку.

“Вишеградська четвірка” виступає за безвіз з ЄС для білорусів – прем’єр Польщі
Країни “Вишеградської четвірки” – Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина – хочуть запропонувати безвізовий режим для громадян Білорусі та новий пакет підтримки для країни на саміті ЄС.

Санкції потрібні не лише проти режиму Лукашенка, а й проти Кремля – опозиціонер

Польща не планує після 2022 року продовжувати газовий контракт з Росією

✅Deutsche Bank сплатить більше півмільйона доларів в рамках врегулювання справи про порушення санкцій США проти Росії

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь