Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Неділя. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Неділя. Що важливого?
????
У Криму матері та дружини політв’язнів вийшли на одиночні пікети
В окупованому Криму матері та дружини політв’язнів із так званої червоногвардійської групи виходять на поодинокі пікети, протестуючи проти звинувачень їхніх рідних у тероризмі.


European Union in Ukraine
? 20 років тому Рада Безпеки ООН прийняла Резолюцію 1325 “Жінки, мир, безпека”. Її мета – рівна участь жінок у встановленні миру, запобіганні конфліктам і просуванні змін. ?
об’єднав громадські організації, органи місцевого самоврядування, силові структури та медіа у п’яти областях. Створені коаліції у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Хмельницькій областях адаптували місцеві «плани дій 1325», розробили комунікаційні стратегії і провели комунікаційні кампанії. Резолюція 1325 стала близькою стейкхолдерам і запрацювала на місцях.? Завдяки підтримці ЄС у межах проєкту «Рівність заради безпеки»Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund
? Український Жіночий Фонд створив ефективні моделі локалізації, і вони вже поширюються на інші області. УЖФ і усі регіональні коаліції були залучені до праці над новим Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період 2021-2025.
? Участь та лідерство жінок у миротворчості підвищує шанси на мирне врегулювання – доведено Радбезом ООН. Україна – перша держава, яка прийняла Резолюцію у стані конфлікту.

ПрямуємоРазом #про1325просто #РівністьЗарадиБезпеки

Фото з дискусії УЖФ «Комунікація про складне: гендер та інші суспільно важливі теми» (Київ, 24 вересня 2020 року)


Верховний Суд
Сергій Бурлаков поінформував Європейську економічну комісію ООН про дотримання судами в Україні Орхуської конвенції
розповів про розгляд судами України справ, пов’язаних із Конвенцією. Захід проходив 28–29 жовтня 2020 року в м. Женеві, а також до участі в ньому можна було долучитися в онлайн-режимі.На 24-й зустрічі Робочої групи членів Конвенції Європейської економічної комісії ООН про доступ до інформації, участь громадськості та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція), суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного СудуСергій Бурлаков
У рамках дводенної зустрічі проведено тематичне засідання, присвячене доступу до правосуддя. У ньому взяли участь представники міністерств з питань навколишнього середовища та юстиції, судді, інші представники судових органів, юристи, які представляють громадські інтереси щодо довкілля, а також інші зацікавлені особи.
????
Залишається менше тижня до президентських виборів у США, на яких колишньому віцепрезиденту Джо Байдену — головному опонентові чинного глави Білого дому Дональда Трампа — вже пророкують впевнену перемогу.
Цифри, надані авторитетними соціологічними групами і західними виданнями, дійсно вражають: The Economist прогнозує перемогу Байдена за підсумками голосування виборників (докладніше про особливості виборчої системи США читайте в наших картках) з вірогідністю понад 96%; FiveThirtyEight дає 88%, тоді як загалом електоральний відрив між ексвіцепрезидентом і Дональдом Трампом становить 8,7% (51,8% проти 43,1%).
Як зазначає міжнародна консалтингова компанія GQR, в так званих «штатах, що вагаються», де демократів і республіканців підтримують практично рівною мірою, Байден також випереджає Трампа: в Мічигані — на 8,7%; на 7,8% — у Вісконсині; в Пенсильванії — на 3,8%; в Аризоні — на 2,4%; у Північній Кароліні — на 0,7%, показують результати опитування порталу RealClearPolitics.
Флорида — штат, в якому традиційно розгортається найзапекліша боротьба між представниками Республіканської і Демократичної партій США — цьогоріч теж схиляється до Байдена. Водночас там електоральний розрив між кандидатами на президентський пост найменший — демократ випереджає свого суперника всього на 0,4%.
????
Коронакриза: Канада прийматиме більше мігрантів
Влада Канади має намір протягом наступних трьох років поступово нарощувати прийом мігрантів.
????
Британія не розглядає варіант загальнонаціонального карантину – глава МЗС
Влада Великої Британії поки що не розглядає можливість запровадження в країні загального карантину, попри зростання захворюваності на COVID-19.
????
У Раді Європи попередили Україну про наслідки у разі ухвалення проєкту Зеленського
Керівники двох інституцій Ради Європи, відповідальних за питання антикорупії та Верховенства права – GRECO та Венеційської комісії відповідно – розкритикували законопроєкт Зеленського про подолання конституційної кризи та письмово закликали Верховну раду не ухвалювати його.


Німеччина під час локдауну увіллє в бізнес ще €10 мільярдів
Для підтримки бізнесу під час локдауну в листопаді німецький уряд планує спрямувати 10 млрд євро.
???
На засіданні Комісії Україна-НАТО напередодні перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова поінформувала партнерів про Кримську платформу і агресивну політику Росії в регіоні. Про це вона написала у себе в мікроблозі у Twitter, передає УНН.
“На засіданні Комісії НАТО-Україна я поінформувала наших партнерів про Кримську платформу і агресивну політику Росії в регіоні. З нетерпінням чекаю можливості використовувати наш статус партнера з розширеними можливостями для ще більш розширеної співпраці з НАТО, особливо в Чорноморському регіоні, і через ініціативу НАТО 2030”, – написала Джапарова.
Перебуваючи з візитом у Брюсселі, заступниця голови МЗС також зустрілася з політдиректором Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора.
“ЄС готовий долучитися до Кримської платформи. Також обговорили додаткове залучення інституційних спроможностей ЄС до політики деокупації Криму та вирішення питань щодо порушення прав людини на півострові”, – повідомила Джапарова.


Інтеграція в НАТО означає кращі умови для жінок-військовослужбовців в Україні. Новий Національний план дій фокусується на рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень для запобігання конфліктів. Про це написала у Facebook віце-прем’єр-міністр з євроінтеграції Ольга Стефанішина, передає УНН.
“Інтеграція в НАТО означає кращі умови для жінок-військовослужбовців в Україні…Ми маємо забезпечити належні умови для військової служби жінок — спеціальне екіпірування та елементи бронезахисту відповідно до світових стандартів і вимог, організація дитячих куточків або ж кімнат грудного вигодовування в місцях проходження служби”, — написала Стефанішина.
За її словами, новий Національний план дій до 2025 року з виконання Резолюції РБ ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” сформований на основі досвіду інших країн. Він фокусується на рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень для запобігання конфліктам, розв’язання конфліктів, постконфліктного відновлення, участі в міжнародних операціях з підтримання миру, безпеки тощо.


У змаганнях артилеристів ЗСУ перемогла бригада “Запорізька Січ”
У змаганнях на кращу артилерійську батарею Збройних Сил України, які протягом місяця проходили на одному з полігонів Київщини, перемогли військові 55 окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ”.


В Україні стартували перші онлайн-змагання для поранених бійців – Ігри Нескорених 2.0
В Україні розпочалися змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів – Ігри Нескорених, які вперше відбудуться у віртуальному форматі.
???
Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов’язанням програми МВФ – Фонд
Запуск комплексної електронної системи розкриття інформації про активи і доходи високопосадовців у 2016 році був і залишається важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, і його не слід скасовувати, йдеться у відповіді представника прес-служби Міжнародного валютного фонду на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.
“Підтримка і підвищення ефективності всіх українських антикорупційних інститутів є ключем до досягнення сильнішого і справедливішого зростання і, отже, важливим зобов’язанням у рамках програми, яку підтримує МВФ”, – наголошується в документі.
МВФ нагадав, що створення ефективної системи протидії корупції було найважливішим елементом взаємодії фонду з Україною впродовж останніх кількох років.


Міністр економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр вважає за необхідне для реформування вугільної галузі України створити відповідний мультифонд, до якого Німеччина готова зробити перший внесок у розмірі EUR20 млн.
“Міністр економіки і енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова зробити перший внесок у сумі EUR20 млн і закликає до участі інші країни”, – йдеться в повідомленні на сайті Міненерго України.


ЄБРР залучать до реформування системи зрошення та дренажу в Україні
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Європейський банк реконструкції та розвитку визначають напрями співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Україні. Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.
Про це йшлося на онлайн-зустрічі Романа Абрамовського, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.
«Системи зрошення та дренажу в Україні потребують модернізації, а отже залучення значних інвестицій. Однак сьогоднішня модель роботи водогосподарського комплексу та чинне галузеве законодавство не дозволяють реалізувати поставлені цілі. Тож на часі розробка відповідного правового базису реформи та вироблення дієвих правил гри для всіх учасників», — зазначають у Міндовкілля.
???⚙️
На Луганщині почали зводити телевежу, яка закриє останню «дірку» в ефірі регіону
У Попаснянському районі Луганщини стартувало будівництво ретрансляційної станції з вежею заввишки 150 метрів, яка забезпечить українське мовлення на непідконтрольні території.


Білорусь з 1 листопада закриває кордон для іноземців
Білорусь з 1 листопада призупиняє перетин кордону на в’їзд для іноземних громадян і осіб без громадянства.


Війна у Карабаху: Росія погодилась надати Вірменії військову допомогу – з одним “якщо”
Російське міністерство закордонних справ заявило, що Росія надасть Єревану “всю необхідну допомогу”, якщо зіткнення будуть відбуватися безпосередньо на території Вірменії.
Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь