Тетяна Геращенко

14 грудня 2020 року

Щасливого ранку, краяни.
Понеділок. Що важливого?
🇺🇦🇺🇳
Гаага буде розслідувати справи щодо України. Хто може опинитися на лаві підсудних?
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі 11 грудня повідомив про завершення попереднього вивчення подій в Україні, що пов’язані з міжнародним збройним конфліктом на Донбасі та анексією Криму.
Прокурор МКС Фату Бенсуда заявила, що на цей час iснують вагомі пiдстави вважати, що широкий дiапазон дiянь, скоєних в контекстi ситуації в Україні, становлять воєнні злочини та злочини проти людяності в межах юрисдикції Міжнародного кримінального суду.
Що означає заява Міжнародного кримінального суду для України? Скільки часу може тривати розслідування, і коли можуть з’явитися перші рішення суду по суті? Хто може опинитися на лаві підсудних, та яка перспектива того, що серед підозрюваних осіб опиниться особисто російський президент Володимир Путін?
Щоб відповісти на ці запитання максимально зрозуміло, Радіо Свобода звернулося до Бориса Бабіна, доктора юридичних наук, експредставника президента в АР Крим та Володимира Василенка, доктора юридичних наук, судді Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії (2002-2005 роки), представника України в Раді ООН з прав людини (2005-2010 роки), посла України.
https://www.radiosvoboda.org/a/30997472.html


У Мінекології хочуть прив’язати екологічний збиток в анексованому Росією Криму до військових злочинів


Правозахисний центр “Дія”

📷Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила сьогодні 11.12.2020, в контексті ситуації в Україні, — що є розумні підстави вважати, що широке коло вчинених діянь є злочинами проти людяності і воєнними злочинами, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.
https://www.icc-cpi.int//Pages/item.aspx?name=201211-otp-statement-ukraine&ln=Ukrainian
📷Також пані Фату Бенсуда, оголосила про закiнчення попереднього розслідування у справі по Україні та повiдомила, що в результаті ретельного та незалежного процесу розгляду, ситуація в Україні визнана такою, що вiдповiдає критеріям Статуту Міжнародного кримінального суду для відкриття розслідування.
Наступним кроком в цьому процесi має бути звернення до суддів Палати попереднього провадження Суду за дозволом на розслiдування.
📷 Офіс прокурора МКС Фати Бенсуди дійшов висновку про необхідність розслідування щонайменше трьох груп злочинів:
(i) злочини, скоєнi в контекстi військових дiй;
(ii) злочини, скоєнi пiд час затримань;
(iii) злочини, скоєнi в Криму.
також приймали участь в цій роботі, збирали, систематизували і подавали інформацію щодо злочинів, вчинених в Криму і на Донбасі, та докази системності і пов’язаності таких злочинів.📷 Громадські організації, Генеральна прокуратура неодноразово направляли офісу прокурора МКС систематизовану інформацію про діяння, які можуть кваліфікуватись, як злочини проти людяності, вчинені під час анексії і окупації Криму, та збройного конфлікту на Донбасі. Юристи і аналітикиПравозахисний центр “Дія”
📷Нагадуємо, що попереднє розслiдування у справі “Ситуація в Україні” було вiдкрито 24 квiтня 2014 року на підставі заяви ad hoc Уряду України про визнання юрисдикції МКС, до якої згодом було приєднано другу заяву України, подану у 2015 році, щоб охопити ймовірні злочини, якi, як стверджується, тривають на території України протягом усього перiоду з 20 лютого 2014 року.
📷Дякуємо пані Прокурору і її офісу за проведену роботу та чекаємо на щорiчну Доповiдь щодо результатів проведення попереднього розслідування.


В Україну з офіційним візитом прибув директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.
🇺🇦🇺🇸
Тепер офіційно: Штати схвалили застосування вакцини BioNTech і Pfizer
Керівництво федеральних Центрів з контролю і профілактики захворювань схвалило застосування в Сполучених Штатах вакцини компаній BioNTech і Pfizer.


Протести на підтримку Трампа в Вашингтоні завершилися пораненнями й арештами
Агресивні сутички, ножові поранення та понад два десятки арештів сталися під час демонстрацій в Вашингтоні на підтримку президентської кампанії Дональда Трампа, яка продовжує гучно заявляти про начебто «вкрадені вибори» глави Білого дому.


Трамп заявив, що заветує оборонний бюджет з допомогою Україні та санкціями проти Nord Stream 2
Президент США Дональд Трамп висловив намір накласти вето на оборонний бюджет, схвалений минулого тижня Конгресом.


Хакери атакували Міністерство фінансів США – Reuters
Хакери зламали систему Міністерства фінансів США і національного управління з телекомунікацій і інформації.


Союз Українок Америки – 95 років найактивнішій організації української діаспори. Відео
95-річний ювілей Союзу Українок Америки. Заснована п’ятьма жінками з Нью-Йорка у 1925 організація, одна із найстаріших діючих в українській громаді Північної Америки. Тоді українки поставили собі за мету інформувати вільний світ про Україну, підтримувати морально та матеріально Батьківщину
🇺🇦🇨🇦
Канадцям виплачуватимуть компенсації у разі гострої реакції на щеплення від COVID-19


Кордон між Канадою та США залишатиметься закритим ще місяць


До Канади прибули перші партії вакцини від коронавірусу – Трюдо
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що до країни прибули перші партії вакцини від коронавірусу нового типу COVID-19.
🇺🇦🇬🇧
Тільки Україна як держава має ресурси і зацікавлення, щоб її вивчали у світі – керівник Гарвардського видавництва
https://www.radiosvoboda.org/a/harvardskyj-universytet-vydavytstvo-ukrajinistyka/30994468.html
🇺🇦🇪🇺
У Ватикані на виставці “100 вертепів” буде українська різдвяна шопка
У Ватикані на площі Святого Петра відкривається міжнародна виставка «100 вертепів», цьогоріч її особливим експонатом стане різдвяна шопка з України.


11 лютого на засіданні Ради асоціації Україна та ЄС визначать модальності оновлення Угоди про асоціацію, а також завершать процедури для підписання Угоди про Спільний авіаційний простір.


На арбітражному суді визнали, що Україна може і має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, таким чином існуюча заборона експорту 2015 року визнана судом повністю правомірною.


ЗАЗ отримав Євростандарт своєї продукції і налагодить поставки техніки в ЄС
https://www.epravda.com.ua/news/2020/12/13/669119/
🇺🇦🛡
Саміт НАТО 2021 року розгляне питання повернення до “політики відкритих дверей”, в тому числі – питання надання Грузії Плану дій щодо членства.


Херсонський державний завод “Паллада” побудував плавучий причал для катерів Військово-морських сил, він вирушив до порту “Південний”.
🇺🇦💲
Капітальні інвестиції у сільське, лісове і рибне господарство, а також у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів за січень-вересень 2020 року становили 39,6 млрд грн, на 40,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як передає Укрінформ, про це на підставі даних Державної служби статистики повідомили в Інституті аграрної економіки (ІАЕ).
🇺🇦💼⚙️
Чорнобильський заповідник увійшов до переліку природоохоронних зон світу
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник додали до бази природоохоронних територій світу The World Database on Protected Area (WDPA).


Навального намагались повторно отруїти у лікарні Омська – Times
Російського опозиціонера Олексія Навального вдруге намагалися отруїти під час його перебування в лікарні міста Омськ.


У Японії оголосили про створення консорціуму «За межами покоління 5G»
Японія створює організацію для стимулювання прориву в нове покоління комунікаційних технологій, розглядаючи перспективи за межами мереж 5G.

Файного дня всім 💛💙

Залишити відповідь