Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Понеділок. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.Понеділок. Що важливого?Центрвиборчком затвердив форми протоколів ТВК про підсумки голосуванняЦентральна виборча комісія затвердила форми протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування та результати виборів (голосування).***За добу відкрили вісім кримінальних справ щодо порушень виборчого процесуПротягом попередньої доби, 3 жовтня, поліція відкрила вісім кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу.***Інститут Масової Інформації (ІМІ)За три дні моніторинга 150 фейків і 461 маніпуляція

?

А що ж тоді очікувати від пересічного громадянина, коли на його голову (і тут в прямому смислі) ллється нестримним потоком брехня в різних збочених формах.Темами фейків виявилися: побутові (39% – забобони, магія, прогнози ноу-нейм астрологів щодо всіх аспектів життя, або “політична астрологія”), проросійські (34%), та фейки пов’язані з місцевими виборами (12%).А от з маніпуляціями все трохи навпаки: майже половина (47%) була пов’язана з місцевими виборами, за ними – проросійські маніпуляції (17%), і на третьому – маніпуляції про гроші, економіку і зарплати (16%).У моніторингу брали участь 23 загальнонаціональних онлайн-медіа.

?
?
?

Якщо зацікавились дослідженням – доведеться читати https://bit.ly/30ryPnY

??
??
Раді ООН з прав людини в Женеві 1 жовтня було представлено доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини по Україні. Представляючи доповідь, заступник Верховного комісара з прав людини Нада Аль-Нашіф відзначила зростання насильства напередодні місцевих виборів 25 жовтня в підконтрольних уряду районах України
??
??

Байден випередив Трампа на 10 пунктів за місяць до виборів — опитування Reuters***Штаб Байдена регулярно публікуватиме результати його тестів на COVID-19Представник виборчого штабу кандидата в президенти США від демократів Джо Байдена озвучив намір регулярно публікувати результати тестів на коронавірус.***У Білому домі заявили, що стан Трампа спочатку був гіршим, ніж повідомлялосяКерівник апарату Білого дому Марк Медоус стверджує, що стан президента Дональда Трампа був гіршим, ніж про це заявляли офіційно у п’ятницю після підтвердження у нього хвороби COVID-19.

??
??

Найвища будівля Канади – вежа CN у Торонто – припинила приймати відвідувачів з метою сповільнення поширення COVID-19 у країні.***Перший віртуальний форум Світового конґресу українців «Єднаємось Україною» відбудеться 17 жовтня онлайн та в прямому ефірі телеканалів UA:Культура та UA:Перший.Як передає Укрінформ, про це повідомлється на сайті СКУ.«Понад 50 років Світовий конґрес українців єднає українців та друзів України у всьому світі, надихаючи до спільної дії заради майбутнього суверенної, демократичної та процвітаючої України. Сьогодні, у час безпрецедентних викликів, ця місія є важливою, як ніколи раніше. Саме тому 17 жовтня Світовий конґрес українців запрошує видатних діячів діаспори, українців та друзів України до віртуального форуму для обговорення актуальних тем підтримки України та представлення її інтересів у світі, а також релігії, освіти, культури та бізнесу», – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.***Світовий конґрес українців (СКУ) продовжить розпочату в 2019 році роботу з оскарження рішень владних структур Росії щодо визнання діяльності СКУ «небажаною на території Російської Федерації».Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті СКУ.«СКУ буде й далі оскаржувати в судах нелегальне визнання Генеральною прокуратурою та Міністерством юстиції Російської Федерації діяльності СКУ як «небажаної на території Російської Федерації». Уся діяльність СКУ, зокрема щодо захисту територіальної цілісності України та прав українців була і продовжує бути цілком мирною і законною», – заявив голова комітету із захисту прав СКУ та його мережі Евген Чолій.Як зазначив президент СКУ Павло Ґрод, рішення про визнання діяльності СКУ «небажаною на території Російської Федерації» в першу чергу спрямоване на відмежування української громади у РФ від української діаспори на чолі зі Світовим конґресом українців. «Тому ми будемо активно співпрацювати у справі захисту української діаспори у Російській Федерації з нашими міжнародними партнерами», – заявив Ґрод.

??
??

Велика Британія може відмовитись від матчів футбольного Євро-2020 через коронавірус

??
??

«Ходіння навколо санкцій вже не буде» – Маас прокоментував можливе введення санкцій ЄС проти Росії через отруєння Навального***Єврокомісія підтримає створення кліматично нейтральних міст, здорових океанів, чистих ґрунтів і їжіЄврокомісія та плани на майбутнєУ рамках програми Horizon Europe Єврокомісія планує фінансово підтримати створення кліматично нейтральних міст, здорових океанів, морів і внутрішніх вод, чистих ґрунтів і їжі, а також розвивати дослідження у сфері адаптації до змін клімату та боротьби з раком.Очікується, що програму реалізують протягом 2021-2027 років.Першочергово планують створити план — місії для дослідників, згідно з якими дотримуватимуться ідей проєкту. У перші два тижні вересня мешканці Європейського Союзу можуть запропонувати свої ідеї для формулювання місій. Усі ідеї розглянуть профільні фахівці й вже наприкінці року оголосять остаточний перелік дій у певних сферах.До цього Єврокомісія запускала науково-інноваційну програму Horizon Europe 2014-2020, у ході якої профінансували дослідницькі проєкти покликані стабілізувати клімат та знайти нові методи зменшення вуглецевого сліду.Екологічні проєкти та повний перехід на зелену енергетику є одними з цілей ЄС у рамках проєкту Green Deal.

??
?

Представники канадської навчально-тренувальної місії UNIFIER в Україні відкрили курси з тактичного маневрування для штурманів і командирів кораблів Військово-морських сил Збройних сил України.Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.”Для корабельного складу Військово-морських сил ЗСУ розпочались курси з тактичного маневрування за участю канадських інструкторів у межах проведення операції UNIFIER. Одне з головних завдань операції — збудувати міцну взаємодію між українськими ВМС і силами НАТО”, – йдеться у повідомленні.Зазначається, що упродовж тижня українські військові моряки будуть прокладати під керівництвом інструкторів НАТО маршрути руху корабля чи груп кораблів, будувати тактичні порядки, здійснювати розрахунки та передачу сигналів. Також планується виходи кораблів у море, під час яких українські військові моряки зможуть на практиці використати здобуті знання.На думку командира штурманської частини і зв’язку патрульного катера «Прилуки» Олексія Жданова, досвід канадських колег в умовах, коли надходить нова техніка і триває співпраця з силами НАТО, вкрай необхідний для військовослужбовців ВМС України.”Способи маневрування у нас ідентичні, але дані, які використовуємо ми, у них значно простіші. Усі країни-члени НАТО користуються стандартизованими методами взаємодії, і зараз ми опановуємо саме ці стандарти. Також канадські ментори вчать нас спільному способу передачі сигналів, які маємо використовувати під час міжнародних навчань. До речі, вони приїхали зі своїм обладнанням, посібниками й наочно роз’яснюють як усе це використовувати. Для нас це цінна інформація”, – акцентує Жданов.Представники Королівського військово-морського флоту Канади переконані, що співпраця військових моряків повинна розвиватись, та високо оцінили професійну підготовку військовослужбовців ВМС України.

??
?

Гроші з банку «Надра» були виведені на компанії, пов’язані з братами Сегалями та групою «Континіум» – ФГВФОFinClub опублікував аналіз форензік-аудиту банку «Надра» від KPMGАудиторська компанія KPMG на замовлення Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) здійснила форензік-аудит «Надра» банку. Експерти з’ясували, що гроші з банку були виведені на компанії, пов’язані з братами Сегалями та групою «Континіум». Результати аудиту аналізує видання FinClub.Звіт за результатами комплексного аналізу неплатоспроможного банку «Надра» досі є непублічним. В ньому досліджуються факти доведення кредитної установи до банкрутства та виведення грошей з неї. В обох установах FinClub неофіційно підтвердили наявність звіту, але відмовились його коментувати.FinClub повідомляє, що аудитори з’ясували, що перші проблеми в установи виникли у 2008-2009 роках, коли банку завдали збиток у 4,8 млрд грн. Акціонери виводили гроші в той час, коли НБУ надавав рефінансування «Надрі».НБУ зазначав, що останній власник Дмитро Фірташ, який сподівався врятувати установу в 2011 році та влив у капітал 3,5 млрд грн, в умовах рецесії економіки України у 2014-2015 роках не зміг достатньо капіталізувати банк.***Загальний об’єм позик по кредитах “5-7-9” перевищив 9 мільярдівПрем’єр міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний об’єм позик по кредитах для МСБ “5-7-9” перевищив 9 мільярдів.***Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсіїПрем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років.

??
?
⚙️

МКІП запрошує до онлайн українсько-кримськотатарського концерту ETHNONYMМіністерство культури та інформаційної політики 4 жовтня запрошує приєднатися до онлайн-концерту ETHNONYM.***У Києві відкрили пам’ятник полковнику армії УНРУ сквері в центрі Києва відкрили пам’ятник полковнику армії Української Народної Республіки Петру Болбочану.***Фонд енергоефективності2 жовтня о 16:31 ·

?

Текст Програми «Енергодім» у редакції від 30 вересня 2020 року вже опубліковано на сайті Фонду енергоефективності.

?

Нова редакція Програми значно спрощує умови подачі Заявок до Фонду.Основні зміни:

?

Заявку №2, Заявку №3, Заявку №4 та Заявку №5 дозволено надсилати напряму до Фонду енергоефективності

?

Проектну документацію можна подавати в електронному вигляді

?

Уточнено процедуру проведення аналізу якості Проектів

?

Деталізовано фінансові критерії до Заявок

?

Оптимізовано перелік вимог до обладнання та матеріалів

?

Детальніше про зміни: https://bit.ly/3cSSTEH

?

Текст Програми в редакції від 30 вересня 2020 року https://eefund.org.ua/dokumenti

?

МінрегіонОфіс підтримки реформ МінрегіонуEuropean Union in UkraineUNDP Ukraine / ПРООН в УкраїніIFC – International Finance CorporationПосольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft KiewEnergy Efficiency and Climate ProjectsGIZ UkraineКабінет Міністрів України,Міністерство енергетики УкраїниВсеукраїнська РАДА ГОЛІВ ОСББAssociation Energy Efficient Cities of UkraineАсоціація міст УкраїниАсоціація малих міст УкраїниКлуб мерівАсоціація об’єднаних територіальних громадАсоціація управителів житла***57-й день протестів у Білорусі: тисячі на вулицях Мінська, водомет і затриманняУ Мінську та інших містах Білорусі почався 57-й день протестів проти фальсифікації виборів та насильства силовиків.У Мінську у лікарні помер чоловік, якого ймовірно побили в СІЗО на ОкрестінаУ Мінську помер чоловік, якого перед тим ймовірно побили в СІЗО на Окрестіна. В офіціному коментарі Слідкому стверджують, що він травмувався, впавши з нар.Фізики розробили електросхему, яка генерує необмежену кількість енергії з графенаКоманда фізиків університету Арканзасу успішно розробила схему, здатну вловлювати тепловий рух графена та перетворювати його на електричний струм.Файного дня всім

?
?

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь