Тетяна Геращенко

14 березня 2021 року

Щасливого ранку, друзі.
Дякую за новий день Захисникам України.
Неділя. Що важливого?
🇺🇦🇺🇳
Наслідки окупації Криму сягають далеко за межі України – США в ООН
Окупація Росією Кримського півострова є не лише проблемою України, це становить загрозу всій міжнародній безпеці через спроби РФ силою змінити встановлені кордони, а також небезпечну мілітаризацію окупованого півострова.


Постпред Британії при ООН: Треба тримати Крим у фокусі уваги
Велика Британія підтримує міжнародні зусилля з деокупації Криму.


Туреччина сподівається, що «Кримська платформа» посилить увагу до окупованого півострова
Зобов’язанням міжнародної спільноти є постійна присутність у її порядку денному питання окупації Кримського півострова Росією. “Кримська платформа” покликана підвищити увагу до цього питання.


Польща назвала перпективу Кримської платформи
Кримська платформа є цінною ініціативою, яка дозволить краще донести міжнародній спільності питання окупації Криму Росією.


Австрія закликала Росію припинити мілітаризацію Росією окупованого Криму
Австрія занепокоєна мілітаризацією Росією окупованого Криму, у тому числі – захопленням колишніх місць зберігання ядерної зброї на півострові.


Міжнародна спільнота має продовжити санкційний тиск на Росію – МЗС Литви
Міжнародна спільнота має продовжити санкційний тиск на Росію з метою дотримання нею міжнародного права.


«Анексія Криму – це величезна проблема для міжнародного співтовариства», – міністерка закордонних справ Естонії
Лідери зовнішньополітичних відомств Естонії та Литви дали ексклюзивні коментарі “Голосу Америки”
Агресія Росії у Криму загрожує міжнародному миру – уряд Чехії
Дії Росії стосовно України в Криму є загрозою для всього світового порядку та міжнародного миру.


Дії РФ у Криму є викликом для міжнародної безпеки – представник ЄС
Незаконна анексія Криму, що відбулася сім років тому, була грубим порушенням міжнародного права Російською Федерацією, і на сьогодні залишається прямим викликом для всієї системи міжнародної безпеки.


Грузія в ООН закликала Росію допустити спостерігачів в окупований Крим
Грузія занепокоєна погіршенням ситуації з правами людини у Криму та закликає забезпечити доступ міжнародних моніторингових механізмів до тимчасово окупованого півострова.


Кулеба закликає Росію надати міжнародним організаціям повний доступ до окупованого Криму
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Росію надати повний доступ до незаконного окупованого нею Криму для представників ООН, ОБСЄ та Ради Європи.


Мета виставки Crimea is here, яка відкрилася в музеї Києва – ще раз нагадати суспільству тему Криму і тему українських політв’язнів Кремля.


Справа MH17: Австралія продовжить закликати РФ повернутися до тристоронніх консультацій
Австралія не припинить зусиль із встановлення правди та справедливості у справі збиття рейсу «Малайзійських авіаліній» влітку 2014 року в небі над Донбасом.


Нідерланди в ООН нагадали Росії про Будапештський меморандум
Нідерланди підтвердили свою відданість суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та нагадали Росії про її зобов’язання за Будапештським меморандумом
🇺🇦🇺🇸
Штати взаємодіють з ЄС для підготовки нових відповідей на дії РФ – радник Байдена
Адміністрація президента США Джо Байдена тісно взаємодіє з європейськими партнерами у підготовці додаткових відповідей на виклики, що виходять з боку Росії.

Про це заявив у п’ятницю під час брифінгу в Білому домі радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Він (президент Байден – ред.) зайняв тверду позицію щодо Росії у взаємодії з європейцями, зокрема в контексті запровадження санкцій за отруєння Олексія Навального, а також щодо інших відповідей на зловмисні дії з боку РФ»,- наголосив радник глави Білого дому


Американські сенатори засудили репресії Кремля щодо “Радіо Свобода”
Республіканці і демократи закликали російську владу на чолі з президентом Путіним припинити нападки на вільну пресу


США подолали позначку у 100 млн щеплень від коронавірусу. Поки йдеться про кількість вколотих доз, а не 100 мільйонів вакцинованих людей.


Америка, Австралія, Індія та Японія створять робочу групу, метою якої буде поширення вакцин в Індо-Тихоокеанському регіоні

Сполучені Штати і три їх партнера в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралія, Індія та Японія – погодилися поставити до мільярда доз вакцини проти коронавірусу до Азії до кінця 2022 року.

Про це було оголошено за підсумками віртуального саміту лідерів країн Чотирьохсторонього діалогу з безпеки (Quad), куди входять Австралія, Індія, США і Японія.

У спільній заяві, президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суг, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді і прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон зобов’язалися тісно співпрацювати в області поширення вакцин проти COVID-19, а також в питаннях боротьби зі зміною клімату і безпеки .

За підсумками саміту було вирішено створити експертну групу для організації розповсюдження вакцин, а також робочі групи зі зміни клімату, технічних стандартів і спільної розробки нових технологій.
🇺🇦🇨🇦
Канада тиснутиме на Росію, доки Крим не повернуть Україні – глава МЗС
Канада не змінить політики тиску на Росію, поки РФ не поверне Крим Україні.


Трюдо каже, що «паспорти вакцинації» сприятимуть дискримінації людей
Запровадження “паспортів вакцинації”, які посвідчуватимуть наявність у власника документу щеплення від COVID-19, можуть сприяти зростанню рівня дискримінації.


Переклад книги В’ятровича про польсько-українську війну видали в Канаді
Англійський переклад відомої праці історика Володимира В’ятровича про польсько-українське протистояння 1940-х років вийшов друком у видавництві в Торонто

Англійськомовна версія книги історика вийшла під назвою “The Gordian Knot. The Second Polish-Ukrainian War 1942–1947” (“Гордіїв вузол. Друга польсько-українська війна 1942—1947”) у канадському видавництві “Horner Press”.

Раніше книгу “‎Друга польсько — українська війна. 1942 — 1947” переклали та видали у Польщі (Варшава, Management Academy Group, 2013). Згодом в Україні вийшов науково-популярний і доповнений варіант цієї праці “За лаштунками “Волині-43″. Невідома польсько-українська війна” (Харків, КСД, 2016)

“Те, що я називаю “Друга українсько-польська війна”, — говорить В’ятрович, — це останній акорд у протистоянні між українцями і поляками, після вичерпання якого були усталені сучасні кордони. Чому війна? Ніхто зі сторін, що були суб’єктами конфлікту, не оголошував війни. Але в історії, у тому числі XX століття, є десятки “неоголошених” воєн. Тим не менше, вони були війнами. Головними суб’єктами цієї війни були збройні сили обох сторін — УПА і АК. Вони мали свої політичні організації, проводили навіть фронтові бої, врешті, визнавали одне одного воюючими сторонами на переговорах 1942—1945 років”.

“В’ятрович має рацію, коли стверджує, що найкраще розглядати конфлікти між поляками та українцями під час та після Другої світової війни не як окремі вирвані з контексту випадки, а як цілісне, — говорить американський історик професор Олександр Мотиль, — В’ятрович припускає, що насильство було результатом суперечливих сил”.
🇺🇦🇬🇧
Зараз не час відмовлятися від монархії – Трюдо
Канада відкрита до обговорення можливої зміни форми правління, але наразі це не на часі, зважаючи на глобальну пандемію COVID-19.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таку думку під час пресконференції в Оттаві висловив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, відповідаючи на запитання про можливий розрив зв’язків із Британською монархією на тлі обвинувачень британського королівського двору у системному расизмі.
“Я бажаю усім членам королівської родини усього найкращого, однак я зосереджений на подоланні цієї пандемії. Якщо люди пізніше матимуть бажання обговорити конституційні зміни та перелаштування системи урядування, – добре, ці дискусії можна вести. Але зараз я цього не робитиму”, – сказав Трюдо.

За його словами, він “розуміє, чому деякі люди хочуть вести конституційні дискусії, але не братиме зараз у них участі”. “Все, що ми робимо кожного дня заради убезпечення канадців, якомога швидшої доставки сюди вакцин та щеплення канадців – у центрі нашої уваги, разом із підготовкою економіки до якомога швидшого відновлення”, – підсумував глава уряду.

Як відомо, Канада входить до Британської співдружності, визнаючи Королеву Великобританії главою держави
🇺🇦🇪🇺
ЄС опинився на першому місці серед глобальних сил, роль яких українці оцінюють як стабілізуючу.


Франція відкидає звинувачення РФ у блокуванні Україною «Норманді» – посол
Франція не сприймає риторику Росії про відповідальність України за невиконання рішень лідерів у Нормандському форматі.
🇺🇦🛡
Опублікували Закон «Про оборонні закупівлі»
У черговому номері збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва «Відомості Верховної Ради України» №10-11 від 12 березня 2021 року опублікували Закон «Про оборонні закупівлі”
🇺🇦💲
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги України на рівні “B/B” зі стабільним прогнозом, але у разі перебоїв з фінансуванням від міжнародних організацій, рейтинги можуть знизитись.


Статки більшості українських мільярдерів зросли – Forbes
З рейтингу українських мільярдерів вибув голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк, а український бізнесмен Вадим Новинський увійшов у цей список.


Суд арештував майно, яке фігурант справи «ПриватБанку» переписав на дружину
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду наклала арешт на майно особи, з якою підозрюваний у справі ПриватБанку проживає однією сім’єю, але не перебуває у шлюбі.
🇺🇦💼⚙️
!!!
У Гродно затримали редактора білоруської версії InfoNapalm
Цієї п’ятниці в місті Гродно затримали білоруського журналіста, редактора білоруської мовної версії сайту міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Дениса Івашина.


Україна підтримує рішення США щодо санкцій проти колишніх власників ПриватБанку та працює над тим, щоб повернути в країну ці кошти.
Про це Президент Володимир Зеленкий заявив у відеозверненні, оприлюдненому у Фейсбуці, повідомляє кореспондент Укрінформу.


Заяви про націоналізацію «Мотор Січі» є елементом інформаційної війни проти України – Данілов
Мова про націоналізацію запорізького підприємства «Мотор Січ» жодним чином не йде, а всі заяви про це є елементом інформаційної війни проти України.


Комітет підтримав законопроект про розблокування великої приватизації


Наступного тижня (15-19 березня) Верховна Рада розгляне законопроекти про закінчення земельної реформи, реструктуризації валютних кредитів і оподаткування посилок з-за кордону.


Український інститут та ООН Жінки в Україні назвали переможниць премії Women in Arts-2021.
Оголошення лауреаток відбулося 12 березня, повідомляє Укрінформ із посиланням на Український інститут.

Як зазначається, це втретє вручення премії Women in Arts, яка має на меті звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, і надихнути їх на нові успіхи.

За словами організаторів, цьогоріч відбулося кілька нововведень. Зокрема, номінацію «Театр і Кіно» розділили на дві, а також додалася нова категорія – Особлива відзнака. Її отримуватимуть жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру.

Переможниць премії Women In Arts визначали профільні експерти відповідної сфери, а в категорії “Особлива відзнака” – наглядова рада, яку цьогоріч очолив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, до якої входять посли іноземних держав, керівники культурних установ іноземних держав, які працюють в Україні.
Отже, у категорії “Жінки у візуальному мистецтві” перемогла Аліна Клейтман;
Отже, у категорії “Жінки у візуальному мистецтві” перемогла Аліна Клейтман;
“Жінки в театрі” — Тамара Трунова;
“Жінки в кіно” — Ірина Цілик;
У номінації “Жінки в літературі” премію здобула Софія Андрухович;
“Жінки в культурному менеджменті” — Юлія Федів;
“Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях” — Віра Балдинюк;
“Особлива відзнака” дісталася Валерії Бурлаковій.


У Херсоні до Дня українського добровольця свою збірку «Вірші та пісні» презентував поет, учасник АТО/ООС Гліб Бабіч.


Троє українських письменників потрапили до довгого списку літературної премії ЄБРР
Українські письменники Андрій Любка, Андрій Курков та Оксана Забужко потрапили до довгого списку Літературної премії Європейського банку реконструкції та розвитку EBRD Literature Prize 2021.

Файного дня всім 💛💙

Залишити відповідь